Şimdi Ara

Kasa Tavsiyesi Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 150 liraya kadar kasa tavsiye edebilir misiniz?

Psusuz , geniş ve iyi bir soğutması olacak.

Belirttiğim fiyat aralığında herhalde Dark Falcon - Dark Racer ve Aercool AE-VX9-PRO var.

bide hb' de indirimde olan Lian Li PC-K56 modelini gördüm.Yani anlayacağınız seçim yapmakta zorlanıyorum.

kullanıcı yorumları ve görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

• yokmu fikrini söleyecek arkadaş bugün sipariş verecektim
  • Tavsiyem:

Aerocool VX-R Limited Edition:

Kasa Tavsiyesi Lütfen Kasa Tavsiyesi Lütfen Kasa Tavsiyesi Lütfen Kasa Tavsiyesi Lütfen

• peki bu kasada racer ya da falcon ile aynı iskelet mi kullanılmış bilginiz varmı?

edit:güzel kasa ama limit 150 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_A_R_I_S -- 29 Mart 2010; 23:28:19 >
  • Kasanın sunduğu imkanlar çok fazla. Ancak fiyat fazla geldiyse PSU nun altta olmasına ve havalandırma için gerekli akışı sağlayan bir dizayna sahip olmasına dikkat edin. Bunun için yerel incelemelerden çok yurt dışı incelemelere göz atmanızı öneririm.
  • evet inceledim kasayı dizayn ve performans açısından iyi bir kasa.zaten söylediğiniz gibi psu aşağıda olan kasalar belirtmiştim.fiyat açısından bunlar uygun geldi bana.

Aercool AE-VX9-PRO peki fiyat açısından düşünürsek alternatif olarak alınabilir mi? yoksa dark modellerini mi seçmeliyim?
  • Falcon için ön panelin kalitesiz göründüğünü belirtmişler, ayrıca yan tarafta herhangi bir toz filitresi bulunmuyor ve bu durumda eğer siz filitre kullanmazsanız oldukça fazla toz toplayacaktır. Ayrıca belirttiğiniz her iki kasa da bir küçük. Eğer iyi bir hava akımı ön plandaysa bu biraz daha düşük verim demektir. Lian Li ise server tipi bir kasa ve soğutma önden arkaya doğru düşünlümüş. Bu durumda eğer anakart genelinde bir ısınma sorunu olacağını düşünürsek soğutma konusunda yetersiz kalacaktır. Belirttiğiniz kasalar içinde Racer biraz daha performanslı olacak gibi görünüyor.Ancak malzeme kalitesi olarak biraz narin olduğunu da belirtmeliyim.

Aerocool Pro ise malzeme kaltesi olarak Racer' a göre daha düşük bir kasa. Ayrıca hdd lerin düz slot bağlanması kablo karışıklığına neden olacağından yine soğutmaya olumsuz etki edecektir. Tavsiyem acele karar vermeden ve iyice inceleyerek seçim yapmanız, hatta mümkünse bizzat gidip görmeniz. Çünkü kasalar değiştirmesi çok masraflı ve zorlu parçalar. Üzerinde iyice düşünmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 30 Mart 2010; 0:36:23 >

• evet şu bi kaç saat içinde araştırmalarım sonucunda kasalar için belirttiğiniz eksikleri bende okudum.racerda da ön paneldeki sürgülü kapak biraz düşündürüor beni.

öyle fazla kasa deiştiren biri olmadığımdan bu kadar detaylı düşünüorum bide ayırdığım bütçede kısıtlı ilginiz için ayrıca tşkler..

hala almadım arkadaşlar yorum ve fikirlerinize açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_A_R_I_S -- 30 Mart 2010; 0:45:31 >
  • Asus marka kasalara bakabilirsin, ön ve arka girişi 12cm fan uyumlu sade modelleri var. Kodlarının değiştiğini hatırlıyorum. Yenilerin ismi ventoyla başlıyor sanırım. Şimdi kodu b ve t olanların soğutması daha geri planda galiba. Diğerlerine bakardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 30 Mart 2010; 0:55:32 >
  • lian-li kasayı kesinlikle öneririm soğutma sistemi çok sağlam

