Şimdi Ara

Kas Kütlesi Kaybetmeden Yağ Yakma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
12.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Amroth.

quote:

Orijinalden alıntı: mrblithe

Günde sadece spordan önce yarım tabak pilav ve sadece sabah kahvaltısında 1 dilim kepek ekmeği yiyorum daha da azaltmama gerke varmı karbonhidratı?

Pilav yerine bulgur tüketmeni öneririm. Pilavın glisekmik indeksi çok yüksek ve yağlanmaya neden olabilir.

Öğrenciyim ve yurtta kaldığım için seçme şansım yok yani prinç pilavı yiyeceğim yada yemiyeceğim.
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt
    hort olacak ama dayanamıyorum arkadaş en baba genetiğe sahip olan adam bile 1 yılda "saf " ilaçsız 2 kilo kas alırsa sabah akşam vakit namazın ardına 2 rekat şükür namazı daha eklsin.Bu sporu ne sanıyorsunuz siz emme-basma tulumpa mı? millet -5-10 yılını harcıyor adam akıllı bir vücudu olması için 1 ayda bırak 1 kilo saf 200 gr kas bile alman şüpheli.SPor yapınca mevcut kas hücreleri büyür ve vücut yağıyla beraber hacım artışı sağlarsın ilerleyen zamanda kas kütlesi inşası başlar ve bulg döneminin ardın keskin kas hatları gözükür ama bu minumum 1.5 yılda olan bişidir.Millet sanıyor ki 3 aya şınav-mekik-barfix çekersem bir arnold olur çıkarım.Şevkinizi kırmak istemiyorum ama hayır efendim ne yazıkki o kadar kolay değil ben 6 aydır çalışıyorum 500 gr kas alabilmissem şükür ederim
    BU spor SABIR SABIR SABIR gerektiren bişidir.Ve tabi doğru beslenme+düzenli uyku ile

ha basarım ilacı dersen o başka....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 14 Ağustos 2013; 9:54:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

hort olacak ama dayanamıyorum arkadaş en baba genetiğe sahip olan adam bile 1 yılda "saf " ilaçsız 2 kilo kas alırsa sabah akşam vakit namazın ardına 2 rekat şükür namazı daha eklsin.Bu sporu ne sanıyorsunuz siz emme-basma tulumpa mı? millet -5-10 yılını harcıyor adam akıllı bir vücudu olması için 1 ayda bırak 1 kilo saf 200 gr kas bile alman şüpheli.SPor yapınca mevcut kas hücreleri büyür ve vücut yağıyla beraber hacım artışı sağlarsın ilerleyen zamanda kas kütlesi inşası başlar ve bulg döneminin ardın keskin kas hatları gözükür ama bu minumum 1.5 yılda olan bişidir.Millet sanıyor ki 3 aya şınav-mekik-barfix çekersem bir arnold olur çıkarım.Şevkinizi kırmak istemiyorum ama hayır efendim ne yazıkki o kadar kolay değil ben 6 aydır çalışıyorum 500 gr kas alabilmissem şükür ederim
    BU spor SABIR SABIR SABIR gerektiren bişidir.Ve tabi doğru beslenme+düzenli uyku ile

ha basarım ilacı dersen o başka....

hocam.. ben özel hastenede çalışıyorum... diyetisyende sürekli kontrol ediyorum kasımı yağımı.... bilmem anlatabildim mi... evet sadece spor sonrası ayda 13-14 kilo tavuk 5 koli yumurta bol bulgur pilavı işini görecektir...

hocam bende günde 200 gram tavuk göğsü tüketiyorum beslenmeden haberim var zaten bu sporun temelidir beslenme..ilk başladıgımda çöp gibi kollarım çok zayıf bedenim vardı ALLAH(c.c)'a şükürler olsun kiloyu alıp kendimi toparladım yavaştan kol ve göğüs de çıkmaya başladı.Benim tabiki gelişimim diğer arkadaşlara göre daha yavaş olacak çünkü spor salonu olmadıgından evde çalışıyorum.Ben inanmıyorum ayda 1 kilo saf kas kütlesi ne demek ya 1 yıla 12 kilo saf kas kütlesi demek bu kadar kolay mı?
    Kas kütlesi inşası en uç örnekte ilaç ve diğer etkenleride katsak yılda 5 kilo civarıdır.Başka forumda da okudum adam 6 ayda 14 Kilo aldım diyor 14 kilonun da tamamı kas olarak aldım diyor.Mümkün mü böyle bişi ya o zaman Body yapan herkez HULK kıvamında geziyor olmaları gerekiyor.
    Takım elbiseyi bir adam üzerine geçirdiğinde kasları belli oluyorsa işte ben ancak o zaman adama" vücutlu" derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 14 Ağustos 2013; 10:32:21 >

