Şimdi Ara

Kasa seçiminde yardımınız lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 26.10.2022)
Giriş

Elimdeki sistemi güncelledim. Eski kasayı kullanmayı düşünüyordum ama oldu olacak kasayı da değiştireyim dedim.

Kafamda bu 2 model var. Taşımak için tutacak kullanmaları ve görüntüsünü daha fazla beğenmem sebebiyle Cooler Master'ı alabilirim. İçerisinde gelen PSU'ya ihtiyacım yok, 1200W Evga var elimde.

Ön tarafta Type-C girişi, sade tasarımı ve muhtemelen daha sessiz çalışacak olması sebebiyle de Be Quiet mantıklı geliyor.

Benzer fiyat aralığında bu modeller.

Birebir deneyimi olanlar ya da bu konuları bolca araştıranlar varsa yazarsanız sevinirim.

Sizlerin tavsiye ettiğiniz başka ürünler varsa onları da değerlendirebilirim, ankete eklerim eğlence olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 6 Ağustos 2022; 23:3:55 >

• Be Quiet öneririm ama 4.300 TL vermek ne kadar mantıklı ona bakmak lazım.

2.300 TL seviyesinde 500DX modeli f/p olarak güzel gayette kaliteli arkadaşımda var çok memnun, tasarımı vs. hoşuna gider gitmez onu bilemem tabi zevk meselesi de var işin içinde.

https://www.bequiet.com/en/case/1854

• Be quiet te iyi bir marka ve kaliteli. Ama eğer hava akışı önemliyse ( ki önemli bileşenler için ) coolermaster ın bu modeli hava akışı için daha iyi olur.

Coolermaster da sanırsam ön taraf hem pleksi cam ve mesh yapıda olan seçenekle geliyor bu modellerde. Yani kutudan iki ön yapıda çıkıyor .

Coolermaster ın psu olmayan olan versiyonu da var piyasa da, o seçilirse psuya para ödemezsiniz hem. Be quiet markasınn tip olarak aynı yapıda önü mesh olan modelide var o da olabilir.

Veya çok önemli deilse resimdeki be quiet te olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 6 Ağustos 2022; 11:8:5 >
  • @LEON-X önceki aldığım kasayı 8 seneyi aşkın süredir kullanıyorum. Muhtemelen ya aileme vereceğim o sistemi ya da salonda hatun kullanmaya devam edecek, yani uzun süreli kullanılacağı için görüntü olarak albenisi olan bir sistemi tercih ederim. Fiyat farkı öderken çok görünse de onca sene kullanım için değer. Gerçi @Erhan1982DZC yazdıktan sonra fark ettim, Cooler Master güç kaynaksız varmış harbiden. Fiyatı da 2900 civarı İtopya’da. Tercihim bir tık daha Cooler Master’a kaydı. Zaten elimdeki MSI Pro 690-A anakartla muhtemelen öndeki Type-C’yi çalıştıramayacağım Kasa seçiminde yardımınız lazım 

İtopya MCM-H500-IGNN-S01, Vatan MCM-H500-IGNN-S02 yazıyor ürün isminde. 01-02 farkı nedir, fikri olan?

Edit: Vatan'da peşin fiyatına taksit sayısı fazlaydı, o şekilde Cooler Master'ı aldım. Zaten yeni bir sistem toplayacağım birkaç seneye, bu eski emektara yaptığım ufak bir güncelleme. Salona koyunca gösterişi olur en azından, çok da kötü bir kasa değildir ne olsa deyip aldım Kasa seçiminde yardımınız lazım 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 6 Ağustos 2022; 23:2:46 >

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun yeni gördüm mesajı , tam farkı bilmiyorum ikisi arasında muhtemelen versiyon farkı gibi bir şeydir. Boyut farkı gibi bir şey değilde ufak tefek bir farklar olabilir.

Genelde 01 olan satılıyor zaten :) Kötü kasa değil zaten kalitesiz bir ürün değil , kullananlar genelde memnunlar , tabi öteki be quiet te iyi kaliteli bir marka.

• O kadar paralara çıkabiliyorsan Corsair 5000d Airflow al kafanı rahatlat.

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun kesinlikle kötü kasa değil gayet iyi içiniz rahat olsunKasa seçiminde yardımınız lazım 

Tek dikkat çekeceğim nokta önde ki 2x20cm'lik fanlar değişim gerektirdiğinde (Kolay kolay bir şey olmuyor ama oldu ki arıza vb. bir şey oluşunca...) temin etmek biraz zor piyasa da bu ölçüde fan bulmak mesele, o zaman desteklenen ön taraf için 12 (3 adet) / (2 adet) 14cm'lik fanlara bakmak gerekir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.