Şimdi Ara

Karşınızda yerli ve milli mayın dedektörü MEMED

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

35 yılı aşkın süredir endüstriyel kilit, menteşe ve diğer kilit aksesuarları üreten, başta kamu güvenliği olmak üzere pek çok farklı alanda faaliyet gösteren mühendislik ve üretim şirketi MESAN, tamamen yerli ve milli imzası taşıyan mayın dedektörü üretti. “Memed” ismini taşıyan bu cihaz, ilk olarak jandarmanın ardından ise tüm güvenlik birimlerinin kullanımına sunulacak.

"Ar-Ge ve Ür-Ge'si tamamen bize ait" 

MESAN Genel Müdürü Mustafa Ünlü'nün konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde, 
    "Ar-Ge ve Ür-Ge'si tamamen bize ait olmak üzere bir ticari işletme tarafından mayın tarama faaliyetlerinde kullanılacak ilk metal dedektörünü ürettik. İsmi de 'Memed', Mehmetçik'ten geliyor. Bu ürünü üretirken de özellikle dünyadaki diğer rakipleriyle karşılaştırma fırsatımız oldu. Tamamen ordumuz ihtiyaçlarına özel, ordumuz talepleri çerçevesinde bir ürün geliştirdik ve birçok üründen teknik özellik açısından son derece üstün durumda. 

Jandarma Genel Komutanlığına önümüzdeki hafta bir teslimatımız var. Özellikle Özel Mayın Arama Temizleme Birlikleri'nde kullanılması öngörülüyor şu an için. Dedektörümüz kolaylıkla taşınabilir ve her boydaki personel tarafından kullanılabilir şekilde tasarlandı. Volkanik, kireçli, killi gibi tüm toprak yapılarındaki bizim ülkemizde bunlardan çokça çeşitler bulunmakta, tamamında sorunsuz çalışacaktır. Testlerin tamamı yapıldı, teslimatları önümüzdeki hafta yapılacak."

Son yıllarda hassas teknolojilerin yerlileştirilmesine yönelik yürütülen çalışmalara paralel olarak faaliyet alanlarında ciddi çalışmalar başlattıklarını anlatan Ünlü, açıklamalarına şunları ekledi; 

Memed, sıkça karşılaşılan anti personel ve anti tank mayınlarını rahatlıkla tespit edebiliyor. Özel yazılım ve donanımlarıyla bilinen hiçbir mayını tetiklemeyecek şekilde tasarlandı. Farklı uygulama tiplerine göre sesli, görsel ve titreşimli uyarılardan istenenin seçilebilmesini sağlıyor.

Uzun operasyon süresiyle özel birliklerin yanında "mayın avcısı" işlevi görecek. Memed, askeri standartlara göre ve zorlu şartlarda çalışabilecek yapıda tasarlanıp üretildi. Üretilen her cihaz sıcak ve soğuk test odalarında çalışma ve depolama sıcaklık testlerine tabi tutuluyor.”

• Şahsen ben şuan askeri personel olarak hala VMM3 modeli kullanıyorum.

Ne taşıması rahat.
    Ne kurulumu kolay.
    Nede verimliliği iyi.
    Ağırlığı ise 11 Kg.

Üstlerime bazı birliklerde olan yeni modelden talep edelim dediğimde.
    Aman boş ver idare et ne uğraşacağız gibi kelimeler duyuyorum.

Üstüyle konuşmaya çekinen. Yada üstüne kullandığımız techizatın kötü ve eski olduğunu söylemeye çekinen söylerse sen beğenmiyormusun denilecek tarzda bir düşünce var.

Tamam iyi güzel yapılıyor ama bunu personele vermedikten sonra ne anlamı var.
  • Şahsen ben şuan askeri personel olarak hala VMM3 modeli kullanıyorum.

Ne taşıması rahat.
    Ne kurulumu kolay.
    Nede verimliliği iyi.
    Ağırlığı ise 11 Kg.

Üstlerime bazı birliklerde olan yeni modelden talep edelim dediğimde.
    Aman boş ver idare et ne uğraşacağız gibi kelimeler duyuyorum.

Üstüyle konuşmaya çekinen. Yada üstüne kullandığımız techizatın kötü ve eski olduğunu söylemeye çekinen söylerse sen beğenmiyormusun denilecek tarzda bir düşünce var.

Tamam iyi güzel yapılıyor ama bunu personele vermedikten sonra ne anlamı var.

• Monkey D. Dragon kullanıcısına yanıt
    Şu anda devlet alıp verecek büyük ihtimalle zira zihin olarak yerleştirildi kendimiz yapabiliyorsak yapalım ve alalım diye.

Bunun şöyle sakıncaları var
    bu cihazları üretenler yandaş firma ,
    bunu devlete alan memura rüşvetçi,
    askere kullandıran komutana hayatı riske atan malzeme kullandıran deniyor.

Bu zihniyet şu an için en büyük engel. Bunuda aşmak çok zor. Siz devam edin genç nesiller olarak istemeye herkes bir iki kişiyi harekete geçirse belli mi olur herşey değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 30 Eylül 2018; 14:15:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • altın dedektörlerine benziyor... yoksa...

• Off isme gel MEMED

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

Off isme gel MEMED
    İngilizce isim olsa şuan bayram ederdiniz o kesin

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerli ürünlerdeki isimlendirmelerin birçoğunuzun tuhafına gitmesinin sebebi daha önce yabancı ürünleri yine aynı şekilde yabancı isimleriyle kullanmaya alıştığınız için. cem yılmazın dediği gibi joystick ne kadar havalı bir isim.

• Yerli ve milli

• O zamanda neden ingilizce isim koymuşlar derlerdi. Bizim milletimizi mutlu edemiyorsun ne yazık ki
  • Güzel

• düşmanların koyduğu mayınların mehmetçiklerimizi şehit ettiğini düşünürsek ironi tipi bir yanlış isimlendirme olmuş çok yerinde bir tepki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.