Şimdi Ara

# Kasa / PSU Tavsiyeleri Ana Konusu / Kullanıcı İncelemeleri / Yorumları # (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
10
Favori
26.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alialtin

6 tane disk 6x10 wat 60wat tüketir fakat
    ilk start vediğinde 25wat tüketir diskler 6x25wat 150wat

bilgisayara açarsın 6 adet diskin önce 150watı çeker bir kaç saniye sonra bu değer düşer 60wat olur
    yani ilk çalışmada çektiği değer ile stabil olarak çalıştığındaki değerler farklıdır
    ayrıca senin power için teneke demedim o zamanlar piyasada üzerinde 300wat yazıpda 200wat bile
    gelmeyen bir sürü power wardı hatta bir ara bakanlık bunları toplattı şünkü bu powerler yüzünden
    birçok insanın bilgisayarı patladı yandı ve şikayetçi oldular şikayetler artınca firmalar ürünlerini geri
    topladı hatırlarsanız çok ince kasalar çıkmıştı piyasaya ve okadar ince idiki takarkan yamuluyordu
    kullanıcıları pek fena kandırmışlardı sen bu konular ile ilgilendiği son kullanıcı sayılmazsın profesyönel
    kullanıcı sayılırsın bir çok insan bırak ürünün kalitesini alacaklarının ismini bile telafuz edemiyor hocam
    seni beni boşver malzemenin dışgörünümüne aldanıpta konuşan çok insan var sende bilirsin.

Dostum ne yaptın ne 25w.Ampül değil ki bu 25w güç tüketsin.Sabitdiskin tüketeceği yükte max 12w falan kaldıki kasanda 6 tane diskin varsa bunlara 6lı raid yapmadıktan sonra tabi bu mümkünse hepsi birden disk başı 10w yine güç çekmez çünkü hepsi aynı anda aynı yükte çalışmaz boştaki sabitdiskin tüketeceği güç 3-4w birşeydir.

• Sisem güç tüketimi o şekilde hesaplanmıyor. Bunu daha kolaya indirgeyebilirisniz.Örneğin İşlemciniz 125W , Ekran kartınızda 175W TDP ye sahip. 175+125=300W 12V gücü lazım.Diğer bileşenler içinde %20 sini alın 360W , OC içinde %20 sini alın 432W etti. Yani 36A ve üzeri verebilen toplamda 500W civarı kaliteli bir güç kaynağı işinizi sorunsuz yapar. Siz gelecekteki ekran kartı değişiminizi de göz önünde bulundurarak 5A de fazla veren bir Psu alırsınız 40A+ veren bir Psu alarak sisteminizin ve Psunun kullanım ömrünü biraz daha uzatmış olursunuz. Çok detaylandırmaya gerek yok,kabaca bu şekilde düşünebilirsiniz. Yada buradan sorarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 28 Kasım 2011; 8:41:53 >
  • Merhaba, ben de bir tavsiye alacaktım mümkünse Güç kaynağım bozulmuş, yeni bir tane alacağım ama pek de bilgim olmadığından karar veremedim ne alacağıma.

Sistemim:
    Gigabyte 990XA-UD3 Anakart
    AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz
    Kingston 4GB DDR3 CL9 RAM
    Ekran kartı şu anda eski ama Ocak'ta 6XXX serisi alacağım o şekilde düşünelim.
    2xHDD vs.

Bu sisteme uygun, maksimum 220-230TL fiyatlı bir PSU önerirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/corsair-cmpsu-650txv2eu-tx-serisi-80-v2-plus-650w-120mm-fanli-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=53505

Budur diyorsun yani hocam başka seçeneğe falan gerek yok

Edit: Stokta yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anil.K -- 28 Kasım 2011; 21:41:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alialtin

11.6 (watts) segate resmi sitesinin açıklaması
    hdd güç teketimi boşta veya doluda diye bişey yok start verdimi stabil tüketime başlar
    ilk start da aşa yukarı birkaç saniyeliğine 25wat tükettir dememin sebebi sistem ilk starttı aldığında
    boş olan tüm condansatörlerin doldurlması gerekir ve daha sonra sistem açılır bu ilk tüketim sebebi
    condansatörlere bağlıdır bu sebeple yeni yapılan tüm anakart ve diğer bileşenlerde dikkat ederseniz
    condansatörler daha küçüktür 470mf veya daha altındadır.
    hdd çalışmaya başladımı ilk haraket için biraz fazlaca güç tüketir sonrasında zaten hdd motoru sabit döner
    doluda boşta güç tüketimi pek fark etmez

zaten konumuz bu değildi sen bana başka birşey sormuştun ben cevap verdim ama senin ilgin dağıldı
    neyse

pover tavsiye isteyen arkadaşa gelince senin sisteme benzer bir sistemde ben kullanıyorum
    cpu 125w falan harciyo alacağın ekran kartıda en az o kadar harcar sen garanti olsun en az 600w
    lik bir psu al daha sonra çok değişiklik yaparsın yeni modeller çıkınca insanın gözü dönüyor
    bide bakmışsın kasaya sığmacak kadar büyük bir ekran kartı ile bağzadan çıkıvermişin
    o yüzden fazlaca al ziyan olmaz

arkadaşlar linklere baktım da bu XILENCE falan gibi power ları almayın bunlar power müsvettesi
    ben bir teknisyen olarak size tavsiyede bulunuyorum ister uyarsınız ister uymazsınız size kalmış
    benim için lolo ama alacaksan ben şunları öneriyorum

tagan
    enermax
    seasonic
    antec
    bak bunların her modeli güzeldir güvenilir diğer markalar için bir yorum yok