• quote:

hocam bende günde 200 gram tavuk göğsü tüketiyorum beslenmeden haberim var zaten bu sporun temelidir beslenme..ilk başladıgımda çöp gibi kollarım çok zayıf bedenim vardı ALLAH(c.c)'a şükürler olsun kiloyu alıp kendimi toparladım yavaştan kol ve göğüs de çıkmaya başladı.Benim tabiki gelişimim diğer arkadaşlara göre daha yavaş olacak çünkü spor salonu olmadıgından evde çalışıyorum.Ben inanmıyorum ayda 1 kilo saf kas kütlesi ne demek ya 1 yıla 12 kilo saf kas kütlesi demek bu kadar kolay mı?
    Kas kütlesi inşası en uç örnekte ilaç ve diğer etkenleride katsak yılda 5 kilo civarıdır.Başka forumda da okudum adam 6 ayda 14 Kilo aldım diyor 14 kilonun da tamamı kas olarak aldım diyor.Mümkün mü böyle bişi ya o zaman Body yapan herkez HULK kıvamında geziyor olmaları gerekiyor.
    Takım elbiseyi bir adam üzerine geçirdiğinde kasları belli oluyorsa işte ben ancak o zaman adama" vücutlu" derim

mümkündür hocam...

kanıtı diyetisyende tartılıp sürekli takibini yaptığımdan dolayı biliyorum...

şöyle söyleyim spordan sonra 200 gram tavuk göğsü yemek mantıklı... Yalnız kaslar çalıştırıldıktan sonra 48 saat boyunca gelişmesine devam eder... Yani akşam sporunu yaptın kaliteli gerekli hayvansal proteini aldın... Peki ya sabah?... ben sabahları da kahvaltı niyetine bulgur pilavı ve tavuk göğsü yiyip öyle çıkıyorum evden... Aminoasit, protein tozu vs tüketmedim hiç...

Yumurta beyazını da asla ihmal etmem...

1 ayda 1 kilo kas alıp 1 kilo yağ veriyordum... Şimdilerde biraz azalttım eskisi gibi spor yapmıyorum... Fakat mevcutu korumak için haftada 3 gün ağırlık antrenmanları yapıyorum...

• ben tavuk göğsünü genelde ikindi vakti 4 veya 5 gibi yerim kışın spordan sonra yazın ise spordan 1 saat önce 1 tam yumurtayla beraber yiyorum çünkü sabahta olsa çok sıcak oluyor ve verim alamıyorum spordan
    benim günlük beslenmem
    sabah : beyaz peynir zeytin salata-bal 1 tam yumurta
    kahvaltıdan 1 saat sonra : 1 kase ev yapımı yoğurt
    öğlen yemeği:ev menüsünde ne varsa
    ikindi :1 tam yumurta 200 gram tavuk göğüsü

akşam yemeği
    akşamdan sonra 50 gr dil peyniri(protein bakımından çok zengindir) 2 BARDAK 250 MG SÜT (bazen karbonhidrad karşılayabilmek için 1 kase cici bebe ve 1 bardak ilave süt)
    Bazı zamanlar 3 yumurta yediğimde oluyor ama yaz olunca artık kütle arttımı durdu haziran 15'ine kadar ekleme-çıkarma düzgün şekilde kilo almaya başladım daha sonra ise durağan hale geçtim.Benim beslenme programım eksiktir çünkü maddi durum nedeniyle daha fazla protein alamam yumurtayıda pek sevmem

neyse hocam ben olmaz diyorum siz olur diyorsunuz neyse daha fazla tartışmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 14 Ağustos 2013; 14:24:52 >

