Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kasadan gelen tık tık sesi ve ekrana görüntü gelmemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
62
Tıklama
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Kasadan gelen tık tık sesi ve ekrana görüntü gelmemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    24 Mesaj
    Tam olarak nasıl anlatılır nasıl ifade edilir bilemiyorum ama psudan tık tık sesi geliyor ve arkasındaki ışık yanıp sönüyor. Sistemler ve donanımlar üzerine konuşmak bişeyleri kurcalamak vs hoşuma gidiyor evdeki 3. Bilgisayarımı da dün söktüm ekran kartının termal macununa bakiym dedim termal macun dökerken öndeki çiplere de damladı napim dedim gittim direkt su tuttum.ekran kartı bozuk mu değil mi bilemem ama sorun ondan kaynaklanmıyor eminim ona psudan tık tık sesi alan vs derdime bi çare?

Fotoğraf eklendi!

https://imgyukle.com/i/img-20191109-140428.E9sW8q

Fotoğrafta da görüldüğü gibi herhangi bir yanık şişme vs yok kablolarda da bi yanlışlık yok konu çözülmezse video ekliycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydinölü -- 9 Kasım 2019; 14:16:4 >

• Onbaşı
    24 Mesaj
    Konu güncel up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bilgisayarı bir uzmana götürmeniz sizin için daha yararlı olacaktır su tutma konusunda ciddiyseniz eğer maalesef.
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Onbaşı
    24 Mesaj

Su tuttum ama ekran kartına ve tuttuktan hemen sonra hem bezle hem fön makinesiyle kuruttum tamamen kupkuru çalıştırdı PCI ve etrafımda herhangi bir uzman yok semtteki bilgisayarcılar da adam silkeliyor bundan mütevellit sitede cevap arıyorum.

|
    |
    M4M00D kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam ekran kartına su tutulur mu kurusa bile zarar vermiş olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Aydinölü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    414 Mesaj
    parçaları tek tek denemek gerek psu tester bulabilirsineniz ilk psu yu test edin sonra diğer parçaları uzay sistem dediğimiz şekilde test edersiniz

• Onbaşı
    24 Mesaj

Ekran kartında bi sorun olduğunu ya da teşkil edeceğini sanmıyorum (cahilliğimle) ama konu şu ki;

https://www.youtube.com/watch?v=t-0UVX5oBXM&feature=youtu.be güç geliyor mu gelmiyor mu anlayamıyorum şu videonun 8-9. Saniyesinde sonra kabloların aşşasını gösteriyorum orda bi temassızlık olabilir mi çünkü o kablolarla oynadıkça o tik sesini alıyorum haricinde ses de almıyorum öylece psu ışığı yanıyor sadece

|
    |

bilgisayar kısa devreye düşüyor gibi duruyor hocam bakın tekrar ediyorum ekran kartından dolayı yapabilir bunu güç kaynağını ayrı bir cihazda denemek gerekiyor bu işler için önerim psu tester olacaktır çünkü güç kaynağının bir hatası herhangi bir cihaza zarar verebilir

|
    |
    Aydinölü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    24 Mesaj

Diğer pcdede denedim durum aynı ;

https://www.youtube.com/watch?v=dMhtfg5Htxo&feature=youtu.be kısa devre olayını çözemem anakartta sorun yoktur inşallah

|
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
instagram takipçi
haberler
Bey Azura
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,263
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.