Şimdi Ara

kasa önerisi psu hariç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gtx 970lı falan yeni bir sistem topluyorum. elimde hali hazırda psu var. o yüzden sade kasa bakıyorum
    cpu sogutucu olarak coolermaster hyper 212evo takılacak. o yüzden iç hacimde sorun çıkarmıcak, düzgün toz filtrelerine sahip, iyi soğutan ve sesi olabildiğince kısıtlı tutan bi kasa arıyorum
    sanırım bütçem 150 230 lira arası falan

corsair spec 2 modellerini gördüm hoş gibi geldi. 200 220 lira civarındalar. bi de bi kaç zalman modeli gördüm fakat zalmanın kasa kalitesi nasıl hiç bilmiyorum fiyatı corsair spec2 den daha ucuzdu doğal olarak

corsair alıp geçeyim mi değer mi parasına? yoksa başka model/marka önerebilecek var mı?

• Corsair 200R ya da 230T öneririm, 230T bir tık üst seridir, Spec serisi modellere göre bu seriler daha iyi iç hacime sahiptir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Corsair 200R ya da 230T öneririm, 230T bir tık üst seridir, Spec serisi modellere göre bu seriler daha iyi iç hacime sahiptir.

+1
    Hacmi geniş kasalar.
  • Zalman bana göre daha iyi bir seçim olur. Malzeme kalitesi ve soğutma olarak kendini kanıtlamış bir marka kendimde kullanıyorum. 2 model önereyim sana bunlarla yola devam edersen daha iyi olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-z11-plus-midt-atx-siyah-kasa.html

http://www.vatanbilgisayar.com/ms800-plus-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

Bu iki kasayı düşünebilirsin hocam şekil soğutma malzeme kalitesi vs konusunda senin gönlünü alacak kasalar. Saygılar...
  • Yanılmıyorsam Spec modellerine 212 evo sığmıyor. Corsair 200r ve 300r kaliteli kasalar, Zalman f/p olarak düşünülebilir bence bütçe varsa Corsair tercih edilmeli.

Corsair 300R (240 tl)http://www.sanalmarketim.com/corsair-cc9011014ww-carbide-series-300r-mid-tower-siyah-psusuz-kasa/p_41962/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rulurak -- 21 Temmuz 2015; 0:21:33 >
  • Zalman z5plus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rulurak kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

SPEC-02/03 modellerine 212 EVO monte eden kullanıcılar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

SPEC-02/03 modellerine 212 EVO monte eden kullanıcılar mevcut.

Selamlar,

Bahsettiniz iki kasanın da montaj alanı 157mm, 212 evo 160mm alana ihtiyaç duyuyor.
    Spec modelleri boyut problemi ve yetersiz sayıda HDD sürücü yuvası içerdiği için tercih edilmemeli bence, sıfır kasa alıyoruz neden 2 adet 5.25" yuvaya yatırım yapalım. Kasanın ağırlığı sadece 5kg... Bir avantajı da yok aslında. Corsair 300R 7.20kg malzemeden de çalmışlar:) Kim dizayn etti bilmiyorum:)

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rulurak -- 21 Temmuz 2015; 18:23:17 >
  • rulurak kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Hyper 212 EVO 159 mm. Kağıt üzerindeki 2 mm'lik fark pratikte sorun yaratmıyor, bu kasaları ve soğutucuyu monte eden ve sorunsuz olarak kullananlar mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tech guru -- 21 Temmuz 2015; 19:07:39 >
  • Zalman z11,
  • Ben 2 hafta önce Pc topladım ve Corsair Spec-01 kasa aldım. Gayet de memnunum hafif bir kasa tasarımı hoş önünde 1 adet normal usb 1 tanede usb 3.0 var zaten genelde takıcaklarını arkaya takıyorsun. Bence o fiyat seviyesinde ki en iyi kasa olabilir. İçin de gtx 970 falan var öyle küçük de değil rahat rahat sığıyor. Rahatlıkla tavsiye edebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.