DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kaş kepeklenmesi normal mi(Lütfen Bakarmısınız)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
28
Cevap
0
Favori
20.246
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Kaş kepeklenmesi normal mi(Lütfen Bakarmısınız)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4016 Mesaj
      23 Mart 2011 22:32:52 Konu Sahibi
      hiç bir kimsenin kaşlarının kepeklendiğini görmedim bu sorunun üstesinden nasıl gelinir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castraelectro -- 24 Mart 2011; 19:20:39 >

|
      |
    • Yarbay
      4016 Mesaj
      24 Mart 2011 19:18:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: castraelectro
      hiç bir kimsenin kaşlarının kepeklendiğini görmedim bu sorunun üstesinden masıl gelinir?

önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      2383 Mesaj
      24 Mart 2011 19:59:22
      Yüzde pullanmalar oluyor mu
      |
      |

• Yarbay
      4016 Mesaj
      24 Mart 2011 21:38:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK
      Yüzde pullanmalar oluyor mu

hayır sadece kepeklenme var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castraelectro -- 24 Mart 2011; 21:40:07 >
      |
      |
    • Binbaşı
      1117 Mesaj
      25 Mart 2011 00:11:28
      Aynı dertten muzdariptim tesadüfen sorunumu çözen bir yöntem buldum :) sanırım genelde kuru ciltlerde olan bir durum. golden rose'nin şeffaf rimelini (pro vitaminli olan) kaşlarına günde bir kere sür. bir ay içinde sonucunu alacaksın. ürünü kız kardeşine veya annene aldırabilirsin :D
      |
      |

• Yarbay
      4016 Mesaj
      25 Mart 2011 00:39:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Birce
      Aynı dertten muzdariptim tesadüfen sorunumu çözen bir yöntem buldum :) sanırım genelde kuru ciltlerde olan bir durum. golden rose'nin şeffaf rimelini (pro vitaminli olan) kaşlarına günde bir kere sür. bir ay içinde sonucunu alacaksın. ürünü kız kardeşine veya annene aldırabilirsin :D

yalnız benim cildim yağlı kuru deil :)

|
      |
    • Yüzbaşı
      260 Mesaj
      25 Mart 2011 18:34:29
      ben de aynı sorundan muzdaribim. çözüm bulamadım bir türlü. zor da olsa kabullendim desem yeridir.
      |
      |
    • Yarbay
      9455 Mesaj
      25 Mart 2011 20:46:22
      Sedef yada seboreik dermatit hastalığınız var mı ? Geç kalmadan bir cildiyeciye görünün mutlaka, bu tip hastalıklar kafa ve yüz kıllarının altında başlıyor.
      Bende de kaşlarda sedef hastalığı sebebi ile bu tarz kepeklenme olabiliyor. Sebebi basit birşey de olabilir, ama bu hastalıklar ise geç kalmadan müdahale etmeniz gerekir.
      |
      |

• Yarbay
      4016 Mesaj
      25 Mart 2011 21:52:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan
      Sedef yada seboreik dermatit hastalığınız var mı ? Geç kalmadan bir cildiyeciye görünün mutlaka, bu tip hastalıklar kafa ve yüz kıllarının altında başlıyor.
      Bende de kaşlarda sedef hastalığı sebebi ile bu tarz kepeklenme olabiliyor. Sebebi basit birşey de olabilir, ama bu hastalıklar ise geç kalmadan müdahale etmeniz gerekir.

yok hacı turp gibiyim bu kepeklenmenin bir ilaçı falan yokmu dur?

|
      |
    • Yarbay
      9455 Mesaj
      25 Mart 2011 22:45:34
      Katranlı(coal tar) şampuan al günde 3-4 kere yıka. Şampuan bir süre üstünde kalsın tabi.
      |
      |

• Yarbay
      6618 Mesaj
      26 Mart 2011 01:32:51
      Ben geçen gün bir kaşımın üzeir kaşındı. Kaşıyayım dedim. Bembeyaz oldu üstüm başım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur* -- 26 Mart 2011; 1:34:38 >
      |
      |

• Yarbay
      4042 Mesaj
      26 Mart 2011 13:29:04
      quote:

Alıntıları Göster

hayır sadece kepeklenme var.

