Şimdi Ara

Kasa Seçimi nasıl olmalı? (3000-3500 tl sistem için öneri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Soru başlıkta belirttiğim gibi.

3500 tl yi şunlara ayırıyorum:

Kasa(+psu), anakart, işlemci, ekran kartı. Belki duruma göre ssd alabilirim.

Kasa+PSU ya da ayrı ayrı kasa ve PSU nun değeri böyle bir sistemde ne olmalıdır? Kasa önerilerinize açığım. Özellikle enlemesine geniş ve PSU dan çıkan işe yaramayan kabloların tüm kasayı işgal etmesine izin vermeyecek bir kasa arıyorum (Modular PSU bu sistem için masraflı olur mu bu durumda?). İşlemci soğutucum biraz büyük anakarta dik bir şekilde 12cm fanı bulunmakta zaten şu anki kasamın tam kapanmasına engel oluyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egehanß -- 4 Temmuz 2015; 2:11:09 >

• Bütçeni tam anlayamadım ama kasa işi zevk işidir.Atx boyutlarda herhangi bir kasa alınabilir.

Öneriler; zalman z11 neo,corsair spec serisi,corsair r serisi(özellikle 300r pencereli ve 500r mükemmeldir bana göre)Xigmatek talon 'da alınabilir.

Psu'yu ayrı alırsan modüler alabilirsin 50tl gibi bir fark ödersin heralde.Sistem bileşenlerine göre 600-750w arası yetecektir.
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    Evet almayacaklarım yerine alacaklarımı yazsam daha iyi olurmuş cidden :D

O zaman şöyle söyleyeyim 3500 tl yi şunlara ayırıyorum:

Demek istediğim de şuydu çok pahalı bir kasa alıp da ekran kartından, başka bileşenlerden kısmak istemem. Ya da uyduruk bir kasa almak da istemem. Bu kadar tutan parçalar için ideal ayırmam gereken para ne kadar olmalıdır.

Önerilere bakacağım teşekkürler. Zalman z11 neo özellikle hoşuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egehanß -- 4 Temmuz 2015; 2:08:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egehanß

Evet almayacaklarım yerine alacaklarımı yazsam daha iyi olurmuş cidden :D

O zaman şöyle söyleyeyim 3500 tl yi şunlara ayırıyorum:

Demek istediğim de şuydu çok pahalı bir kasa alıp da ekran kartından, başka bileşenlerden kısmak istemem. Ya da uyduruk bir kasa almak da istemem. Bu kadar tutan parçalar için ideal ayırmam gereken para ne kadar olmalıdır.

Önerilere bakacağım teşekkürler. Zalman z11 neo özellikle hoşuma gitti.
    z11 neo hakikaten çok yakışıklı bir kasa olmuş almanı tavsiye ederim.

O bütçeye ssd sığdırırsın merak etme.

Toplama amacın ne?
    OC yapacak mısın?
    Monitörün var mı?
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    Toplama amacım oyun ve multimedya.

OC sistem yeterli geldiği sürece yapmam diye düşünüyorum. Amacım sessiz bir kasa toplamak.

Monitörüm var. Daha sonra onu da değiştirmeyi düşünüyorum fakat bu bütçe içine dahil değil.

Şu an için özellikle ekran kartına karar vermiş değilim o yüzden aslında tam olarak bir sistem toplama konusu açmadım. Sadece bütçeme uyumlu bir kasa bulmak istedim. dx12 gelmeden karar vermek istemiyorum açıkçası.

Ayrı ses kartı kullanıyorum pci x1 slotu üzerinde. Anakartlara biraz göz gezdirdim fakat bazılarında ya slot yoktu ya da pci ex e çok yakındı. Hem ses kartı hem ekran kartını düzgün takabileceğim intel 1150 anakart öneriniz var mı?

Kasa konusunda zalman z11 neo almaya karar verdim hatta gidip alacağım 1 2 güne. PSU için de önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egehanß -- 4 Temmuz 2015; 5:13:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egehanß

Toplama amacım oyun ve multimedya.

OC sistem yeterli geldiği sürece yapmam diye düşünüyorum. Amacım sessiz bir kasa toplamak.

Monitörüm var. Daha sonra onu da değiştirmeyi düşünüyorum fakat bu bütçe içine dahil değil.

Şu an için özellikle ekran kartına karar vermiş değilim o yüzden aslında tam olarak bir sistem toplama konusu açmadım. Sadece bütçeme uyumlu bir kasa bulmak istedim. dx12 gelmeden karar vermek istemiyorum açıkçası.

