Şimdi Ara

Kasa ve PSU Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alışveriş listemi güncelledim ssd yi değiştirmek için xpg ramden vazgeçtim son şekil bu hatta fiyat biraz daha aşağıya indi bile diyebilirim :) altta olan son listem bu arada ilgin ve alakan içinde çok teşekkür ederim :)

13.03.2019 ryzen 5 2400g sistem
    anakart ₺624,00 asus tuf b450m webdenal
    işlemci ₺1.058,00 amd ryzen 5 2400g amazon
    ram ₺880,00 xpg spectrix d80 (2x8) 16gb 3000 mhz sahibinden
    ssd ₺226,00 toshiba ocz tr200 240 gb n11
    kasa ₺391,00 fsp cmt110a midi tower siyah pencereli 80+silver 500w netsiparis.com alındı
    ₺3.179,00

14.03.2019 ryzen 5 2400g sistem
    anakart ₺624,00 asus tuf b450m webdenal
    ram ₺650,00 corsair vengeance lpx 8gb 3000 mhz (2 tane) n11
    ssd ₺402,00 corsair force mp510 240gb n11
    kasa ₺391,00 fsp cmt110a midi tower siyah pencereli 80+silver 500w netsiparis.com alındı
    ₺3.125,00
  • kaanbora K kullanıcısına yanıt
    ssd olarak 270 lira civarina samsung evo 860 250gb vardi. 400 lira cok fazla 240gb icin diyecektim ama m2 hizli bir model sectigini gordum fiyat iyi performansina gore... olur tabiki... fakat samsungu secersen mesela duz hesap 3000 lira oluyor :) hayirlisiyla toplarsin insallah. o ramler asus anakartlarda bios update sonrasi 3000 mhz de calismasi lazim forumda r5 2600 islemciyle kullanan epey arkadas var. ilk basta 2666mhz calisirsa sasirma diye soyluyorum. bu sekil mantikli oldu bence ki neredeyse 3000 liraya is kurtarildi diyebiliriz. yine sagda solda indirim olursa, gordukce alirsin. ama anakart islemci rami mumkun mertebe yakin araliklarla satin al, ki birinden birinde sorun cikarsa iade edebilme imkanin olsun. online alisverislerde 14gun icinde iade hakkin var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    aynen hocam :) n11 de ramin altındaki yorumlara baktım biostan 3000e çekiliyormuş mhz leri o m2 ssd olayınıda bugün farkettim ilk ssd bakarken görüyordum sürekli ne biçim ssd ddr2 ram gibi gözüküyor diyodum :D meğer en sağlam parçalardan biriymiş. ssdninde yorumlarında gördüğüm bi yorum vardı ilk tanımlayamamış sonra biostan farklı bi ayar gibi bişey yapmış sanırım detayını tam bilmiyorum sistemin kurulumunu yaptıktan sonra direk ssdyi görürmü acaba m2 sata hakkında detaylı bi bilgiye sahip değilim :)
    Suan onu bende bilmiyorum m2 taktigin zaman calismasi lazim, bios update mi gerekiyormus ki, yorumu okumadigim icin birsey soyleyemiyorum

şimdi o yorumuda bulamıyorum iyimi :D kimbilir hangi sitede okudum o yorumu :) şimdi birde ryzen 3600g gördüm ama 3. çeyrekte çıkacakmış o zamana kadarda kur riski olur haliyle fiyatıda daha yüksek olur beklemekmi daha mantıklı bi seçim olur yoksa bu sistemi toplayıp kullanmakmı :) kısaca kendimdende bahsedeyim oynadığım oyunlar cs:go, knight online belki pubg ve türevleri işimi görür heralde bu sistem diye düşünüyorum :) bu arada az önce mail geldi kasayı kargoya vermişler netsipariş hızlı çalışıyor galiba bilgin olsun :)

asus tuf b450m düşünüyorum kasanın içine sığsın diye kasa bugün geldi kolisinin üstünde supported motherboard olarak atx diye gösterince asus tuf b450 almaya karar verdim sayende fiyat olarakta vatan daha uygun ve fiyat değişti :)

15.03.2019 ryzen 5 2400g sistem
    anakart ₺584,00 asus tuf b450m vatanbilgisayar
    ram ₺650,00 corsair vengeance lpx 8gb 3000 mhz (2 tane) n11
    ssd ₺402,00 corsair force mp510 240gb n11
    ₺3.085,00
    islemcide 1019lira

anakart olaram bir b450m tuf plus var birde b450 tuf plus var... ikisinin fiyati arasi 10 lira gibi bir fark var buyuk olani alsan daha iyi tabi.

büyük olanı tercih ediecem kasanın desteği varmış :) bide vatanda kampanya felanmı var acaba dün daha pahalıydı bide bakalım ben ay sonunda alıcam kalan parçaları o zamana kadar fiyat byle devamı eder düşermi çıkarmı bilmiyorum :)
    kdv indirimi var... bir yerde okudum direk aklima geldin :)

valla çok saolasın :) inşallah ben alıcağım zaman bu kampanyası olur şuan imkanım olsa çekerdim direk parçaları :D
  • vatanbilgisayarın sayfasını kontrol ettimde 15-17 mart yazıyor :) bakalım ben alana kadar fiyatlar nasıl değişicek acaba :)
    Aslında baya iyi oldu bu :) almanyada bir arkadaşım var ona sipariş etsemmi diye düşünüyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam şimdi parçayı istesem valiz içinde kutulu şekilde almanyadan gelirmi bi problem çıkartırlarmı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    hocam ben biraz fikir alışverişi yaptım burda benim biraz gözüm korktu orda bulunan arkadaşım orta yaşlı cevval olmayan birisi birden fazla parçayı ona aldırabileceğimi sanmıyorum sanırım 150-200 tl fazla verip burdan alıcam tüm parçaları birde amazon.de türkiyeye gönderim yapıyor ama gelirken gümrüğe takılırmı takılmazmı hiç bilmiyorum bu kadar soru işareti ile almanyadan ürün almaya çekiniyorum hani valizden değilde direk kendi sitesinden sipariş verince buraya gelmesi hakkında bir bilgin varmı?
    Almanya işi yattı :) ordaki arkadaşımla görüştüm eli müsait değilmiş yani burdan alıcam parçaları gelir gelmez düşünmeye gerek kalmadı :)
  • Bütün parçaların siparişini dün gece verdim pazartesi elimde olur kısmetse :) kurulumu yaptıktan sonra haberdar edicem :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.