Şimdi Ara

¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º° KASA BOYAMA REHBERi °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
13
Favori
39.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eyw hocam çok faydalı hemen hemen herkesşn incelemesi gerektiği bir konu
  • cok yararlı bı yazı omus tesekkurler
  • sağolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: newerwinter

bende bu boyama için geçen gidip astar aldım fakat sprey değil normal ufak boya kutularında bununla astar atabilirmiyim atabilirsemde ne kullanıcam(fırca...:D)?

sanırım kaynadı yineliyrm
  • GÜZEL EMEĞE SAYGI
  • hmm. eğitici bir döküman
  • İYİ İŞ
  • Saol Çok güzel anlatmışsın. Kasanın içini boyamakta bi fark varmı ? Yine bu yöntemlerlemi yapacaz yoksa farklımı ?
  • boyacı abılerden aldıgım bılgılere gore boya atılcak yuzey ;
    1- temız olmalı
    2- puruzsuz olmalı
    3- ınce zımpara veya scothbrıte' ın tel bolumuyle boyanacak yuzey cızılmelıdır.
    4- cızılmeyen bolum boya tutmaz
    5- bır sure sonra catlamalar ve boyada kalkmalar olur
    6- sonra boya yaklasık 30 cm kadar uzaktan puskurtulur
    7- ılk atılan boya cızıklerı dolduracagı ıcın ılk kat kurudugunda 2. kata gecılır
    8- ıstege gore 3 veya 4. katta atılabılır
  • emege saygı saol kardeşim güzel bir topic
  • quote:

Orjinalden alıntı: gt40_ditroit

ön panelin altına boya denemeleri yaptım polyester macunun üzerindeki çukurları kapatmak için bir kat boya attım ve iice zımparaladım ikinci kat boyayı attım sonuç nerdeyse mükemmeldi onuda güzelce bi zımparaladım ama tamamen yok oluncaya dek zımparalamadım 3. kat boyayı attıgımda resimdeki gibi olmayan yerler mükemmel ama bazı yerler resimdeki gibi çatladı katlandı bişeyler oldu bozuldu bu resmi çektiyimde boyayı atalı sadece 5 dk kadar oldu bu bozulmanın nedeni nedir nasıl düzeltilir

¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º° KASA BOYAMA REHBERi °º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤

bende boya yapayım dedim stacker ın kapağını boyadım ahanda sendeki gibi oldu yanii bok ettik olayı...

nasıl düzeltecem bilmiyorum ankarada olan varsa bana yardım edebilir mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: ^^AHMET^^

quote:

ön panelin altına boya denemeleri yaptım polyester macunun üzerindeki çukurları kapatmak için bir kat boya attım ve iice zımparaladım ikinci kat boyayı attım sonuç nerdeyse mükemmeldi onuda güzelce bi zımparaladım ama tamamen yok oluncaya dek zımparalamadım 3. kat boyayı attıgımda resimdeki gibi olmayan yerler mükemmel ama bazı yerler resimdeki gibi çatladı katlandı bişeyler oldu bozuldu bu resmi çektiyimde boyayı atalı sadece 5 dk kadar oldu bu bozulmanın nedeni nedir nasıl düzeltilir

bende boya yapayım dedim stacker ın kapağını boyadım ahanda sendeki gibi oldu yanii bok ettik olayı...

slm dostum bende ankaradayım ama boya konusunda benden yardım bekleme marifetli olsam resimdeki gibi bişeyle karşılaşmazdım tek kat atınca bişey olmuyo ama 2. katı atınca seşik a 'dada görüldüyü gibi bomboğ bi sonuş ortaya çıkıyor e tek kattada olmuyor denyoluk boyada olsa 1den fazla marka denedim anlaşılan denyoluk bende boyada deyil birbirimize boya dışında başka konularda yarıdım edebiliriz ama birisi şu boya işini çözerse çok iyi olur

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ^^AHMET^^

quote:

slm dostum bende ankaradayım ama boya konusunda benden yardım bekleme marifetli olsam resimdeki gibi bişeyle karşılaşmazdım tek kat atınca bişey olmuyo ama 2. katı atınca seşik a 'dada görüldüyü gibi bomboğ bi sonuş ortaya çıkıyor e tek kattada olmuyor denyoluk boyada olsa 1den fazla marka denedim anlaşılan denyoluk bende boyada deyil birbirimize boya dışında başka konularda yarıdım edebiliriz ama birisi şu boya işini çözerse çok iyi olur

haklısın bu konuda eli yatkın brinden yardım alamak lazım...

• çok hoş
  • Kasanın dışına boya yaparken arkadaşlarında dediği gibi yüzeyi temizlemek ve başta güzel bir zımpara oldukça önemli. Sulu zımpara zaten olmazsa olmazlardan. Ancak merek ettiğim bir konu var ki kasa içerisine boya atarken gene zımpara gerekli mi? Nasıl olsa kasanın içi boyalı olmadığından direk metale yapılacak boya. Böyle olursa boyanın kalkma durumu olur mu ?
  • guzel calısma olmus ama ıste sonradan morelın bozuldu herhalde :(
  • Güzel çalışma eline sağlık..
  • gt40_ditroit : Hocam vernik atıyormusun ona sen. Vernik atıyosan olabilir. biz motoru boyarken vernik atmıştık aynı böle oldu. Yeniden boyadık tabii
  • Arkadaslar Henkel Kimyanın Duck Serisi Neon ( Anladıgım Kadarıyla UV) Boyasını Kullanan Oldu 10Ytl buldum Tavsiye Ederseniz Alıcam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taceddin

gt40_ditroit : Hocam vernik atıyormusun ona sen. Vernik atıyosan olabilir. biz motoru boyarken vernik atmıştık aynı böle oldu. Yeniden boyadık tabii

orda gördüklerin sadece boya 1. katta proğlem çıkmıyor ama ikinci katı atar atmaz böle kabarıyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.