Şimdi Ara

Kasa içi Hava Sirkülasyonu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Akasa venom lx kasa kullanıyorum Zotac GTX 1070 ile beraber bu kartın hafif ısınma problemi var bir asus strix gibi serin değil
    psu kapatıcı bölmesinde yani ekran kartının altındaki kısımda fan takma yerleri var yanlız burda fanları ne yöne baktırsam daha mantıklı
    ben aşşagı dogru baktırdım şöyle düşündüm ekran kartının fanlarının sıcak hava çekmemesi için o bölgedeki sıcak havayı kasanın altından atar diye düşündüm
    yoksa tam tersini yapıp ekran kartı fanlarına üflücek şekildemi yapmalıydım ama o şekilde yaparsam ekran kartı fanlarının dönüş rpm'lerini etkiler dedim ama emin değilim
    fikirleriniz benim için önemli tşklerKasa içi Hava Sirkülasyonu !Kasa içi Hava Sirkülasyonu !

• Isınan hava yükselir
    O iki fanı kasanın üsütüne egzoz olarak takın
    İçerde ısınan havayı dışarı atsınlar.
  • kasada 1 adet egsoz arkada 2 adet egsoz yukarda var yukardakiler sıvı sogutmayı sogutuyor.
  • Mithat.Alkın kullanıcısına yanıt
    Anladım, öyleyse ters çevirin, ekran kartına üflesinler.
    Birkaç derece düşüş olur, bilhassa yazın
    Ekran kartı fanları olumsuz etkilenmez, led fanlar yüksek devirli değiller.
  • O fanların altında hava alacak yer yoksa kasa içi hava sirkülasyonuna yardımcı olur ancak. O da belki bir kaç derece fark yaratır. Açıkçası hiç takmasan da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turuncu Sakal -- 16 Kasım 2017; 20:56:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.