• quote:

ben tavuk göğsünü genelde ikindi vakti 4 veya 5 gibi yerim kışın spordan sonra yazın ise spordan 1 saat önce 1 tam yumurtayla beraber yiyorum çünkü sabahta olsa çok sıcak oluyor ve verim alamıyorum spordan
    benim günlük beslenmem
    sabah : beyaz peynir zeytin salata-bal 1 tam yumurta
    kahvaltıdan 1 saat sonra : 1 kase ev yapımı yoğurt
    öğlen yemeği:ev menüsünde ne varsa
    ikindi :1 tam yumurta 200 gram tavuk göğüsü

akşam yemeği
    akşamdan sonra 50 gr dil peyniri(protein bakımından çok zengindir) 2 BARDAK 250 MG SÜT (bazen karbonhidrad karşılayabilmek için 1 kase cici bebe ve 1 bardak ilave süt)
    Bazı zamanlar 3 yumurta yediğimde oluyor ama yaz olunca artık kütle arttımı durdu haziran 15'ine kadar ekleme-çıkarma düzgün şekilde kilo almaya başladım daha sonra ise durağan hale geçtim.Benim beslenme programım eksiktir çünkü maddi durum nedeniyle daha fazla protein alamam yumurtayıda pek sevmem

neyse hocam ben olmaz diyorum siz olur diyorsunuz neyse daha fazla tartışmaya gerek yok.

aldığın protein bence biraz eksik.. tabi ayda 1 kilo kas alınmaz diye iddaa edersin.. tavuk olayını artırmalısın. haftada 4 kilo tavuk göğsü yiyordum ben...

ben genel anlamda konuştum kendi adıma değil bizde biliyoruz yetersiz olduğunu...İDDA ETMİYORUM BİLİMSEL ARAŞTIRMA SONUÇLARI bunu söylüyor diyorum ya illa bilimsel araştırma gerekli iyi kardeşim hepiniz hulksunuz 1 yılda 120 kg saf kas elde edersiniz artık dediğim gibi bu konuyu tartışmak istemiyorum bilimsel makaleleri incelemeni tavsiye ediyorum yılda insan bünyesi doğal yollarla maksimum 5KG SAF KAS KÜTLESİ KAZANIR VE 1 KG KAS 4 KG YAĞ KÜTLESİNE EŞİTTİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 14 Ağustos 2013; 14:36:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScreamEagles

boy ve kilodan eminmisin dostum eger doğruysa komple yağsin sen:) kilon söylediğine göre daha fazla gibi düşünüyorum.yağ yakarken mutlaka kas kaybedersin tabi bunu min e indirmen lazım az kilo çok tekrar calismalari gibi.

edit:bi foto koyaydin keske

Boy ile kilo ile bu işe bakamazsın , yanlış olur. Niye desen spora başladığımda 65 klioydum boyum 1.73 ve %20 oranında yağım vardı..
  • quote:

ben genel anlamda konuştum kendi adıma değil bizde biliyoruz yetersiz olduğunu...İDDA ETMİYORUM BİLİMSEL ARAŞTIRMA SONUÇLARI bunu söylüyor diyorum ya illa bilimsel araştırma gerekli iyi kardeşim hepiniz hulksunuz 1 yılda 120 kg saf kas elde edersiniz artık dediğim gibi bu konuyu tartışmak istemiyorum bilimsel makaleleri incelemeni tavsiye ediyorum yılda insan bünyesi doğal yollarla maksimum 5KG SAF KAS KÜTLESİ KAZANIR VE 1 KG KAS 4 KG YAĞ KÜTLESİNE EŞİTTİR

sen bildiğin yolda yürümeye devam et.. no problem
  • Bu konuyla ilgili burada ki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
    https://sagliksporvebeslenme.blogspot.com.tr/2016/08/yag-yakarken-kas-kutlesi-kazanmak.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

definisyon döneminde k.karbonhidratı minimuma cekecegimiz icin protein oranımızı artırmamız gerekir.
    aksi takdirde kas yıkımı meydana gelir.

Bu kaslarda hemen yıkılıyor. Ne biçim işdir bu? Ota boka kas kaybediyoz.
  • Ben 24 saate yakın süre yemek yemesem bile pek güç kaybı yaşamıyorum. Uzun süre aç vaziyetdeyken çok kez ağırlık çalıştım. Pek bir güç kaybı yaşamıyorum. Ne kas kaybediyorum ne de yağ kaybediyorum. Kilom aynı kalıyor zaten. Ama karnım açken 2-3 saat koşu yapsam, o zaman kas kaybı olabilir. Karnım uzun süre açken koşu falan yapmaya korkurum zaten, kas kaybı olur diye. Sadece aç kalmakla kas yakılmıyor, eğer hareket etmiyorsan, sürekli kıçının üzerinde oturuyorsan. Ne yağ kaybın oluyor ne de kas kaybın oluyor. İkisi de yerinde duruyor. Test edildi, onaylandı (Burada aç kalmaktan kasıt en fazla 24 saat boyunca yemek yememiş olmak).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ennio Morricone2 -- 25 Ağustos 2016; 3:55:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.