Şimdi Ara

Kartal İmam Hatip THY’yi uçuruyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
15.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İmam Hatip Lisesi'nin o insanlara bir şeyler kattığından eminsin yani; ondan THY hisseleri çakıldı borsada. Bim bile 2 katına solladı.
  • Kardeşim daha okuduğunu anlamıyorsun ben sana ne anlatayım.Yani adam sınava girdiğinde ondan yüksek puan mı aldında giremedin o işlere.Bu ülkede hala şunu anlayamadınız.İşe girerken ya torpil yada sınavlarda yüksek puan almak gerekiyor.Yani zeki ve çalışkan olman gerekiyor demiyorum bak.Her 500 puan yapan zeki olmuyor ama heryer böyle yüksek puan yapanları alıyor.Sanayideki usta 4 yıl okuyup üstüne yüksek lisans yapan mühendisten daha çok bilgili ama işe girerken diplomaya bakarlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Kendi düşündükleri dediğiniz ilk imamhatip liseleri 1951'de açıldı diye duydum.
    Ayriyeten bu soru sadece imamhatiplere değil düz liselere de sorulması gereken bir soru.
    Neden diğer liseler kendi seviyesini yükseltmiyor?
    İlk imam-hatip okulları imam yetiştirmek için açılıyor . Mevcut hükümet her okulu imam-hatip yaparak sözde yerli ve milli dini bütün mezunlar çıkartmak istiyor ve her yeri imam hatip yapıyor.

Eskiden de aynıydı işte düz lise referans desek Anadolu lisesi fen lisesi süper lise diye yukarı yönlü Anadolu teknik , teknik lise , endüstri meslek gibide aşağı yönlü seviye vardı.

Bunu yanlış görüp herşeyi imam-hatip yapmak istediler ama yine seviye var. Düzelen ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Güzel lâf değiştirme amacına giriyorsunuz.
    Troll olduğunuzu var sayarak blokluyoruz.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Ak şakşakçı?
    Ha ha ha ha ha.
    Ekrem imamoğluna verdim, CB seçiminde Yavaş olursa Yavaş'a vereceğim.
    Ama imamhatiplere yalan bilgi verince düzeltmem senin zoruna gitti anlaşılan, dolaştıra dolaştıra bok yoluna girdin.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Blok atmistin cevap yazmışsın enteresan.

• Bu okulda okuyan akıllı, çalışkan, temiz gençler gemi kaptanı, doktor, avukat, pilot olacak..

Ak Parti bağlantısı olanlar da Hastane, Gemi Nakliye Şirketi, Hava yolu Şirketi sahibi ve YSK üyesi falan olacak, aradaki fark bu arkadaşlar.

Biri mesaj atmış ama silmiş, nereden çıkacak ya? Okuyup üniversitede bu bölümleri kazanacaklar işte. Ben yanlış mı yazdım onu düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Kasım 2019; 3:43:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dor Niro

İmam hatip mezunlarının sadece imam olduğunu mu sanıyorsunuz. Neden mezun oldukları üniversiteleri ve akademik ya da ticari donanımlarını araştırma ihtiyacı duymuyorsunuz. Özellikle Kartal İHL mezunları sürekli rekortmen öğrenciler oluyorlar. Bırakın insanları okullarına tercihlerine göre ayırmayı. Ben THY'nin başarılarına bakarım. Şu anda dünyanın en iyi ve en kârlı havayollarından birisi. Nokta.

Alıntıları Göster
    THY şu an dünyanın en borçlu havayolları şirketi durumunda, şaka mı bu? AKP nin seçim kazanmasına gerçekten şaşırmamalı, dünyanın en borçlu havayolu şirketini en karlı havayolu olarak görebiliyorlar, pes artık...

• Ahmet Hakan Coşkun'dan,

Bir efsanedir Kartal Anadolu İmam-Hatip...

Üniversite sınavlarında önemli dereceler elde etmiştir bu okul.

Süper afili edebiyat dergileri çıkarmıştır bu okul.

“Hür fikrin kalesi” olarak nam salmıştır bu okul.

Öğrencilerine Rusça, Çince, Farsça ve Fransızca gibi dilleri de öğrenme imkânı sunmaktadır bu okul.

Muhafazakâr kesimin “Galatasaray Lisesi” olarak ün yapmıştır bu okul.

Kurulduğu günden bu yana en büyük rağbeti görmüştür bu okul.

Kısacası...

Devletin ve milletin katkılarıyla ortaya çıkmış yüz akı bir eğitim yuvasıdır Kartal Anadolu İmam-Hatip...

İştirakleriyle birlikte 60 bine yakın çalışanı olan Türk Hava Yolları’nda 78 yöneticinin Kartal Anadolu İmam-Hatip mezunu olmasını yadırgayan zihniyet, ne yazık ki Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi’yle ilgili en küçük bir bilgiye bile sahip değil.

Çünkü Kartal Anadolu İmam-Hatip, bu zihniyetin kulak kesildiği dünyaya ait bir okul değil.

*

Oysa Türk Hava Yolları’nda 78 üst düzey yönetici, mesela Galatasaray Lisesi mezunu olsaydı...

Kartal Anadolu İmam-Hatip’i yadırgayan zihniyet...

“Türk Hava Yolları liyakatli kadroların ellerinde uçuyor maşallah” diye manşet atacaktı.

• THY Dünyanın En iyi 100 havayolu arasında 18.dir. Nokta
    https://www.worldairlineawards.com/worlds-top-100-airlines-2019/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dor Niro -- 7 Kasım 2019; 14:7:59 >
  • Kokuşmuş, bi halta yaramayan çöplük sözcü ve dh forum kardeşliğinin bir meyvesi daha. K U D U R U N.
  • Hesap et. Bu forumun %1 i girer anca kartal imamhatipe. Neyini eleştiriyorsunuz ?

• Kartal İmam Hatip çok yüksek puanlarla öğrenci alıyor ve mezunlarını çok iyi üniversitelere veriyorlar. Ancak bu şekilde olan onlarca lisemiz var. Örneğin 15 kişi kartal imam hatipten, 15 kişi kabataş erkekten, 15 kişi vefadan, 15 kişi şehreminiden, 15 kişi cağaloğlundan olsaydı göze batmazdı. Ancak 80 kişinin de kartal imam hatipten olması göze batıyor
  • Thermodynamiker kullanıcısına yanıt
  • Thermodynamiker kullanıcısına yanıt
    Aptallar zekileri eleştirirse böyle olur

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.