Şimdi Ara

Karşınızda yavru vatanın ilk yerli otomobili: Günsel Model 1 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
2
Favori
7.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Muhammet1993

Hiç fena degil . gayet de hoş duruyor . kıbrıs dan güzel bir atak . bizim milli arabamıza da çok az zaman kaldı . herşey güzel gidiyor . hainlerden arınıyoruz durak kalkanı ile sınırlar güvenli hale geliyor ekonomi süper gidiyor rusya ile aramız iyi oldu dış ülkelerle ticaret ler iyi gidiyor araplar yatırım yapıyor . Allahın izniyle herşeyimiz iyi gidiyor . hedef 2023

Icki icmeyen ben 70'lik raki icsem kafa bu kadar bulanmaz. La oglum, ne iciyorlar sizlere. Ulkeyi kan, hirsizlik, dolandiricilik almis yurumus. En tepeyi bile sarmis. Sizin kiciniz acik hayal goruyorsunuz. BOP esbaskaniyim diyen gerizekali ulkenin guneyinde kurdistan kurulmasi icin yillardir amerika ile ortak calismis simdi milliyetcilik rolleri kesiyor. Sayin Ocalan dedigini unutmaniz 10 saniye suruyor. Beyin yapinizi ogrenmek icin tek tek kesip bakmak lazim kafalarinizi. Icinde gercekten beyin var mi yok mu merak konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 10 Ekim 2016; 18:32:21 >

• Bu ülke hiç bir zaman araba üretmeyecek. Bir ülke düşünün ki aldığı vergilerle mercedes den daa fazla kazansın... Yerli arabaya bu kadar ağır vergi koyamayacakları için o ucuza araba hayallerini çöpe atabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80 yıl siz yönettiniz deyip kenara çekilen arkadaş grubuna sormak istiyorum. Cumhuriyet öncesi durumumuz ne idi? Yani düvel-i muazzama seviyesinde bir sanayi , sağlık altyapısına sahiptik ama bir gecede cumhuriyet mi bitirdi bunları? Ya da ileri düzeyde entelektüel bir halk kitlemiz mi vardı?

Liman Paşa'nın anılarını okuyun ültfen. Türkiye'de Beş Yıl ismi ile Türkçe olarak da basıldı. Orada görürsünüz Osmanlı Osmanlı dediğiniz devletin ne hale geldiğini. Kendi ağzından söylüyorum, Türk köylüsünün karnı kurtla kaynıyordu, en övündükleri yoğurt bile pislik içindeydi, yiyemiyorduk diyor.

Bunları hemen harp öncesi tutulan notlara ait konular. Daha cihan harbi çıkmamış, cumhuriyet kurulmamış.

Cumhuriyet olmasaydı, bu gün anadolu köylüsü hala köylü idi. Bu 80 yılda ne yaptınız muhabbeti kabak tadı verdi.

Sen ya da ben yok kardeşim. Biz varız. İstesen de böyle, istemesen de.

Düzenleme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalavun -- 10 Ekim 2016; 18:54:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adminia

quote:

Orijinalden alıntı: oturtan boğa

quote:

Hiç fena degil . gayet de hoş duruyor . kıbrıs dan güzel bir atak . bizim milli arabamıza da çok az zaman kaldı . herşey güzel gidiyor . hainlerden arınıyoruz durak kalkanı ile sınırlar güvenli hale geliyor ekonomi süper gidiyor rusya ile aramız iyi oldu dış ülkelerle ticaret ler iyi gidiyor araplar yatırım yapıyor . Allahın izniyle herşeyimiz iyi gidiyor . hedef 2023

Ülke 15 yıldır bunun gibilerin tercihleriyle yönetiliyor.

Eee 80 senede bu ülkeyi uzaylara çıkarttınız ya ondan oluyor bütün bunlar. Allah cümlenize akıl fikir versin.

sen 15 yıldır baştasın. sonuç ne? fetocularla iş birliği yaptın. 2003 ten önce irticadan bir sürü subay her sene ordudan atılıyordu. 2003 ten 2016 e kadar kaç tane subay irticadan dolayı ordudan atıldı? cevap veriyorum hiç. menfaatler çakışınca terörist oldu bu feto denilen dangalak. pkk ile açılım süreci yaptınız. adamlar silah stokladı. şimdi aldıkları canlar ortada. siz neyden bahsediyorsunuz? yemişim sizin gibi vatanseveri ben..