Ayrı ses kartı kullanıyorum pci x1 slotu üzerinde. Anakartlara biraz göz gezdirdim fakat bazılarında ya slot yoktu ya da pci ex e çok yakındı. Hem ses kartı hem ekran kartını düzgün takabileceğim intel 1150 anakart öneriniz var mı?

Kasa konusunda zalman z11 neo almaya karar verdim hatta gidip alacağım 1 2 güne. PSU için de önerilere açığım.
    O zaman sen;

i5 4690k
    GIGABYTE Z97X-Gaming 5
    gtx970
    120gb ssd
    zalman z11neo
    600w civarı modüler psu

parçalarını almalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsntrk

O zaman sen;

i5 4690k
    GIGABYTE Z97X-Gaming 5
    gtx970
    120gb ssd
    zalman z11neo
    600w civarı modüler psu

parçalarını almalısın.

Alıntıları Göster
    bu kasamların diğer parçalarla uyumunu nasıl anlarız ? Bir de güç kaynaklı kasa alsak daha mı avantajlı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menethil -- 4 Temmuz 2015; 13:10:41 >
  • Menethil kullanıcısına yanıt
    atx standart kasa önerenlerde genel olarak bildikleri için uyum sorunu olmaz anakart boyutu ekran kartı uzunluğu soğutucu derinliğine bakılır (üretici sitesinden)

güç kaynaklı kasaların çoğunun güç kaynakları kötüdür örneğin 600w xigmatekli kasalar 12v den 432 watt verir. (kaliteli olanı elbette var ekleyeyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 4 Temmuz 2015; 14:24:14 >
  • Corsair carbide serisini onerebilirim. Suanda vatan bilgisayarda 450 tl civari corsair carbide spec 02 var ve yaninda vs650 w psu ve 2 tane fanla geliyor. Bende de o kasa var icine gtx970 rahatlikla sigiyor hic sorun olmaz hatta hyper 212 evo sogutucu bile giriyor icine baya bi genis. Almani oneririm bi bak istersen.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Hocam sagolasin bir de ben bugün msi gtx960 gaming ekran karti almayi düşünüyorum.1 ay icinde ise diger parcalari almayi dusunuyorum.Bu ekran kartına uyumlu islemci ve anakart bir de 300tl civari bir kasa önerebilir misin bana?
    işlemci 4460

anakart h97 pc mate yeterli gelir. 200R veya spec serisi diğer corsair kasalara bakabilirsin.

sakın delilik edip çok para verme gtx960 a ona göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

işlemci 4460

anakart h97 pc mate yeterli gelir. 200R veya spec serisi diğer corsair kasalara bakabilirsin.

sakın delilik edip çok para verme gtx960 a ona göre

Hocam neden öyle diyorsun korkuttun simdi beni:) internetten videolarina baktim yorumlara falan olumsuz pek bir sey yazan eden yok.Bir de sen ne önerirsin amd pek dusunmuyorum.
    4gb versiyonu gereksiz pahalı (az daha versen r9 290 alıyorsun ki çok daha önde bir kart orası net) 2gb versiyonu da yetersiz kalıyor o fiyat aralığında her ne kadar amd düşünmüyorum desende araştırmanı iyi yapmanı tavsiye ederim

gtx960 2gb fiyatını uygun görürsen alınabilir. Yoksa 280x hem vram hemde hız açısından önüne geçiyor.https://www.youtube.com/watch?v=pEWABNJi6Rc oyundan oyuna değişebiliyor.Oyunun desteği de önemli

bir kartın 2gb a 4gb çıkması onun hızına hız katmaz ramin yetmediği yerde tökezlemesinin önüne geçer biraz daha fazla kalite ayarı sunar

https://www.youtube.com/watch?v=m69iYstfXTw

not:amd fanı değilim firmalar babamın malı değil alırken iyi araştır diyorum o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 4 Temmuz 2015; 15:37:11 >

• Teşekkürler

Anakart biraz tuzluymuş ama zevklerim için biraz parayı gözden çıkarmam gerek sanırım.
    Cpu soğutucumun modelini buldum akasa venom. Sizce sığmama sorunu olur mu zalman da?

Bir de intel 1150 için uyumlu mudur acaba bazı yerlerde 1156 demiş bazı yerlerde 1150 uyumlu demişler.

