Şimdi Ara

Kasa tavsiyesi verebilecek olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar kolay gelsin hepinize.

Evdeki bilgisayarım bozulmaya başladığı için yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Ancak ne tek tek sağdan soldan malzeme toplayıp sistem kuracak kadar bilgim, ne de buna ayıracak sabrım ve vaktim var. Kazık yemeden ve çok da fazla uğraştırmadan, maksimum 5000 TL'ye kadar bana kasa tavsiye eder misiniz?

• i3-8100 işlemci 600 tl
    https://www.incehesap.com/intel-core-i3-8100-islemci-fiyati-37064?ref=akakce&v=1.66.5

b360m anakart 450 tl
    https://www.hepsiburada.com/gigabyte-b360m-d2v-2666mhz-ddr4-soket-1151-matx-anakart-p-HBV00000BE1EH?magaza=Tekramarket&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.31.9

16gb ram 960 tl
    https://www.sinerji.gen.tr/kingston-16gb2x8-hyperx-fury-siyah-2400mhz-cl15-ddr4-ram-hx424c15fb2k2-16-pmu407252

gtx 1060 6gb ekran kartı 1900 tl
    https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-geforce-gtx1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-ekran-karti-pmu401986

1 tb hdd 250 tl
    250 gb ssd 400 tl

kasa + güç kaynağı (alternatif bilgim yok ondan böyle yazdım.) 500 tl

toplam 5060 tl.

linkler temsili. daha ucuza da bulunabilir tabi.

Edit: ram 8 yapıp işlemci i5-8400 yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 20 Mayıs 2018; 5:1:31 >

• İşlemci ; INTEL Core i5-8400 (6/6) fiyatına bak

Anakart ; B360 yongalı fiyatına bak

Bellek ; DDR4 8GB 2666Mhz fiyatına bak

Dahili sabitdisk ; 1TB 7200rpm

Kasa CORSAIR SPEC-01 Carbide Serisi, Corsair VS Serisi VS600 600W 80+ EU fiyatına bak

Ekran kartı ; GTX 1070 (anakart H310 yongalı olabilir) fiyatına bak

yaklaşık 5.500 TL tutuyor

1060 6Gb alırsan
    bellek iki adet 8gb alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 20 Mayıs 2018; 11:9:22 >

• Arkadaşlar yanlış anlaşıldı sanırım, tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler ama bana direkt kasa lazim, bende bunlari toplayip sonra da kasa kuracak bilgi birikim yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hazır sistem mi istiyorsun ?

https://www.itopya.com/mars-gi-i5-8400-gigabyte-gtx1060-8gb-ddr4-1tb-disk-gaming-bilgisayar/

hazır sistemler biraz fazla pahalıya satılıyor. itopya, sinerji gibi sitelerden pc toplama sihirbazından toplayıp montaj bedelini ödediğiniz zaman kasa montajı ve test yapıldıktan sonra gönderiyorlar. bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRoSSBoNeSS

Arkadaşlar yanlış anlaşıldı sanırım, tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler ama bana direkt kasa lazim, bende bunlari toplayip sonra da kasa kuracak bilgi birikim yok
    Parçaları tek yerden alırsan toplamasını yaparlar, bu konuda en güvenilir yer Inventus'tur.
  • İkinize de çok teşekkür ederim, iki siteyi de inceliyorum şimdi.

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    Hocam ustte de belirttigim gibi bende montaji yapacak bilgi birikim yok. Bunlari alsak, linkteki sitede montaji yapilip gonderilir mi acaba?

• quote:

Hocam ustte de belirttigim gibi bende montaji yapacak bilgi birikim yok. Bunlari alsak, linkteki sitede montaji yapilip gonderilir mi acaba?
    Müşteri hizmetlerini aradığında montaj ve test istediğini belirtirsen, site görevlileri bu işi senin yerine güzelce yapıp sistemi hazır şekilde sana gönderiyorlar kardeşim.. tabi montaj, test, kargo ücretleri yukarıda yazdığım fiyata dahil değil.. ancak çok bir şey tutmaz zaten.. en fazla 70 - 80 liraya hepsi halledilir.. bu arada yine işletim sistemi kurulu, hazır şekilde gelmiyor.. onu satın alman gerekiyor yüklemeleri için.. ya da kendin de kurabilirsin sistem sana gelince..
    Tamamdir hocam cok tesekkur ediyorum yardimlariniz icin.

• quote:

Tamamdir hocam cok tesekkur ediyorum yardimlariniz icin.
    Rica ederim kardeşim, önemli değil.. bütçeni aşmasın diye sistemi çok zorlamadım.. 5000 lira üzerine çıkabiliyorsan sisteme aynı RAM'den bir tane daha ekleyip 16 GB yapabilirsin.. ancak sadece bu bile fazladan 450 - 500 lira para vermen demektir.. toplamda da montajla birlikte 5200 lirayı buluyor, hatta geçiyor bile.. seçim sana kalmış yani..
    Simdilik yeter hocam, zaten ram gerekli olursa ileride de rahatlikla eklenebilen bir sey, aciliyeti yok. Tekrardan yardimlariniz icib tesekkurler.

• quote:

Simdilik yeter hocam, zaten ram gerekli olursa ileride de rahatlikla eklenebilen bir sey, aciliyeti yok. Tekrardan yardimlariniz icib tesekkurler.
    Tamam kardeşim, sen bilirsin tabi.. ileride ihtiyaç duyduğunda eklersin o zaman.. şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullan sistemini..
    Eyvallah hocam cok tesekkurler.

• quote:

Eyvallah hocam cok tesekkurler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.