Şimdi Ara

Kasa konusunda fikirleriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar. Sistem toplamaya başlıyorum hayırlısıyla. Sistemi zamanla topluyacagım tek bi seferde değil. İlk önce kasayı alıp kenara koymak istiyorum. 2 kasa arasında kaldım sizce hangisini almalıyım

NZXT Noctis 450
    https://www.coraxalpha.com/nzxt-noctis-450

NZXT H440
    https://www.coraxalpha.com/tum-urunler/kasa/h-serisi/nzxt-h440

Yardım edebilirseniz çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manuel Neuer -- 23 Ağustos 2016; 17:55:37 >

• Nzxt h440 arkadaşımda vardı kasa acayip şekil , 4 fanla geliyor ve neredeyse dışarı hiç ses vermiyor. Ama bana sorarsanız Noctis 450 çok daha hoş duruyor. Ben de yeni kasa alacağım Zalman r1 + 600w psu 350 ye geliyor belki de bunu alırım PSU ile birlikte 700 civarı tutuyor ama değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: gravelyn

Nzxt h440 arkadaşımda vardı kasa acayip şekil , 4 fanla geliyor ve neredeyse dışarı hiç ses vermiyor. Ama bana sorarsanız Noctis 450 çok daha hoş duruyor. Ben de yeni kasa alacağım Zalman r1 + 600w psu 350 ye geliyor belki de bunu alırım PSU ile birlikte 700 civarı tutuyor ama değer

Açıkcası benimde içime sinen Noctis 450 ama H440'da cidden ben burdayım diyor Hocam dediğim gibi sistemi zamanla toplayacagım kasayı alıp kenarda tutmak sizce mantıklımı ? Yoksa hepsini tek seferdemi almalı. Birde şimdi kasayı alıp bekleticem kutudan falan cıkarmamda içinin toz dolmasından tırsıyorum

• Manuel Neuer kullanıcısına yanıt
    o kasalara toz moz girmez merak etmeyin. İstediğiniz zaman alabilirsiniz yeter ki karar verin kararsız kalmak çok kötü birşey. Ben de rx 470 alacağım custom modellerde kararsız kaldım
  • Ayrıca Haf x 942 nin modası geçti bence. Noctis 450 çok daha yeni ve hoş duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gravelyn

Ayrıca Haf x 942 nin modası geçti bence. Noctis 450 çok daha yeni ve hoş duruyor.

Noctis veya h440 arasında fena gidip gelmekteyim peki hocam arkadaşınızın kasasında h440'ta led ışıkları açıp kapamak için buton varmıydı sürekli yanıyorlar mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bilmiyorum valla 1 yılı geçti göreli. Eminim vardır o seçenek
  • bence siyah-kırmızı veya razer edition bir h440 al ömür boyu kasaya bir daha para vermezsin.
    Not:Bende gizli bir h440 hayranıyım.
  • Bende 300-350 tl arası psusuz kasa bakıyorum ama albenisi olan pek yok
  • Konu up. Yorumlanızı tavsiyelerinizi lütfen söyleyin dostlar. Corsair Graphite 780 tde cok aklımı çeliyor

• Öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Bende aynı sizin gibi zamana yayarak toplamaya başladım. İlk olarak anakartımı aldım. Eylül'de SSD+HDD+RAM alacağım.
    Kasa konusunda bende çok titiz bir şekilde araştırmaya devam ediyorum. Dış görünüşün yanı sıra, kasanın iç genişliği, toza karşı filtre olup olmaması, ekstra fan sayıları ve bir çok özellik arıyorum.
    Reklam gibi olacak ama Corax Alpha'daki kasaların çoğu kaliteli görünüyor. Çıplak gözle bu ürünleri incelemei imkanı olur mu acaba? Sitelerinden konum belirtmişler, Barbaros Bulvarı üzerinde ama mağaza olarak mı yoksa ofis mi bir bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marshall_fb

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Bende aynı sizin gibi zamana yayarak toplamaya başladım. İlk olarak anakartımı aldım. Eylül'de SSD+HDD+RAM alacağım.
    Kasa konusunda bende çok titiz bir şekilde araştırmaya devam ediyorum. Dış görünüşün yanı sıra, kasanın iç genişliği, toza karşı filtre olup olmaması, ekstra fan sayıları ve bir çok özellik arıyorum.
    Reklam gibi olacak ama Corax Alpha'daki kasaların çoğu kaliteli görünüyor. Çıplak gözle bu ürünleri incelemei imkanı olur mu acaba? Sitelerinden konum belirtmişler, Barbaros Bulvarı üzerinde ama mağaza olarak mı yoksa ofis mi bir bilgim yok.

Hocam bende ilk kasayı alıp sonra hdd ve psuyu alıp kenarda bekleticem bir sıkıntı olmaz değil mi ? Bu arada kasayla beraber gelen ledler fansızmış o biraz canımı sıktı. İnsan almışken led olayınada önem veriyor ama ledli fanda takılabilirmiş galiba. Corsair Graphite 780T kanıma giriyor ledli hali falan şahane. H440 için hiç ledli fan falan göremedim. Bu arada yerleri ofis şeklinde sanırım

Sadece görüntü için almayın bence. Yani kasa aynı zamanda iyiyse tabi ki de olur, ancak o güzel görüntüyü daha sonra sen de sağlayabilirsin led ışıklar ile.
    Parçaları zamana yayarak toplama işi çok mantıksız değil, zira benimde bu aralar ekonomik durumum sıkışık. Alacağın HDD 7200 RPM olduktan sonra diğer HDD'ler ile bir performans farkı almazsın, zaten SSD de kullanacaksan hiç farkı olmayacak diyebilirim. Ha yarın almışsın, ha 5 ay sonra almışsın bir şey değişmez.
  • TheHardwareNews kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-spec-alpha-midt-atx-oyuncu-kasasi.html ben bunu düşünüyorum bence baya hoş görüntüsü
  • quote:

Orijinalden alıntı: marshall_fb

Sadece görüntü için almayın bence. Yani kasa aynı zamanda iyiyse tabi ki de olur, ancak o güzel görüntüyü daha sonra sen de sağlayabilirsin led ışıklar ile.
    Parçaları zamana yayarak toplama işi çok mantıksız değil, zira benimde bu aralar ekonomik durumum sıkışık. Alacağın HDD 7200 RPM olduktan sonra diğer HDD'ler ile bir performans farkı almazsın, zaten SSD de kullanacaksan hiç farkı olmayacak diyebilirim. Ha yarın almışsın, ha 5 ay sonra almışsın bir şey değişmez.

Teşekkür ediyorum hocam sizede şimdiden hayırlı olsun. Sisteminizi toplandıktan sonrada görmek çok isterim konu açarsanız

• Saolun, görsel olarak iyi bir şey ortaya çıkarsa bir ihtimal konu açarım paylaşırım :)
  • ENTHOO EVOLV ATX GLASS
  • quote:

Orijinalden alıntı: GALATASAR4Y

ENTHOO EVOLV ATX GLASS

Buda çok sağlammış lakin türkiyede satışı yok galiba hocam ? Yurtdışından mı getirtmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: attakkann1

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-spec-alpha-midt-atx-oyuncu-kasasi.html ben bunu düşünüyorum bence baya hoş görüntüsü

Bende bu kasayı gözüme kestirmiştimde dvdrom slotu yok o yüzden kararsız kaldım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.