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gecmisgecmistir

quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

quote:

Orijinalden alıntı: ozan1212

quote:

Hahahahaaha

Sen gülmeye devam et; biz Dünyaya sözümüzü dinletecek gücümüzü arttırmak ile meşgulüz. Sen gülmeye devam et; biz Türkiye'yi Avrupa'nın en güçlü devletleri arasına sokmak için uğraşıyoruz. Sen gülmeye devam et Türkiye 3 ayrı terörle mücadele ederken aynı zamanda Güçlendirdikçe güçlendiriyoruz. Anlayacaüın bizim gülmeye vaktimiz yok. Sen gülmeye devam et ama haline gülecek vaktim yok.

lan olm siz başka bi ülke de felan mi yaşıyorsunuz? daha yeni kredi notumuz düştü la..hiç bi ülke yatırım yapmiycak o not yükselmez ise.dolar 3+ olmuş 5 e kadar yolu var.ekonomi batıyor,üretim 0 alooo jeton gitmiyomu????

Katkısız chp agzı. İyi ezberlemişsin. Türkiye batıyor dolar 10 lira oldu ekmek yok ölüyoruz filan . devam edin . Allah beyin vermiş kullanın arada

Ben Chp Mhp Akp falan demeden kısaca siyaseti bulaştırmadan bir şey sormak istiyorum o yazdığınıza istinaden.

Şimdi Diyelim Cebimizde 1200Lira var, bir elektronik cihaz alacağımız zaman 300Dolar ödüyoruz. Dolar 1,5olsa cebimizde 750 lira kalırdı şuan 3 lira cebinde 300 liran kalıyor.

Türk parasının değer kaybetmesi sizi neden etkilemiyormuş gibi cevap verdiniz benim sorum sadece bu ?

Biz çünkü üreten bir ülke değiliz dışarıya bağlıyız ve Türk parası her değer kaybettiğinde alım gücümüz azalıyor.

Para yok muhabbetini asgari ücret muhabbetini chp li millet vekillerin gamze akkuş ilgezdi gibi insanların, çankaya da nişantaşında oturan zenginlerin yapmadıgı gün sana ve sizingibilere inanacagım tayyibi ilk ben taşlayacagım. Özentisi oldugunuz avrupa dan daha iyi telefonları kullanıyoruz hemde farklaa. Olmasa kimse alamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

80 yıl siz yönettiniz deyip kenara çekilen arkadaş grubuna sormak istiyorum. Cumhuriyet öncesi durumumuz ne idi? Yani düvel-i muazzama seviyesinde bir sanayi , sağlık altyapısına sahiptik ama bir gecede cumhuriyet mi bitirdi bunları? Ya da ileri düzeyde entelektüel bir halk kitlemiz mi vardı?

Liman Paşa'nın anılarını okuyun ültfen. Türkiye'de Beş Yıl ismi ile Türkçe olarak da basıldı. Orada görürsünüz Osmanlı Osmanlı dediğiniz devletin ne hale geldiğini. Kendi ağzından söylüyorum, Türk köylüsünün karnı kurtla kaynıyordu, en övündükleri yoğurt bile pislik içindeydi, yiyemiyorduk diyor.

Bunları hemen harp öncesi tutulan notlara ait konular. Daha cihan harbi çıkmamış, cumhuriyet kurulmamış.

Cumhuriyet olmasaydı, bu gün anadolu köylüsü hala köylü idi. Bu 80 yılda ne yaptınız muhabbeti kabak tadı verdi.

Aynen dediklerinize artık ilkokul çocukları bile inanmıyor. Dedigin gibi bir gecede mahfettiniz herşeyi . 15 temmuzda da 1 gecede hallediyordunuz tıpkı 12 aralık ve 28 şubattaki gibi . amerikanın suriye ye demokrasi götürmesi gibi . bunlar artık ilkokul muhabbetleri sen geç bu palavaraları

• Muhammet1993 M kullanıcısına yanıt
    Benim orada anlatmak istediğim o mu peki ?

Paran veya param olabilir ama aynı paraya daha fazla alım gücüne sahipken niye azalmasına göz yumayım ?

Telefon falan benim umurumda değil insanlarımızın hepsi kendini Vip hissetmeyi seviyor, kredi çeker yine alır en iyi telefonunu ama olay bu değil bakın mesela madem buradan yürüdük Amerika da bir garson bir ayda 2 telefon alabilirken bizde bir garson 2ayda bir telefon olabiliyor.

Veya Amerika olması şart değil.

Ben dolar 1.5tlyken 1500 liraya hem telefon hem bilgisayar alabiliyorken şimdi sadece birini almak zorundayım.

Yani kısacası benim dediğim alım gücünün düşmesi bu senin benim herkes için geçerli varsayalım ki Öğretmensiniz 2 sene once bir araba almak için 13-14ay çalışmanız yeterliyken şuan o kıstas aldığım arabayı almanız için fazladan 8-9ay daha çalışmanız gerekmekte umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

İyi akşamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

80 yıl siz yönettiniz deyip kenara çekilen arkadaş grubuna sormak istiyorum. Cumhuriyet öncesi durumumuz ne idi? Yani düvel-i muazzama seviyesinde bir sanayi , sağlık altyapısına sahiptik ama bir gecede cumhuriyet mi bitirdi bunları? Ya da ileri düzeyde entelektüel bir halk kitlemiz mi vardı?

