Şimdi Ara

Kasa fanlarının devirlerini ayarlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Coolermaster haf 912 kasam var, psu seasonic 650w 80+ bronze. Kasanın üstünde gelen iki tane fan var. Fanların kaç devirde döndüğüne bakamıyordum, fan kablolarını psu'dan çıkarıp anakarttaki (gigabyte z77-d3h) sysfan girişlerine taktım. Şimdi kaç devirde döndüklerini görüyorum ama speedfan'dan kontrol edemiyorum. Ayrıca pwmfan kısımları hwinfoda boş gözüküyor. Fanlar sadece fan-in olarak gözüküyor. Fanların kabloları 3pin, anakart girişlerindeki 4 pin sysfan girişlerin pwm kısmı boş kaldı.

- bu fanları kontrol edemem mi? 4 kablolu fan mı almam gerekiyor?

- ayrıca psu fanından çok ses geliyor onu değiştirip sesini azaltmam mümkün mü?

- kasa fanlarını değiştirip sesi azaltabilir miyim? 2 fan da sürekli sabit devirlerde dönüyor.

Kasa fanlarının devirlerini ayarlama

• Bios tan kasa fanlarını Dc moduna al ve voltajını azalt.3pin fanları 4v da çalıştırıyorum.
  • Biosta system fan modu olarak sadece, manuel, silent, normal falan var. manuel seçince 0.75, 1.00 pwm gibi seçenekler çıkıyor, dc modu yok galiba. speedfan'dan da software controlled yapıp denedim ama hep aynı devirde dönüyor fanlar, ne hızlanma ne yavaşlama var
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Biosta system fan modu olarak sadece, manuel, silent, normal falan var. manuel seçince 0.75, 1.00 pwm gibi seçenekler çıkıyor, dc modu yok galiba. speedfan'dan da software controlled yapıp denedim ama hep aynı devirde dönüyor fanlar, ne hızlanma ne yavaşlama var

Aynı sorun bende de var. Cooler master 212 plus kullanıyorum. Asus B350 plus anakartta Ryzen 5 1600x'te hızını ayarlayamıyorum. Bios program herşeyi denedim. Hep sabit 2000 rpm. Bu yüzden yeni fan almayı düşünüyorum hatta.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.