Sabitdisk motorunun sürekli dönüyor ve kafaları sürekli okuyor diyorsun boşta veya dolu diye birşey yok diyorsun vay be bir yaşıma daha girdim.Hadi onu geçtim bu harddiskteki kondansatörlerde baya büyükmüş ki 25w çekiyormuş.

Xilence olayına gelince hangi kulaktan dolma bilgiyle bu markanın psu müsvettesi olduğunu söylüyorsun onu da bilmiyorum ama olaya böyle ön yargılı karşlıyorsan bence sen bu işlerden pek anlamıyorsun.CB,FCC,CE,POCT,TÜV,RoHS,80+,bu sertifikaları öyle haybeye vermiyorlar bir markaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 29 Kasım 2011; 8:56:42 >

• Xilence güç kaynaklarını birçok farklı oem üreticilere yaptıran firmalardan biri, 5-6 tane idi sanırım. Bilinenler arasında Sirtec (High Power), Enhance (Silverstone), Andyson (Aerocool) gibi parantez içinde bilinen adlarıyla yazdığım firmalara yaptırdığı ürünleri var. Spesifik olarak şu modeli kötüdür denebilir ama genel anlamda yukarda belirtildiği gibi dandik olduğunu söylemek doğru olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Xilence güç kaynaklarını birçok farklı oem üreticilere yaptıran firmalardan biri, 5-6 tane idi sanırım. Bilinenler arasında Sirtec (High Power), Enhance (Silverstone), Andyson (Aerocool) gibi parantez içinde bilinen adlarıyla yazdığım firmalara yaptırdığı ürünleri var. Spesifik olarak şu modeli kötüdür denebilir ama genel anlamda yukarda belirtildiği gibi dandik olduğunu söylemek doğru olmaz

Boşver dostum böylelerine laf anlatmak zor.Eline almış tenekeymiş.Xilence gaming,moduler,xq serisi en iyi olanlarıdır ve bunları kötüleyen 1 tane inceleme bulamazsın ama arkadaş 10 senelik teknisyenmiş beğenmiyor nerdeyse merdiven altı üretim diyecek.

• Redwing XP 580 mi iyi bir model ??
  • Konuyu kirletmezseniz sevinirim.
  • faydalı kaynak teşekkürler.
  • Corsair Carbide 400R incelemesini de ekleyebilirsin. Ayrıca Bu kasanın Türkiyedeki ilk ve tek incelemesidir.

http://forum.donanimhaber.com/m_55281093/mpage_1/key_/tm.htm
  • Ekliyorum hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Ekliyorum hocam

RAİDMAX RX-850AE PSU aldım incehesapdan...Sizce bu psu degiştirip bu fiyatlarda daha iyisini alabilirmiydim.Fiyat performans olarak iyi bir ürünmüdür.Ben bu fiyata görünce aldım ürünü taksitli 310 tl.Geri iade yapmalımıyım.Ürün bugün geldi elime..

http://www.incehesap.com/raidmax_rx850ae_power_supply-536-21255.html

• Raidmaxın yeni serisini Andysona ürettirmiş. Herhangi bir soun çıkaracağını sanmıyorum. Aerocool un yeni seriside Andyson üretimi.

310TL ye benzeri alternatif yok ama İnventus un kampanyasında HX850W 370TL , 7 yıl garantisi ve Seasonic üretimi ile çok çok daha tercih edilebilir bir üründür. Bana kalırsa onu iade edip inventustan HX850W alın yada TX750W.
  • 400tl kadar cıkıldıgında en iyi alternatif HX850W dir..Tskler
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/power-supply-psu/department.aspx?categoryId=1012&sp=brand%3dhuntkey

Modeller ;
    Huntkey X7 900 900W Power Supply
    Huntkey X7 1200 1200W 80+ Gold Power Supply
    Huntkey Jumper 450B 450W 80+ Bronze Power Supply
    Huntkey Active PFC500 400W Power Supply
    Huntkey Jumper 550 80+ 500W Power Supply
    Huntkey Active Pfc700 600W Power Supply
    Huntkey Active Pfc600 500W Power Supply

80.000 saatlik çalışma ömrü yaklaşık dokuz yıllık çalışma süresi ile sizi uzun süre idare edecektir.
    SONUÇ: Satın aldığınız yeni siteme uygun fiyatlı ve sessiz çalışan bir çözüm arıyorsanız Huntkey'i tercih edebilirsiniz.

• i7 950,Rampage II Gene,gtx 460 ve TT 875 w psu dan olusan sistemimi az yer kaplasın diye küp veya çok yüksek olmayan yatay bir kasaya sokmak istiyorum var mı tavsiyede bulunabilecek bir arkaşımız
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.