Aynen dediklerinize artık ilkokul çocukları bile inanmıyor. Dedigin gibi bir gecede mahfettiniz herşeyi . 15 temmuzda da 1 gecede hallediyordunuz tıpkı 12 aralık ve 28 şubattaki gibi . amerikanın suriye ye demokrasi götürmesi gibi . bunlar artık ilkokul muhabbetleri sen geç bu palavaraları

arkadaşım fetuyu yüceltip başımıza siz bela ettiniz. hatta ve hatta başınızdaki adam bela etti. 40 yıldır belki var bu örgüt. ama sizin zamanınızda bu kadar büyüdü. ne istedilerde vermedik sözü bunun en büyük kanıtıdır. benim gözümde bu partiye oy verenlerin tamamı fetocu vatan hainidir. buna sen de dahilsin. bize vatan millet sakarya edebiyatı yapma. biz yemiyoruz sizin bu boş laflarınızı...

• İroni diye artiladiniz ama ironi yapmiyordu kendisi gercekten hala aktroll.

• quote:

Orijinalden alıntı: inonu tip

Kktc araba yaparsa biz de yapmis oluyor muyuz?

Yok da hocam alman arabaları bozulunca bizim de arabamız bozuldu kabul ediliyor diye biliyorum

• Muhammet1993 M kullanıcısına yanıt
    Bu cevaptan ben utandım. Neresinden tutsam elimde kalıyor. Diyecek bir şeyim yok. Çok ekmek yemen lazım çok.

Allah'a emanet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Benim orada anlatmak istediğim o mu peki ?

Paran veya param olabilir ama aynı paraya daha fazla alım gücüne sahipken niye azalmasına göz yumayım ?

Telefon falan benim umurumda değil insanlarımızın hepsi kendini Vip hissetmeyi seviyor, kredi çeker yine alır en iyi telefonunu ama olay bu değil bakın mesela madem buradan yürüdük Amerika da bir garson bir ayda 2 telefon alabilirken bizde bir garson 2ayda bir telefon olabiliyor.

Veya Amerika olması şart değil.

Ben dolar 1.5tlyken 1500 liraya hem telefon hem bilgisayar alabiliyorken şimdi sadece birini almak zorundayım.

Yani kısacası benim dediğim alım gücünün düşmesi bu senin benim herkes için geçerli varsayalım ki Öğretmensiniz 2 sene once bir araba almak için 13-14ay çalışmanız yeterliyken şuan o kıstas aldığım arabayı almanız için fazladan 8-9ay daha çalışmanız gerekmekte umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

İyi akşamlar.

Bir amerikalı veya bir avrupalı senin gibi yaşamıyor mesela . tv göründügü gibi degil avrupa gitmiş biri olarak söylüyorum . doların yükselmesi kredi notunun düşmesi gibi olaylar şu zamanlarda dış konjonktürün oyunu . türkiyenin cekilmemesi için oyunlar . ya biraz düşünün bu kadar olaylar bu kadar düşman hepsi aynı anda bize karşı demekki burada onların işine gelmeyen birşeyler var . biraz düşünün lütfen fazla degil at gözlüğünü çıkartın

• quote:

Bu cevaptan ben utandım. Neresinden tutsam elimde kalıyor. Diyecek bir şeyim yok. Çok ekmek yemen lazım çok.

Allah'a emanet.

Kibir yüzünden hep öyle olur . Sende allaha emanet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vsclub

quote:

http://www.donanimhaber.com/web-siteleri/haberleri/Github-ve-Archiveorg-da-engellendi-Yandex-Disk-ve-iCloud-tehlikede.htm :)) bizim bu kafalarla bir yere gidilmez kardeşim .

tamam yerli üretimi destekliyoruz ama çocukta kandırmayın yani ...

Milli arabamız ithal patentle yapılıyor.

"durak kalkanıyla" Fırat kalkanı yada amerikanın verdiği isimle "soylu mızrak" şuan suriye bataklığına girmiş durumdayız. Hainler temizleniyorsa güneydoğuda askerimizi, polisimizi kim şehit ediyor ... Dile kolay geliyor ama son 12 ayda 700'ü geçti verdiğimiz şehit sayısı ... (mecliste halen 59 tane terörist destekçisi vekil var pırıl pırıl mücadele)

Ekonomimiz süper ama dolar kuru 3 lira 05 kuruş ? :/ araplar ve rusya dışında hangi dış ülkeyle işlerimiz iyiye gidiyor bir söylermisin ? kıçı kırık ırak bile Türkiye'ye posta koymaya kalkışıyor...

