Şimdi Ara

Kasa icini nasıl temizliyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaz basladigindan beri bilgisayarimi kasa yan kapagi acik kullaniyorum.Tabi oldukca fazla bir tozlanma oluyor.Kasa icini temizlemesi kolay ama fanlar ve poer supplyı biraz zor oluyordu temizlemek.
    Dun hava ufleyen elde tasinabilir birsey aradim.
    Su bilgisayarcılarin kullandiklarindan daha kucuk birsey olsun istedim.Portable Blower dedikleri Saygco marka bir cihaz aldim.
    Oldukca iyi hem guclu hava puskurtuyor,hem de ayarini degistirdiginizde tozlari emiyor.

Teknik ozellikleri soyle: 220V-50Hz
    650W
    16000r/min
    Ben 25Mily. aldim
    Oldukca kullanisli ihtiyaci olanlara tavsiye ederim.

• ben elimle alıyorum kasanın altındaki tozları fanlarla uğraşmıyorum
  • benimkisi slim kasa ve kasayi aciyorum once kabaca pislik tozlar i bezle aliyorum pover supply tamamen cikartiyorum fani falan temizliyorum elimin uzandigi yerlere kadar bezle sonrada birazda üfflüyorum... en sonda iyi bir bezle nemli olacak el atiyoruz... oldu bitti maaşallah
  • eletrik süpürgesi ile alıyorum
  • Arkadaşım çekyat tamircisi
    Kompresoru var
    3 ayda bir ona gidip hem sohbet ediyoruz hem de bir güzel kasayı temizliyorum
    300 m ötede.
  • en iiisi komprasorle temislemek...
  • hava kompresorü bu iş icin mükemmel denebilir. ankaradaysan konya sokakta bulabilirsin...
  • merhaba,

Benim aldigim da bir cesit tasinabilir hava kompresoru zaten.Fiyati uygun oldugu icin bunu aldım
  • isyerindeki bilgisayarin en az 2-3 ayda bir temizlemek gerekiyor, cok cabuk tozlaniyorlar. orta boy yumusak killi boya fircasi ile kasanin icini temizliyorum. bir tanede fanin icini temizlemek icin kucuk boya fircasi kullaniyorum. asiri tozlu olanlarin cpu fani ve kasa fanini cikartip temizliyorum. tabi uflemeyi unutmuyorum. yalniz ilerde bende patrona kompresor aldirmak istiyorum. [bandt] pc sayisi fazla olunza zaman kaybi oluyor , insani yoruyor her yerim toz icinde kaliyor.[^]
  • ring,bu aleti ne kadara ve nerden aldın?
  • merhaba,
    Fiyatini yazmistim ama tekrar yazayim 24 Milyon(kredikarti ekstrasina baktim 24 Mily. birakmis)
    İzmir de oturuyorum Çankaya'daki pitpazarindan aldim.İzmir'de oturuyorsan dukkanin yerini tarif edeyim.Cunku heryerde 30-35 Milyon diyorlar.
  • Vakum zımbırtısı var.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ring</i>
    <br />merhaba,
    Fiyatini yazmistim ama tekrar yazayim 24 Milyon(kredikarti ekstrasina baktim 24 Mily. birakmis)
    İzmir de oturuyorum Çankaya'daki pitpazarindan aldim.İzmir'de oturuyorsan dukkanin yerini tarif edeyim.Cunku heryerde 30-35 Milyon diyorlar.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    bi taksiti olmasın[^]
  • tozlandığı zaman süpürgeyle temizlerim bide İstanbul da otururken (hava nemli ya hani) bir önlem olsn diye her parçasını teker teker söküp filipsin oksidlenmeyi önleyen sipreyiyle temizlerdim ama şimdi temizlemiyorum neden derseniz 16.cı katta bilgisayar tozlanmıyor vede Kayseri de oturduğum için nem yok.
    sıcaklık dolayısıyla kasanın yan kapağı açık ama
  • şirkete getiriyorum kompresörü dayıyorlar pırıl pırıl oluyor,
    yani neyle temizliyorsunsorusunun cevabı hava ;)
    psunun fanına dayıyorlar önce sonra diğer fanlara tamamını üfletince psudan başlayıp bir daha üfletiyorlar ve 1-2 dakikada pırıl pırıl oluyor...
  • kasaniz aciksa kadin corabi gecirebilirsiniz kasanin yanina tozlanmai azaltsin diye. hem seffaf, hem tozu tutar, hem fantazilere fantazi katar [krl]
    bu arada hakkaten bunu yapan var, saka degil. ise yariyorsa neden olmasin?
  • kasa içini ne yapıyo muyum?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ozturert</i>
    <br />kasaniz aciksa kadin corabi gecirebilirsiniz kasanin yanina tozlanmai azaltsin diye. hem seffaf, hem tozu tutar, hem fantazilere fantazi katar [krl]

delikanlı adamın bilgisayarı kadın çorabı giymez [:P] şaka bir tarafa bildiğim kadarıyla o sadece fanlar için kullanılan bir yöntem
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ozturert</i>
    <br />kasaniz aciksa kadin corabi gecirebilirsiniz kasanin yanina tozlanmai azaltsin diye. hem seffaf, hem tozu tutar, hem fantazilere fantazi katar [krl]

zuahah acaip komigime gitti len bu cevap fantazi olayi yni :Ppp
  • :=))))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.