Şimdi Ara

Kasa seçiminde tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni sistem topladım gigabyte ud7 X58, Core İ7 920, Shappire 5870, kingston HyperX 6 gb 2000 mhz, highpower Absolute 750W PS aldığım parçalar bunlar fakat tek sorun kasa. İlk başta zalman gsb1000b düşünüyordum 700W ps dahil fakat stoklarda çok sorun oldu güvenilir yerlerde bulamadım. Sistemi alalı yaklaşık 2 hafta oldu ve 2 haftadır açıkta çalışıyor. Kasa konusunda bi türlü karar veremedim. Ben bu sistemi oc yapmak için kullanıcam tek sorun iyi soğutma sağlayacak bir kasa

Düşündüğüm kasalar

Cooler Master Cosmos rc 1000 ( bu kasanın ön kapağı çok güzel görünüyor)
    Cooler Master Cosmos rc 1100 ( bu kasayı resimleri harici hiç görmedim ve ön cepheden nasıl göründüğünü merak ediyorum forumda inceledim herkez bu kasayı çok beğenmiş ama performans olarak hiç karşılaştırmasını bulamadım)
    Cooler Master HAF 932 (bu kasayı gördüm inceledim fakat çok çirkin geldi bana neticede okadar para vericem ve hiç bi estedik yanı yok fakat incelemelerde gördüğüm kadarı ile performansı çok iyi bir kasa birde toz filtreleri yok içine parçaları monte edince sanırım bi 25 kg ağırlığı olacak sürekli kasayı hava üfletmeye götürmek sorun olabilir )

Bu kasaları kullananlar varsa yada hepsini bir arada görüp inceleyebilenler bi yorum yaparlarsa çok sevinirim.(ben küçük bir ilçede oturduğum için büyük mağzalara gidip bu kasaları inceleme fırsatım yok ) Bu arada thermaltake armor seriside güzel görünüyo bu fiyatlarda soğutma performansı olarak önerebileceğiniz thermaltake kasalar varsa onlarıda yorum olarak bekliyorum.

• Hocam coğu büyük Fulltower kasa ağırdır 10kg'dan,25kg falan olmaz sanırım diğer bileşenlerle.

CosmoS Rc 1000 ve 1100 ler oldukca güzel tipli kasalar. Bunların incelemeleri forumda mevcut.Veya google dan aratıpta bulabilirsin farklı yerlerden.

Kasa secimi biraz sana kalmış,zevk meselesi birazda.Benim beğendiğimi sen beyenmeyebilirsin. HAF932 bana göre cirkin sana göre cirkin ama baskasına göre cok qüzel olabilir :),

Lian li Full Tower PC-A77B Aluminyum Kasa Siyah
    http://www.hepsiburada.com/lian-li-full-tower-pc-a77b-aluminyum-kasa-siyah/productDetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd847481

Şu kasayada göz atabilirsin CosmoS ların dısında :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cc800dw-obsidian-serisi-800d-full-tower-atx-pencereli-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42825

hocam benimde bu kasa hoşuma gidiyor ilginizi cekebilir.

Bu kasayı bugün gördüm gerçekten muhteşemdi ! Tek kelimeyle mükemmel bir kasa ama alabilene helal olsun derim, fiyatı oldukça yüksek.

Lian Li X2000 güzel bir model bence. Sessiz, iyi de soğur üstelik. Bir bak bakalım
    http://www.hepsiburada.com/lian-li-full-tower-pc-a77b-aluminyum-kasa-siyah/productDetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd847481#tablnk

• Aslında corsair in kasası gerçekten çok güzel ve şık görünüyo fakat epeyce bi pahalı birde acaba bu corsair kasanın ve birde lian li pc-A77B kasaların soğutma performansı ile ilgili bir bilgiye ulaşma şansı varmı? bu arada lian li X2000 gerçekten çok güzel bir kasa fakat bir okadarda pahalı 800-900 tl civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cc800dw-obsidian-serisi-800d-full-tower-atx-pencereli-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42825

gerçekten güzel bir kasa corsair psu dan sonra kasa işinde de güzel iş yapmış diyebilirim.

