Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kasadan anlamam. Yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasadan anlamam. Yardım edin.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    76 Mesaj
    Şu anda kullandığım işlemci pentium3. 1 sene içinde p4 olacak. Ekran kartı da 64 mblık mx440 dan 128 veya 256 mblık bir şeye geçecek. Şu anda kullandığım kasa 4 senelik oldukça küçük bir şey sayılır. Havalandırması uyduruk. Yakında büyük bir kasa almam gerek. Baktım ama çok çeşit var ve kasadan fazla anlamam. Onun için tavsiye istiyorum. Kasadan beklediklerim aşağıda:

- kasa içi havalandırması önemli benim için. 1 cpu fan+1 kasa fanı düşünüyorum o yüzden az fanla havayı iyi dolaştırmalı.
    - su soğutma için de yeterli büyüklükte olmalı.
    - kasayı sık açarım o yüzden yan tarafında büyükçe bir pencere gibi bir yer olmalı.
    - zangırdayıp ses çıkarmasın. Herhalde iskleti daha bütün ve bağlantı yeri sayısı az olan bir kasa daha az zangırdar.
    - ön tarafta USB girişi olursa iyi olur.
    - ilerde parça eklemeye de müsait olması iyi olur ama şart değil.

fiyat olarak bilgi verirseniz sevinirim. Dikkat edilmesi gereken başka bir şey varsa ekleyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdfqwerty -- 22 Aralık 2004, 16:02:52 >

|
    |

• Binbaşı
    1436 Mesaj
    Ben bu kasayı mutlaka değiştircem diyorsan.Hoşuna giden ucuz bir P4 kasa al.Aslında ucuz kasa tavsiye etmek yanlış ama P3 bir makinan varsa uydurukta olsa ucuz P4 kasanın güç kaynağı ihtiyaçlarını karşılar herhalde.Kaliteli bir şey olsun dersen Aopen ES50A-04 alabilirsin.Bir sene sonrasını düşünme çünkü ATX kasalar yerine BTX kasa ya geçişler konuşuluyor.Alıcağın kasa işine yaramadan kalabilir.
    |
    |
  • Yarbay
    2007 Mesaj
    imzamdaki kasaya bir bak. Dijitalcenter.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdierdi -- 22 Aralık 2004, 21:39:18 >
    |
    |
    Intel Q9300 || Gigabyte 965P-DQ6 || OCZ Platinum Perf. Edition 4GB 800MHz DDR2 (2x2GB) || Zalman Cnps 9700NT || Zotac 8800GT || Enermax Liberty 400 W || Seagate 500GB ST3500320AS - 320GB ST3320620AS|| 19" ViewSonic VA912 Lcd|| Econ MC8000UE-S1 ADSL Modem || TT S-Viking VA4000BWS Kasa || Logitech Mx518 Mouse&QcK Mini
  • Yarbay
    3071 Mesaj
    marka olarak aopen taviyemdir. ne olursa olsun psu kaliteli olsun dostum. bilgisayarın can damarı..
    |
    |
    İstediğin özellikte bir kasa yaklaşık 50$ civarında. Sıvı soğutma gibi ekstralar için büyük bir kasa gerekir. Marka olarak birşey demek yanlış olur. Sonuçta bu senin göz zevkin. Ama en önemli husus tabii ki power supply. En az 350 veya 400W olursa ileriki upgrade yapacağın zaman sıkıntı olmaz.
    |
    |
    Bir sene içinde p4 alacaksan, kasanı hemen alma bence. İşlemciyi aldığın zaman ana kartında ATX miyadını doldurmuş ve BTX standart olmuş olabilir. O nedenle bekle ve en son kasayı al bence, sonra bu kasayı ne yapacağım şimdi diye düşünme ihtimalin var.
    |
    |
    Aopen şu an çok mantıklı bir seçim..H600b al en az 350wattlık...Pişman olmazsın..BTX standardı oturuncaya kadar seni fazlsıyla idare edecektir
    |
    |
    |
    |
    |
    |
  • Çavuş
    76 Mesaj
    Nedir bu ATX, BTX olayı?
    |
    |
    1529 Mesaj
    bende aopen h600 ü tavsiye ediyorum.çok memnunum.atx ten btx e geçmenin sebebi havalandırma olayıdır.önden gelen hava cpu dan kuzey koprusune ardından psu dan dışarı çıkar yani soğuk hava - sıcak havaya donuşur ve psu dan dışarı atılır sıcak havanın sistem içinde kalmasına engel olur.mantığı bu ve donanım haberlerde shutle pc sini incelersen orda anlatmış btx ne olduğunu.saygılar
    |
    |
    H600b alırsan iyi edersin herşeyiyle tavsiye edeceğim bir kasa.fiyatıda çok yüksek değil.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Aopen H600 serisi kasalara baktım en az 7-8 model var ve fiyatları 60 dolarla 100 doların az üstünde gidip geliyor. Bir markanın aynı serideki modellerinin bu kadar fiyat farklı olmaları normal mi sizce? Neleri farklı ki..
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,347
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.