@cannotever

Kasanın içindeki psu modüler değil sanırım. Mesajda daha çok modüler aradığımı söylemiştim bunun için de psu yu ayrıca almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egehanß -- 4 Temmuz 2015; 15:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

4gb versiyonu gereksiz pahalı (az daha versen r9 290 alıyorsun ki çok daha önde bir kart orası net) 2gb versiyonu da yetersiz kalıyor o fiyat aralığında her ne kadar amd düşünmüyorum desende araştırmanı iyi yapmanı tavsiye ederim

gtx960 2gb fiyatını uygun görürsen alınabilir. Yoksa 280x hem vram hemde hız açısından önüne geçiyor.https://www.youtube.com/watch?v=pEWABNJi6Rc oyundan oyuna değişebiliyor.Oyunun desteği de önemli

bir kartın 2gb a 4gb çıkması onun hızına hız katmaz ramin yetmediği yerde tökezlemesinin önüne geçer biraz daha fazla kalite ayarı sunar

https://www.youtube.com/watch?v=m69iYstfXTw

not:amd fanı değilim firmalar babamın malı değil alırken iyi araştır diyorum o kadar.

2gb alacagim zaten 4gba butcem yetmez.r9 280xin performansi cogu oyunda daha iyi gibi duruyor izledigim videoda.Ancak bazilari sey demis gtx 960 amd kadar guc tuketmiyor ısınmıyor vs...Acık konuşayım ben pek anlamiyorum bu islerden sadece 3 gundur falan arastirma yapiyorum sabah aksam ama karar veremedim bir türlü.Peki r9 280x alirsam nasil bir anakart islemci yeterli olur.Bir de ileride sistemi upgrade etmek istersem bir sorun yasar miyim?

Şimdi şöyle güç kaynağın yetmiyorsa elindekibir pc yi güncelliyorsan gtx960 evet daha az güç tüketir psu masrafında olmayabilir. Isınma ise kartın markasına üstündeki soğutucuya bağlı ama evet gtx960 biraz daha az ısınıyor .Önceliklere karar vermek lazım

2 kart içinde yazdığım i5 4460 ve h97 anakart yeterli gelir. oc düşünürsen 4690K iyi işlemci soğutucu ve iyi bir z97 anakart almak lazım gelir.

işlemciyi güncelleme zamanı geldiğinde 2 ci elden 4 cü veya 5 ci nesil i7 ler takabilmen mümkün olacaktır.İ5 piyasadaki kartlara yeten bir işlemci güncelleme zamanı geldiğinde bilgisayarı sadece ekran kartı değişimi ile devam etmen mümkün olacaktır.

birde cevap butonu kullanman daha iyi olur arkadaşın konusunu bozduk zaten bari görsel olarak da bozulmasın.
  • Başka konu açıp konuşsaydınız keşke şimdi kendi konumda sorum araya kaynadı. Yeni konu açmam gerekecek, ya da mesajlarınızı silseniz de özelde konuşsanız olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egehanß -- 4 Temmuz 2015; 16:32:37 >
  • Egehanß kullanıcısına yanıt
    onları da cevaplayayım kardeşim hemde kaynamaz onlara bildirim gidiyor zaten hsntrk da uçmuş 1 günlüğüne

kasanın içindeki psu modüler değil malesef

kasaya sığar venom Boyutlar : 160(Y) x 120(G) × 96(D) mm
    kasa z11 neo için CPU cooler up to 215mm gördüğün gibi sorun yok

1555 ve 1150 delikleri aynı yerde yani takılır sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 4 Temmuz 2015; 16:40:22 >
  • Egehanß kullanıcısına yanıt
    MSI
    H97 GAMING 3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI&DP Anakart
    393 TL

INTEL
    Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
    656 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    263 TL

WD
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    181 TL

SAMSUNG
    120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    250 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
    442 TL

MSI
    GTX970 GAMING 4GB 256Bit GDDR5 2xDVI HDMI DP
    1332 TL

Toplam : 3515 TL

Vatan
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim şu an için PSUm var 550 watt onla idare edebilirim belki sistemi erken toplayabilmek için. Eğer 'hsntrk'in yazdığı 4690k-gtx970 li bir sistem yaparsam herhalde. Bir sitede gereksinim hesaplaması yaptım 440 watt civarı tutuyor ses kartı-dvd rom-usb sürücüler- 2hdd 1 ssd dahil.

Yine de size sormak isterim 550 watt yeterli olur mu şu an için? OC yapmayı şu anlık düşünmüyorum zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.