Şimdi Ara

KASA KENDİLİĞİNDEN KAPANIYOR...çok acillll!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ... Bende bu forumun nimetlerinden yararlanmak istiyorum ... Size sormak istediğim çok önemli bir soru var... Bilgisayarımı açıyorum çalıştıktan 15 20 dakika sonra kendiliğinden kapanıyor ama ekran gidiyor kasadan hiçbir ses gelmiyor yani kapanıo fakat kasanın sadece ışıkları yanıyor ... Fanları değiştirdim ... Önce işlemcinin üstündeki soğutucu çalışmıyordu onuda değiştirdim ama tekrar aynısı oldu ..bunun için ne yapmalıyım bir bilgi verirseniz sevinirim...

şimmdiden teşekkür eediyorum ...

• windows aciliyormu?yada acilirkenmi oluyor? detayli anlatirsan daha iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alierkut

Arkadaşlar merhaba ... Bende bu forumun nimetlerinden yararlanmak istiyorum ... Size sormak istediğim çok önemli bir soru var... Bilgisayarımı açıyorum çalıştıktan 15 20 dakika sonra kendiliğinden kapanıyor ama ekran gidiyor kasadan hiçbir ses gelmiyor yani kapanıo fakat kasanın sadece ışıkları yanıyor ... Fanları değiştirdim ... Önce işlemcinin üstündeki soğutucu çalışmıyordu onuda değiştirdim ama tekrar aynısı oldu ..bunun için ne yapmalıyım bir bilgi verirseniz sevinirim...

şimmdiden teşekkür eediyorum ...

arkadasım sorun anakart(?) gibi geldi once ama o zmn ısıklar yanmazdı. kasanın sesi kesiliyo diyosun ki bana mantıklı gelmedi sesi kesilen kasanın (fanları duran), ısıklarınında kapanması gerekmezmi mantık olarak? sistemle ilgili biras bilgi verirsen daha iyi yardmcı olabiliris.

• arkadaşım sorunun power suplly olabilir powerın fanını kontrol et ısındığı için bir süre sonra gücü kesiyor olabilir. ayrıca bazı sorunlu anakartlarda bilgisayar açılmadığı halde kasa ışıklarının yandığınıda biliyorum sorun anakartında da olabilir ama ilk önce power değiştirmeni tavsiye ederim birde işlemcin nedir sistem özelikleri nedir Amd bir işlemciye sahipsen işlemci fanı yetersiz olabilir.
  • açıldıktan sonra oluyor.....
  • intel celeron
    256 ram
    mercury anakart
    128 ekran kartı geforce 2
  • quote:

intel celeron
    256 ram
    mercury anakart
    128 ekran kartı geforce 2

kapanıyor derken? Windows kendisi mi kapatıyor "Oturum Kapatılıyor" diye. Reset mi atıyor? Ekran simsiyaha bürünyor ve müzik açıksa hala ses geliyor mu?

Anlatamadın ki sorununu çözelim.
  • hayırrr ....
    arkadaş sana aynen olanları sölüorum tekrar ...
    müziğin sesi falan gelmio
    bilgisayar normal çalışmaktayken birden ekrAn simsiyah oluyor ... kasa duruyor ... sadece kasanın lambası açık kalıyor... fişi çıkartıp taktıktan 5dk sonra çalışıo....
  • arkadaşım power suply denedinmi?? eğer çözüm olmazsa anakartında bir problem var
  • anakartı değiştirdim fakat çözüm olmadı ...
    power supply ı nasıl deneyebilirm
  • quote:

anakartı değiştirdim fakat çözüm olmadı ...
    power supply ı nasıl deneyebilirm

farklı bir power suply kullanarak
  • tamam onuda değiştirdim ama o da bi etki yapmadı ...
  • Yaw peki kullandığın prizi değiştirdinmi hiç. başıma gelmişti bir kere. hani farklı bir topraklı hattan al elektriği
  • Arkadasım sorun çok büyük ihtimalle power supply'ında benzer bir sorun bende de olmuştu..Aman dikkat et ilerde hiç açamayabilirsin bilgisayarını...O yuzden başka bir güç kaybağı takıp dene bakalım aynısı olacak mı
  • Valla şu parça yapar bu parça yapar diyemem çünkü hepsini tek tek denemeden bir şey söylemek yanlış olur.

işlemci, ekran kartı, ram, hdd..... en iyisi teknik servise götür.. çünkü sadece onlarda bu tür imkanlar var genelde..
  • bak bu prizi değiştirme olayını bana şimdi telefonda lonuştuğum arkadaşımda söledi yarın değiştirim.... o zaman teşekkürler kardeş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahin.turkk

Yaw peki kullandığın prizi değiştirdinmi hiç. başıma gelmişti bir kere. hani farklı bir topraklı hattan al elektriği

prizden çıkarıp 5 dak sonra takınca çalışıyorsa statik elektrik yükü var demektir. mutlaka topraklı priz kullan mümkünse güç kaynağı(UPS) kullanmanı öneririm
  • sağolun arkadaşlar inceliğinizden dolayı özellikle kirgiz sana çok teşekkür ediorum başını ağrıttım ...
    iyi geceler
  • muhtemelen power ya da priz gibi elektirksel bir problem olacak ama sen yinede şu işlemcinin fanına dikkat iyice oturuyor mu ya da arada macun ne alemde.. çünkü bilgisayar açıldıktan sonra kapanıyor diyorsun eger işlemci fanı görevini yapamıyorsa da buna benzer bir problem olur..
  • anakarti ve powersupliyi denedin ve durum ayni ise geri ye elektrik kontagi yada islemciile fani kaliyor, bide onlari denesen eger sorun cozulmezse format at yada hd degistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA ADAM -- 9 Ekim 2006; 23:35:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.