2 tane 12 cm fan var üzerinde önde ve arkada bir nevi egzos pozisyonunda kullanılan malzemeside güzel

2 tane seçeneğin var 480w weya 550 w güö kaynağının markası ise xilence marja :))
  • Bu kasaya da göz atabilirsiniz:
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=1952

Hepsi Burada sitesindeki Lian Li PC-K56 modeli kasa da fiyatına göre çok iyi.
  • @Mete Can tşkler alternatif bir kasa söylediğin için ama yan kapaktaki ızgarada fanlar ses yapar gibi geldi bana.bide tam bir inceleme veya kullanıcı yorumu bulamadım.

@ZIRTAKOZ lianlı kasa ilk benimde seçimimdi ama yan kapaklara fan takamıyorsun düz server kasa biraz görünümde önemli.ayrıca psusuz kasa arıyorum.yinede saol

@emrahrasa antec kasada güzel ama inan 150 liranın üstüne çıkamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_A_R_I_S -- 30 Mart 2010; 1:22:19 >
  • Bence kasalarda görüntuden daha çok önemli olan şey üzerindeki soğutma sistemi ve güç kaynağının performansıdır. Şöyle bir durum da var elinizde sanırım bir güç kaynağı var bos kasa almak yerine güç kaynaklı bir kasa almanızı öneririm elinizdeki güç kaynağını kullanmak isterseniz kasadan çıkan güç kaynagını satabilirsiniz ya da saklayabilirsiniz.Ayrıca Lian-li kasaların 600w ve 700 w kasaları da bulunmaktadır.
  • Yan kapakta fan kullanmam Bence hava akışına faydasından çok götürüsü de var. Fazladan soğutma ihtiyacı için harddiskin üzerine 2. bir fanı diklemesine oturtabilirsin. Çok iyi iş görüyor bende, kasanın ön fanı 8cm bile olsa toplam akım çok artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 30 Mart 2010; 1:27:21 >
  • @ZIRTAKOZ şuan elimde 600w psu var yani psu'lı bir kasaya o kadar para vermeme gerek yok.ayrıca 150 liraya öle bi kasa yok herhalde.

@Mete Can bende senin gibi düşünüyor ve o şekilde kullanıyordum ama elimdeki kasayı mod yapıp yan tarafa bi fan eklediğimde kasaya yararı oldu.

kafam iyicene karıştı arkadaşlar sağolun fikirleriniz için.ya ani bi kararla bi kasa seçmem lazım ya da birkaç gün daha fikirleri değerlendirmeliyim.
  • inadına Lian-li diyorum 480 w lık bir kasa alırsın arkana bakmazsın hiç

üstelik fiyat da vatan magazalarında 160 lira civarında :))
  • Güncel
  • Yukaırdaki Antec'te güzel ürün f/p olarak değerlendirmeni öneririm.

İncelemesi:http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=4118&articID=916

Bu bütçe dahilinde ise farklı olarak;

Vatan'dan 8 taksitli ile;

DARK Falcon --- 135 TL
    AKASA Freedom Xone --- 135 TL
    AEROCOOL SYCLONE --- 145 TL

Bu kasalara bakabilirsin, Akasa Xone'un iç yapısı ve havalandırma durumları gayet iyi, montaj için kabloları gizleme de söz konusu, üzerinde mevcut fanlarla geliyor...

Diğer modellere de buradan bakabilirsin;

http://www.akortek.com/product_info.php?manufacturers_id=11&products_id=840

Havalandırma:

Ön panelde 120 mm fan (1200RPM) , tavanda 140mm fan (1000RPM), arka ve yan panelde toplam 3 adet 120mm fan yuvası

• Xclio Godspeed

Altarnatif olması için. Fena bir kasa değil.
  • @LEON-X AKASA Freedom Xone fiyatına göre güzel kasaymış gerçekten.falcon ve racer'ı bu kasa için seçeneklerden silebilirim.

@t3 tşkler önerin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_A_R_I_S -- 30 Mart 2010; 14:40:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.