Şimdi Ara

KARTUŞ DOLUMU HAKKINDA BİLGİLER (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
399
Cevap
11
Favori
189.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı kartuşu kullanan müşterilerim var. doldurup doldurup kullanıyorlar. chip sorun çıkartmıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: wetinx

Bugün bilen birine sordum bu 363'leri senin demene gore anlattım ''bitti gostergesi gostersede kullanıma devam edilebildigini''söyledim... oda hayır dedi bitince ikaz veriyor yenisini doldurmanı istiyor yani doldurmada fayda etmiyor diyor simdi 363 kartusun dolma hakkı var mı net bir cevap verebilirsen cok sevinirim varsa ne kadar hakkı var
    bu chipin belli bir ömrü var anladıgım...
  • Sayın bir bilen büyük bir boşlugu doldurmuşsunuz dolum konusunda çok çok yararlı vede yönlendirici tereddüde mahal bırakmadan bilgilendiriyorsunuz öncelikle teşekkür ediyorum sağol varol benim öğrenmek istediğim canon mp 460 la mp 510 arasında kaldım ve aralarında fazla fiyat farkıda yok kafama takılan kartuş dolumunda mp 460 sorunsuz görünüyor aceba mp 510 dada kartuşunu doldurtup yada doldurup gönül rahatlığıyla kullanabilirmiyim sizin cevabınıza ğöre tercih yapacağım gönlüm mp 510 dan yana bilgilendirirseniz rahatlıycağım
  • Merhaba.

Mp460 ile MP510 arasında fiyat farkı olmasa da yapısal olarak büyük fark var. Mp460'ın yazma kafası kartuşlara bitişiktir, yani her yeni kartuş aldığınızda aslında yeni bir de yazma kafası almış olursunuz. Bu kartuşlar doluma güzel cevap verirler ama bir ömürleri vardır. Örneğin siyah kartuşa yaklaşık 10 defa (bu sayı değişebilir) dolum yapabilirsiniz.

MP510 da ise yazma kafası sabittir. Kartuşlar sadece mürekkep ihtiva eden plastik kutulardan ibarettir. Üzerlerinde de birer chip mevcuttur. Chipler sorun yaratmıyor, devre dışı bırakılabiliyor. Ancak kafa arızası olduğunda yazıcı fiyatına yakın bir maliyet oluşacaktır. Bu yazıcının kartuşları diğerine göre daha fazla mürekkep alır, dolayısıyla diğerine nazaran daha az dolum yaparsınız.

quote:

Orjinalden alıntı: bimer

Sayın bir bilen büyük bir boşlugu doldurmuşsunuz dolum konusunda çok çok yararlı vede yönlendirici tereddüde mahal bırakmadan bilgilendiriyorsunuz öncelikle teşekkür ediyorum sağol varol benim öğrenmek istediğim canon mp 460 la mp 510 arasında kaldım ve aralarında fazla fiyat farkıda yok kafama takılan kartuş dolumunda mp 460 sorunsuz görünüyor aceba mp 510 dada kartuşunu doldurtup yada doldurup gönül rahatlığıyla kullanabilirmiyim sizin cevabınıza ğöre tercih yapacağım gönlüm mp 510 dan yana bilgilendirirseniz rahatlıycağım

• Bir bilen cok tesekkurler emeklerinden ötürü...Makinem Hp C5180 kartuslarını biliyorsunuz liht kırmızı ve mavi temin edebilir miyiz acaba
  • light renkler malesef elimizde yok şuan.

quote:

Orjinalden alıntı: wetinx

Bir bilen cok tesekkurler emeklerinden ötürü...Makinem Hp C5180 kartuslarını biliyorsunuz liht kırmızı ve mavi temin edebilir miyiz acaba
  • HP 22 kartuşu verdiğiniz linkteki yöntemle resetleyemedim.
    acaba bildiğiniz başka bir yöntem var mı resetlemem için.
    teşekkürler.
  • malesef başka yöntem bilmiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: sonersec

HP 22 kartuşu verdiğiniz linkteki yöntemle resetleyemedim.
    acaba bildiğiniz başka bir yöntem var mı resetlemem için.
    teşekkürler.
  • merhaba,

öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

yazıcı şeçiminde tavsiyenize ihtiyacım var. hp 4280 mi yoksa canon mp180 mi almalıyım? hangisinin kartuş dolumu daha verimli ve sağlıklı olur (dolumu kendim yapacağım) ? aslında, tarayıcı özelliği benim için bir öncelik değil. bunu ve yukarıda değindiğim kriteri göz önüne alırsak, tarayıcı özelliği olmayan, önerebileceğiniz başka bir a4 yazıcı var mı?

