Şimdi Ara

Karşınızda Lada Niva'nın daha modern versiyonu: 2021 Lada Niva Travel (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
9.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallaha beğendim ben. Sonunda kısmen de olsa ağır duran bir tasarım geldi.
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Rus sanat tarihini bilmediğin ne kadar bariz. Bilginin olmadığı konulardaki fikrini başkalarına empoze etmeye çalışma lütfen.

• cormen kullanıcısına yanıt

Rus sanat tarihinden değil Rus otomobil tasarımından bahsediyorum. Araçları estetik değil, kaba ve göze hitap etmiyor diyorum. Kör olmayan ve otomobil tasarımından anlayan herkes bunu görür. Çok da üzerine alınma yoldaş.

• Tasarım kabul edilir düzeyde ama 1.7 ülkedeki dolar kuru ötv kdv trt payı filan derken en kötü araba bile ev fiyatına geliyor
  • tasarım falan neyse de en çok 1.7 motorun hala üretiliyor olmasına sevindim, demekki bundan sonra da orjinal parça hatta sandık motor bulunabilecek   bildiğim kadarıyla bu motor en son euro 4 te kalmıştı, biraz revize edip euro 5 e taşımışlar. henüz araçla ilgili çok sınırlı bilgi var ama belli ki yürüyen aksam da mevcut nivadan geliyor (resmi adıyla 4x4).

bence kendi pazarlarında oldukça başarılı olacak. normal şartlarda bizim fakir pazarımızda da kendine yer bulurdu ama buraya geleceğini hiç sanmıyorum.

O zaman sanatı karıştırma.  

• Duster gibi tutturabilir, kendini ama motor ve şanzıman kaderini belirler. tasarımı yine biraz güzelleşmiş.

• Tipim Nasıl SS'li konusu gibi olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hyksl H kullanıcısına yanıt

Helal...

• daha yeni 90 ların daihatsu modellerine benzemiş. yine ilerleme var ama estetik olarak 25 yıl geriden geliyor.

• 80 hp ve 127 tork nedir ya ? arazi aracımı bu şimdi. bence içerik yanlış olabilir mi gerçekse komik.

• İşte orada tasarım bir sanat mıdır değil midire giriyor ki iş hiç içinden çıkılmaz, bana göre tasarım da bir sanattır :))

• Her sene aynı yalan

Estetiğin ne demek olduğunu ve estetik algınızı neyin üzerine inşaa ettiğinizi tekrar düşünmenizi öneririm. Aksi takdirde böyle bir yorumla kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

• hopeyoung H kullanıcısına yanıt

Estetik ile Kitsch arasındaki farkı biliyor isem iyi bir şeyin üzerine inşa etmişimdir, beni merak etme, asıl sen komik olma yeter :)

Tavsiyenize uyacağım.:)
  • Fazla estetik.
    İnsan bunu dağa bayıra vurmaya çekinir.
    Eskisi öylemiydi? Vur kır parçala .

Birilerinin bu ucuz vur kır parçala araç boşluğunu doldurması gerek. İhtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 23 Aralık 2020; 11:29:50 >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Adamlar yıllardır üretiyor arabayı. İster estetik olsun ister olmasın ; sonuçta kendi arabalarını üretiyorlar.

Biz üretsek ve uygun fiyatlı olsa, herkes kapış kapış alır. Türkiye şartlarında artık çoğu insan estetik yerine uygunluğa bakıyor. Klasik kasa lada niva gibi bir araç Türkiyede üretilse ve fiyatı emsallerine göre çok ucuz olsa yollarda sık sık görürüz.

Ama bizim daha üretim bandında çıkmamış arabamız daha estetik, yıllardır üretim yapan Rusların arabaları tü kaka :)
  • Rus işi Duster la bu.... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Rus'larda bizim ülkemizde de olan şey eksik. Estetik. Ne yazık ki güzel sanatlar eksikliği mi, ince zevk eksikliği mi bilinmez yapılan üretilen işlerde bir kabalık bir uyumsuzluk, bir göze tuhaf görünme ön planda. Lada'nın da eski veya yeni modern versiyonu olsun bir İtalyan, Fransız veya Amerikan estetiği, güzelliği, inceliği görmek pek mümkün olmuyor. Hatta bizim Togg'u şu yüzden sevdim çünkü akıllıca bir şekilde İtalyan tasarım firmasına yaptırdılar bu işi. Çok çok isabetli bir karar iyi ettiler tabii.

Simdi diyecegim ki Rusya ya gittin mi? Kesin avucunun ici gibi biliyorsundur bu forumda kime ne sorsak onun profesoru cikiyor. Kuantum diyorsun oooo kuantumu benden iyi bilemezsin vs.

Hayatinda hic Rusya ya gittin mi? Gitmis olsan Ruslardaki estetige agzin acik bakarsin. Moskova metrosuna git kamp yap 1 hafta yine hayran kalirsin.

Togg muadillerine benzer fiyatta cikarsa %1 lik haric halk o araca ulasamayacak ama Lada herkesin alabilecegi bir arac. Boyle olunca maliyeti uygun tutman lazim tasarimi cok iyi olsun yuruyeni cok iyi olsun boyle bir sey yok. O zaman halk ulasamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 23 Aralık 2020; 11:59:7 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.