2023e kadar daha ne türden belalar açacaksınız göreceğiz.

-----------------------------------

öte yandan petrolü dışardan almak zorunda olan Türkiye biraz büyük düşünüp. %100 elektrikli araçlara vergi uygulamak yerine keşke amerika gibi bir de üstüne teşvik verse. uzun vadede çok büyük kazancımız olacaktır.

Yılda yaklaşık 94 milyon varil petrol tüketiyoruz çok büyük bir kar elde edebiliriz.

Kendini kandırma bu cümlelerde milliyetçilikten eser yok . ithal olsa ne olacak ? Kore bi toyotayla başladı şimdi durumu orta da . durak kelimesi klavyenin düzeltmesinin azizligi dogrusu fırat . temizlenme bu şekilde oluyor yılanlarla yan yana yaşayamıyorux biz . bende gider şehit olurum . 15 temmuz öncesi verilen şehitleri bu sayıya katma çünkü rütbeli hainler bizim askerlerimizi ölüme gönderdi. Biraz haberleri takip et yapılan operasyonlara bak kayıplara bak sallama lütfen . içerideki 59 hain bize ait degil chp nin emanet oyları silah zoru oylar vs bunu hükümete yıkmaya hakkın yok . dünya ekonomisinin türkiye ye oynadığı oyunlar yüzünden dolar o kadar yüksek . 2000 deki krizde de doların yüksek olmasına bu şekilde tepki göstermiş miydin acaba ? Senin düşündüğünü kimse düşünemiyor harcanıyorsun . bu ülkeyi suriye yapmayacaksınız yedirtmeyecegiz size

"15 temmuz öncesi gelen şehitleri sayma"
    Ulan o şehirlerin tamamına yakını ölümüne savunduğun partinin pkk ya ses çıkartırmayıp şehirlere yuvalanması ve ardından onların şehirlerden temizlenmesi sırasında şehit oldular. Bunların arasında darbecilerin neden oldukları varsa bile ölüme gönderilirken hükümet nerdeydi? Cemaat devlete kimin sayesinde bu kadar yayıldı kim ses etmedi bunlara?

Hayatımda gördüğüm belki de en cahil kişi sensin. Daha bir sürü saçmalamışsın ama açıklamaya bile değmezsin yukarıdaki soruyu bile cevaplayamacaksın çünkü. Bu bakış açısı at gözlüğü değil bildiğin körlük. Hdp nin büyümesini bile chp ye bağladıya ben böyle bir şey görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

quote:

quote:

arkadaşım fetuyu yüceltip başımıza siz bela ettiniz. hatta ve hatta başınızdaki adam bela etti. 40 yıldır belki var bu örgüt. ama sizin zamanınızda bu kadar büyüdü. ne istedilerde vermedik sözü bunun en büyük kanıtıdır. benim gözümde bu partiye oy verenlerin tamamı fetocu vatan hainidir. buna sen de dahilsin. bize vatan millet sakarya edebiyatı yapma. biz yemiyoruz sizin bu boş laflarınızı...

Fetö gibi insanların ellerine ittinizbu milleti . istiklal mahkemeleri zamanları öncesi sonrası memlekette adam bırakmadınız hoca bırakmadınız din bilen alim bırakmadınız asmaktan. bu gibi adamlar türedi . neden her darbe sag kesime oluyor sonrasında sol kesim başa geliyor bunu hiç mi düşüneniniz yok ? Kafatasınızın içindeki hiç mi muhakeme yapamıyor bu kadar körü körüne ölümüne muhalefet olmayın . dogruları da kabul edin .

• Motor yok,kokpitin 1 tane bile fotoğrafı yok.Araba yürümüyor show yapmaktan başka birşey değil yaptıkları.Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye üniversite bir tasarım yapmış Türkiyeyi ayağa kaldırdı.Kıbrıs civata bile üretemez kimse kusura bakmasın.1 tane hocanın aklıyla bu işler olmaz.Tasarım dediğiniz şeyi herhangi bir üniversite öğrencisi de çizer iyi kötü sanayide ürettirir.İş elektronikte,teknikte bundan hiç bahsetmemişler.

• Durak kalkani yazan adam turkiyenin zeka seviyesi ve oy cogunludur, baska birsey demeye gerek yok

• tasarımı beni tavladı.

• Akp döneminde gerçekleşmiştir. Var mıydı ulan 80lerde ayfon 6? Var mıydı? Hee?

• Türkiye bu projeye destek versin.Bu araçları Tr de üretelim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.