Şimdi Ara

Kasa Fanlarını Kontrol Edemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba biostan baktığımda system fan kısmında 3 fandada 0 rpm yazıyor neden böyle olabilir? Fanlardan gelen 3 pinli kabloyu anakarttaki 4 pinli sys fan yerine taktım 1 pin açıkta kaldı. Montajı dün yaptım fanlar hep son hızda çalışıyor

Kasa Fanlarını Kontrol Edemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heja-Maica -- 11 Haziran 2020; 13:50:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hangi girislere taktin hocam ona emin ol oncelikle, Sys1-2-3'te mi takili?

System Fan yazan yerin sag tarafinda bi ayar tusu var, ona tikladiginda nasil bir menu geliyor? Fan kontrol secenegi cikmasi lazim, ordan fanlar icin kontrol modunu Smart Control - DC secmen gerekiyor. DC sectikten sonra hangi sicaklikta ne kadar Voltaj verilmesini istedigini secebilirsin. Maksimum 1.20'dir, genelde fanlar %40'in altinda pek calismaz, minimum %40, maksimum %100 olacak sekilde ayarlayabilirsin sonrasinda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Hangi girislere taktin hocam ona emin ol oncelikle, Sys1-2-3'te mi takili?

System Fan yazan yerin sag tarafinda bi ayar tusu var, ona tikladiginda nasil bir menu geliyor? Fan kontrol secenegi cikmasi lazim, ordan fanlar icin kontrol modunu Smart Control - DC secmen gerekiyor. DC sectikten sonra hangi sicaklikta ne kadar Voltaj verilmesini istedigini secebilirsin. Maksimum 1.20'dir, genelde fanlar %40'in altinda pek calismaz, minimum %40, maksimum %100 olacak sekilde ayarlayabilirsin sonrasinda.
    Sys fan 4 e takılı hepsi çoklayıcıyla

• Heja-Maica kullanıcısına yanıt
    Nasil bir coklayici? Neden ayri ayri 1-2-3-4'e takmadiniz? BIOS uzerinde bize Sys Fan1 i gosteriyosunuz, Fan4'te durum nedir? Yukarida dediklerime baktiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Nasil bir coklayici? Neden ayri ayri 1-2-3-4'e takmadiniz? BIOS uzerinde bize Sys Fan1 i gosteriyosunuz, Fan4'te durum nedir? Yukarida dediklerime baktiniz mi?
    Hocam kasa direk bu şekilde geldi çoklayıcıyı takmazsam fanların kablosu anakarta yetişmiyor zaten kasanın kendi yanında gelen çoklayıcı
  • Kasa modeli nedir ? Sonradan takılmadıysa Kasa yanında genelde fan çoklayıcı kablo filan gelmez.
    Her kasada yok ama bazı kasalarda harici fan kontrolcü devre modülü vb ile fan kontrol özelliği de olabiliyor.Genelde kasa üzerinde bu iş için bir tuş/anahtar olur.

Foto çekip konuda paylaşın ne tür bir kablo ve bağlantısı var görelim.
  • Evet harici bir şekilde var ancak kasanın orjinal çoklayıcısı o çoklayıcıyı takmazsam fanların kendi kablosu kısa kalıyor kasa cm mb511 şuan kablolamayı yaptım kabloların hepsini tıkıştırdığım için fotoğraf çekemiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.