Dökülme var mı kaşlarda?

|
      |
    • Yarbay
      4016 Mesaj
      26 Mart 2011 15:10:28 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

Alıntıları Göster

Dökülme var mı kaşlarda?

evet dökülme oluyor kaşıyınca elimi sürdüğümde bembeyaz kepek olmuyor ama biraz kepekleniyor

|
      |
    • Yarbay
      4016 Mesaj
      27 Mart 2011 14:31:20 Konu Sahibi
      quote:

Katranlı(coal tar) şampuan al günde 3-4 kere yıka. Şampuan bir süre üstünde kalsın tabi.

nerde bulabilirim bu şampuanı?

|
      |
    • Yarbay
      9455 Mesaj
      27 Mart 2011 14:46:40
      quote:

Alıntıları Göster

nerde bulabilirim bu şampuanı?

Eczanelerden katranlı şampuan olarak isterseniz yerli yada yabancı herhangi bir marka ürün gösterecektir.
      Yerli ketoral kadolin gibi ürünler var uygun fiyatlı, ama kullandığım en etkili ve kaliteli ürün neutrogena t/gel oldu.(fiyatı daha pahalı)
      Saçınızda kepek problemi varsa bu şampuanlarla saçınızı da yıkamalısınız. Kafa derisindeki kepek, dermatit, sedef gibi sorunlar için kullanılıyor.
      |
      |

• Yarbay
      4016 Mesaj
      27 Mart 2011 17:24:37 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Eczanelerden katranlı şampuan olarak isterseniz yerli yada yabancı herhangi bir marka ürün gösterecektir.
      Yerli ketoral kadolin gibi ürünler var uygun fiyatlı, ama kullandığım en etkili ve kaliteli ürün neutrogena t/gel oldu.(fiyatı daha pahalı)
      Saçınızda kepek problemi varsa bu şampuanlarla saçınızı da yıkamalısınız. Kafa derisindeki kepek, dermatit, sedef gibi sorunlar için kullanılıyor.

Çok
      Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castraelectro -- 27 Mart 2011; 17:26:18 >
      |
      |
    • Çavuş
      85 Mesaj
      27 Mart 2011 19:38:21
      ilk defa böyle bişeye rastlıyorum..
      |
      |

Intel i7 3770k @4.4 ghz - Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme - Asus Maximus IV Extreme-Z - Samsung 2x4 2133 mhz cl9 - Sapphire R9 280x Tri-X - Samsung 850 Evo 500 GB SSD - Cooler Master HAF-X 942 - Cooler Master GX 750W 80 Bronze - ASUS 24" VG248QE 1ms 144hz - HyperX Cloud2 Gun Metal - Logitech G900 Chaos Spectrum - Everest Rampage KB-R04 - Corsair MM300 Extended Mousepad
    • Yarbay
      4042 Mesaj
      27 Mart 2011 19:51:23
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam bu şampuan dökülmeyi engelliyor mu peki? Benim kaşlarda da hafif kepeklenme var ama sorun olan çok fazla dökülüyor. Bazı yerleri jilet atmış gibi açıldı artık.

|
      |
    • Yarbay
      9455 Mesaj
      28 Mart 2011 16:42:09
      Kaş altındaki kepek tabakasına bağlı bir dökülme ise engelleyecektir ama başka bir sebepten de olabilir.
      Ciddi anlamda dökülme varsa cildiyeciye muayene olmanızı öneririm, sebebi cilt hastalığı olabilir.
      |
      |

• Teğmen
      195 Mesaj
      29 Mart 2011 11:51:13
      benim kaşımda da kepeklenme vardı. Doktora görünmüştüm bana SEDOLİN önerdi. Tüm eczanerlerde bulabilirsin bu şampuanı.
      |
      |

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.