Şimdi Ara

Kasadan Gelen Cızırtı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, öncelikle emin değilim buranın doğru yer olduğundan o yüzden hem buraya hem de anakart bölümüne açıcam aynı başlığı çünkü problemin kaynağından emin değilim. Sonunda problemsiz bilgisayar topladım derken bu sefer de oyunlarda yüksek fps aldığımda (200+) kasadan gelen cızırtı problemi çıktı. Yeni aldığım ekran kartı 5850 olduğundan kesin suç bundadır dedim, bi de bikaç yerde 5850lerin vrmlerinden cızırtı geldiğini duyunca artık emin oldum. Ancak sonradan programla test ettim ve ekran kartını ne kadar downclock yapsam da ses değişmedi, sonra işlemciyi downclock yapiyim dedim ve o da nesi, ekran kartı test programında gelen cızırtı geçti. Hem de nerdeyse tamamen. Anakart ve işlemci alalı 2 ay filan oldu, hiç voltaj vermedim. Avatarımın altında sistem gözükmeli, güç kaynağı epey eski. Bi yaklaşık 3-4 yıl civarında oldu yani, ama tam bi işkence onu çıkartıp tamamen kabloları yeniden takmak. Anakartta olma ihtimali var mı sizce bu durumun? Anakartın güç sağlayan yollarını bozmuş olabilir miyim yoksa psu eskidiği için ses mi yapıyo? Aynı zamanda böyle cızırtısı mızırtısı olmayan en iyi fiyat / performans psusunu önerebilir misiniz?

Uzun uzun yazdığım için özür dilerim, başka türlü anlatamazdım

Edit: İşin ilginci, 150 watt çekerken sistem bu sesi yapıyo ama 250 çekerken yapmıyo. Tamamen fps'ye göre yapıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phanrisal -- 4 Mart 2012; 5:53:39 >

• güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.