teşekkürler
  • Yapı ve kullandıkları teknoloji olarak iki makinede hemen hemen aynı. tarama ve yazdırma kabiliyetleri neredeyse aynı. Kartuş dolumlarıda problemsiz. Tercih sizin, hangisi cebinize uygunsa onu tercih edin.

quote:

Orjinalden alıntı: QamiQaze

merhaba,

öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

yazıcı şeçiminde tavsiyenize ihtiyacım var. hp 4280 mi yoksa canon mp180 mi almalıyım? hangisinin kartuş dolumu daha verimli ve sağlıklı olur (dolumu kendim yapacağım) ? aslında, tarayıcı özelliği benim için bir öncelik değil. bunu ve yukarıda değindiğim kriteri göz önüne alırsak, tarayıcı özelliği olmayan, önerebileceğiniz başka bir a4 yazıcı var mı?

teşekkürler
  • tekrar merhaba. aslında aklımda canon mp 460 almak vardı fakat piyasada bulamadığım için hp c 4280 aldım. yalnız, üzerindeki kartuşlar gözüme çok küçük geldi :) [350 (CB335EE) ve 351 (CB337EE) ]. acaba bunlar piyasa standartı boyutlar mıdır yoksa gerçekten de küçükler mi? bir de, kartuşların 3-4 dolumdan sonra ömrünün tükendiği gibi bir iddia duydum? bu ne derece doğrudur?

teşekkürler, kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QamiQaze -- 24 Ekim 2007; 23:51:53 >
  • evet kartuşların kapasiteleri düşük malesef, 350 4,5cc, 351 3,5cc mürekkep alıyor. Bu da cidden düşük bi rakam. Ancak ilk kartuşlarınızın ömrü dolduğunda yüksek kapasiteli kartuşlar alabilirsiniz. 350xl ve 351xl aynı yazıcıda kullanılabilecek yüksek kapasiteli kartuşlardır. Kartuşların ömrü ise değişkendir. Şansınız varsa 15-20 dolum da yapabilirsiniz, ama bu sayı 5 in altına neredeyse hiç düşmez.

quote:

Orjinalden alıntı: QamiQaze

tekrar merhaba. aslında aklımda canon mp 460 almak vardı fakat piyasada bulamadığım için hp c 4280 aldım. yalnız, üzerindeki kartuşlar gözüme çok küçük geldi :) [350 (CB335EE) ve 351 (CB337EE) ]. acaba bunlar piyasa standartı boyutlar mıdır yoksa gerçekten de küçükler mi? bir de, kartuşların 3-4 dolumdan sonra ömrünün tükendiği gibi bir iddia duydum? bu ne derece doğrudur?

teşekkürler, kolay gelsin...

• arkadaşlar hp yazıcılar tek kartuşla çalıştırılabilirmi bu konuda bilgisi olan varmı acaba?
    yazıcı modeli 1315 serisi fonksiyonlu yazıcı ve renkli kartuşu tanımıyor acaba tek kartuşla çalışırmı sadece siyahla...
  • site kapalı başka forumda satan arkadaş varmı?
  • Sitemiz şuanda çalışıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: NoDRaC

site kapalı başka forumda satan arkadaş varmı?
  • Bir_Bilen arkadaşım Hp 3650 marka yazıcının kartuşları yaklaşık kaç defa dolum yapılabiliyor acaba herkez farklı bişiler söylüyor sizin yorumunuz nedir..
  • Bu biraz özene biraz da şansa bağlı. 2-3 kere de dolum yaparsınız, 15-20 kere de!

quote:

Orjinalden alıntı: metin akın

Bir_Bilen arkadaşım Hp 3650 marka yazıcının kartuşları yaklaşık kaç defa dolum yapılabiliyor acaba herkez farklı bişiler söylüyor sizin yorumunuz nedir..
  • bende sedo sayfası cıkıyor
  • Site başka hosting e taşınıyor bu gece biter sanırım.

quote:

bende sedo sayfası cıkıyor

• fiyat konusunda ve pakat içeriği hakkında bilgi berebilirmisin burada yada pm ile?
  • Fiyatı 60 YTL

150cc siyah pigment bazlı
    50cc sarı
    50cc kırmızı
    50cc mavi
    50 cc solvent

şırınga takımı var

kargo bize ait
    kapıda ödeme ve kredi kartı seçenekleri var.

quote:

fiyat konusunda ve pakat içeriği hakkında bilgi berebilirmisin burada yada pm ile?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.