• Arkadaşlar benim forumda gözümden kaçan epey bir tartışma varmış. Onları inceledim rc 1000 aslında tip olarak daha hoşuma gitsede gördüğüm halde rc 1100 karar verdim malum oc yapıcam. rc 1100 resimler dışında hiç görmedim ama ön taraftan görünüşü işallah güzel olur ve kasadan memnun olurum. Siparişini bugün verdim hatta bir adet yukarıya eksoz fan daha sipariş ettim 120 lik. konuyla ilgilenenlere çok teşekkkür ederim yorumları için. Kasa cuma yada pazartesi günü elime ulaşacak ulaşınca ve toplayınca tekrar yazıcam
  • rc 1100 bence tip olarak rc1000 den daha güzel. Vatan'a falan gidip görebilirdiniz kasaları. Bence doğru seçim olmuş kasanız hayırlı olsun.
  • Thermaltake ElementS serisi oneririm ben cok memnunum...
  • Teşekkürler ben rc1000 daha önce vatanda incelemiştim ama 1100 inceleyemedim küçük bir ilçede olunca pek fazla gidip görebilme şansım yok cuma günü kasam elime ulaşacak inşallah dediğin gibi güzel olur gelince zaten hemen yorumlarımı yazıcam

• Aerocool BX500 alternatif olabilir full tower deil ama fanı çok Gatewatch 2 hediyeli fiyatı uygun gibi

http://www.hepsiburada.com/aerocool-pgs-bx-500-10-fan-yuvali-super-mid-tower-oyuncu-kasasi-ae-bx500/productDetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd847449

Kasa seçiminde tavsiye

Kasa seçiminde tavsiye

• Arkadaşlar kasam bugün elime ulaştı tam kelimeyle harika muhteşem bir kasa çok beğendim. Ön cephesinin güzel görünüp görünmediği konusunda şüphelerim vardı ama çok güzel görünüyor. Forumda bazı tartışmalarda power tuşunun dokunmatik olduğu için bozulabileceği yazıyordu. Power düğmesi tam olarak dokunmatik deil bastığınız zaman çok hafifte olsa içeri doğru bir hareket var, ama çok hassas bir düğme sanki dokunmatik bir düğme gibi. Anladığım kadarı ile power düğmesi aslında mekanik ve bozulabilecek hiç bir tarafı yok çok güzel olmuş. üst taraf usblerin ve kulaklık girişlerinin olduğu taraf çok şık dizayn edilmiş çok güzel olmuş. Anakartım gigabyte Ud 7 x58 olunca üzerindeki ledleri kasa dışından yan kapaktan çok net görüyorum. Ben çok profesiyonel overclock cu deilim ve anakartımın üzerindeki gerilim ve sıcaklık ledleri benim için çok önemli yaptığım bütün işlemleri direk anakartımın üzerinden takip ediyorum bunun için yan tarafın kasa içini bukadar net göstermesi benim için çok güzel oldu. Bence kasanın yan kapağı okadar güzel düşünülmüşki camlı ekstra bir yan kapağa bile gerek yok içerisi çok net bir şekilde görünüyor özellikle karanlıkta, hele birde içersi ledli fanlarla döşenirse çok güzel görünür sanırım. Ben bir kaç ay sonra sıvı soğutma sistemine geçicem kasamda ve onunda çok hoş görüneceğini düşünüyorum yan kapaktan. Bide forumda kasanın toz filtrelerinin olmadığı yazıyordu bir kaç yerde. Kasanın alt tarafta ps ve takılabilecek bir120mm fan için toz filtresi bulunuyor ön taraf aşağıdan yukarıya toz filtresi ve gene yan kapakta komple toz filtresi , eksoz fanların olduğu yerlerde doğal olarak toz filtresi yok ve kasanın tek toz alacağı yer üst taraf kalıyor burayada zaten fan takıldığı zaman (ben taktım bile ) kasanın toz alacağı hiç bir yer kalmıyor.

Cooler Master Rc-1100 Cosmos s için görsel olarak çok tereddütlerim vardı fakat çok ama çok hoşuma gitti çok kaliteli bir kasa ve malzeme kaliteside çok güzel. Ben kabloları arka tarafa yerleştirme konusunda sıkıntı çekmedim kapak biraz zor kapandı okadar Zaten içerisinde kablo bağı istemediğiniz kadar çok var. Özellikle kasanın metal yüzeyine yapışan kablo bağlari çok kullanışlı
    Ekran kartımı 900 mhz çekirdek ve 5200 mhz bellek hızında ramlerimi 2002 mhzde ve işlemcimi 3,6 gh hızında kullanıyorum (işlemcim stok fan) saatlerdir (yaklaşık 6 saat kadar) oyun oynamama ve bir taraftan başka işlemler yapmama rağmen hiç bir parçam kritik bir sıcaklığa ılaşmadı sistemim çok serin çalışıyor (bir kasadan daha ne bekleyebilirimki)

Bu kasayı düşünen herkeze çok tavsiye ederim ve birde forumda bu kasayı öven herkese onlar sayesinde aldım hiç kafamda yoktu bu kasa çok serin çalışan bir kasa ve bence bana göre çok gürültülü deil ve gene bence fan sayısı artırılırsa cooler master haf 932 den çok daha performanslı bir kasa olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.