Şimdi Ara

Karşınızda Android One'ın yeni temsilcisi: General Mobile GM 5 Plus (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
5
Favori
8.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

Orijinalden alıntı: Nozich

Fiyatı beni LG G4'e itiyor, GM 5 Plus'ı almak istiyorum ama, 1000 liraya satılırsa android one'a buruk bir hoşçakal yaparak LG G4'e giderim.

199 Euro yani 636 TL'ye (güncel kur) sattığınız aynı ürünü pazar farkından dolayı (+vergiler (%18 desek kabaca) = 700 küsür TL (hadi avrupadaki vergileri de düşmedik) ) üstüne 250 TL gibi uçuk bi fiyat bindirerek 1000 TL'ye satarsanız, eh kusura bakmayın, bunun artık telefonun özellikleriyle falan bi alakası kalmaz. Tertemiz enayi yerine koymaktır bu.

1000 TL için bu fiyata iyi diyen ve fiyatı 1000-1100 TL arası tahmin eden arkadaşlara da bi sözüm olucak, sizden 2 şer toplamaları lazım. 1000 az sizin için. aferin, aynen bu yolda devam edin

199 euro= 636 lira

636*1.18(kdv)*1.25(otv)=938 lira

Gerisi GM payi.

Hocam bir şey sorabilir miyim? 1.18 kdv ve 1.25 ötv yazmışsınız. Bunlar doğru ve net vergiler dimi yani her telefon 1.18 kdv ve 1.25 ötv koyuluyor üstüne. Bu makinayada aynı iphone da aynı değil mi? Kesin bilgi mi yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• serty23 kullanıcısına yanıt
    G4 beat - samsung j7 ve bu telefonu aynı kefeye koymamalısınız. Aynı değiller. 5 plus tozunu attırır kefenin.
    Bilmeden araştırma yapmadan bilgi kirliliği yapmayın lütfen.

• motorsuz adam kullanıcısına yanıt
    evet hepsinde ayni. hatta telefondan alinan %25 oraninda otv 160 liradan az ise onu 160 liraya tamamliyorlar.

mesela hindistanda malum4$lik telefin vardi. onu almak istersen 11.2*1.18*1.25= 16.5 lira degil (11.2+160)*1.18 =202 lira olarak hesaplayacaksin

yani eger telefonun vergisiz fiyati 640 liradan fazlaysa %25 otv ve otvli fiyatta %18 kdv ekleyeceksin.

ne guzel soyuyorlar degil mi?
  • Yalnız fenaymış baya ya baya baya iyi soyuyorlar sinirlerim bozuldu sırıtmaya başladım oturduğum yerde
    Bu arada 4 dolarlık telefonun markası modeli neydi hocam hatırlıyor musunuz şeklini şemalini merak ettim telefonun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorsuz adam -- 13 Mart 2016; 21:30:36 >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Hocam peki iphone 6s te nasıl yaparız hesabı? Abd fiyatı 650 dolardı. O çıktığı zamanda dolar 3 tl değilde ama 3 ten hesaplandığında bile çıkan rakam şu: 650.3=1950 1950.1,18.1,25=2876 tl ama iphone 6s 16 gb tr satış fiyatı 3100 tl idi. Hesap hatasımı yaptım bilmiyorum. Bu 3100-2876=224 tl nereye gidiyor peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorsuz adam -- 13 Mart 2016; 21:39:56 >
  • motorsuz adam kullanıcısına yanıt
    Distribütörün karı işte hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: motorsuz adam

Hocam peki iphone 6s te nasıl yaparız hesabı? Abd fiyatı 650 dolardı. O çıktığı zamanda dolar 3 tl değilde ama 3 ten hesaplandığında bile çıkan rakam şu: 650.3=1950 1950.1,18.1,25=2876 tl ama iphone 6s 16 gb tr satış fiyatı 3100 tl idi. Hesap hatasımı yaptım bilmiyorum. Bu 3100-2876=224 tl nereye gidiyor peki

turkiye avrupa pazari olarak kabul ediliyor. o nedenle fiyatlari euro olarak hesaplayamalisin. genelde abd de 650 dolar ise avrupada 650 euro olur.

650 euro=2080 lira 2080*1.25*1.18=3068 lira yapiyor.
  • Desenize hocam bizleri yolan yolana.

Doğru, mantıklı teşekkür ediyorum hocam iyi akşamlar dilerim.

199 euro satış fiyatı olacaksa oraya göre vergisi algısı ve kar payı dahil olmuş olmuyor mu
    Neden satış fiyatı üzerinden kur ile çarpıyorsun ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • knn35 K kullanıcısına yanıt
    onlarda vergi daha sonra ekleniyor.
  • Neden 636 + (636*0.18) + (636*0.25) = 909

değil de 636*1.18*1.25 = 938
  • quote:

Orijinalden alıntı: motorsuz adam

G4 beat - samsung j7 ve bu telefonu aynı kefeye koymamalısınız. Aynı değiller. 5 plus tozunu attırır kefenin.
    Bilmeden araştırma yapmadan bilgi kirliliği yapmayın lütfen.

Bildiğim şeyin nesini araştıracam , ben bu telefonlar GM den daha iyi demedimki bi marka algisindan bahsettim , hala aynı fikirdeyim 1000 liraya g3 32gb satılırken bu telefon fazla satmaz... Yoksa telefon iyi birşey diyen yok üstüne yaz Samsung sat 2 bin liraya kimse pahalı demez..

• Nozich kullanıcısına yanıt
    Sen daha yenisin sanirim. Kdv otvli fiyat uzerinden hesaplanir.

Verginin vergisini aliyorlar lafi bu nedenle ortaya cikmistir

Satış fiyatı demek vergisi karı içinde olan fiyat demek değil mi
    Avrupalılar standta 199euro ya alıp kasada vergisini ödeyip şaşırıyor mu:)

• knn35 K kullanıcısına yanıt
    Niye sasirsinlar ki? Onlar aliskin o sekilde alisveris yapmaya.

Dedikleri gibi 199 eurodan ciksin sizde almaya calisin. Ama vergi eklenince sasirmayin

• Bana garip geldi doğrusu:D

• quote:

Orijinalden alıntı: LGSalesB

Leş gibi bir tasarım ve donanımla geliyor 1500 daha ekler gider g5 alırım zenfone 2 selfiede de 13 ön 13 arka kamera vardı ama leş gibi çekiyordu buda öyle olacak stok android arayüzü özel yazılımlar yok ses çipi belli değil almışlar qualcomm dan işlemciyi koymuşlar içine sonyden lensi almışlar arkayada general mobile yazmışlar satacaklar işte bizim insanımız da alır. (fakir olsam alırdım)

bende bu 13 mp. kamera olayından bahsedecektim :)
    arkadaş hepsi tutturmuş 13 mp. kamera diye ama çektiği resimlere bakıyorsun berbat
    gerçek bir ölçüm olsa 5 mp. bile çıkacağından şüphem var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: LGSalesB

Leş gibi bir tasarım ve donanımla geliyor 1500 daha ekler gider g5 alırım zenfone 2 selfiede de 13 ön 13 arka kamera vardı ama leş gibi çekiyordu buda öyle olacak stok android arayüzü özel yazılımlar yok ses çipi belli değil almışlar qualcomm dan işlemciyi koymuşlar içine sonyden lensi almışlar arkayada general mobile yazmışlar satacaklar işte bizim insanımız da alır. (fakir olsam alırdım)

bende bu 13 mp. kamera olayından bahsedecektim :)
    arkadaş hepsi tutturmuş 13 mp. kamera diye ama çektiği resimlere bakıyorsun berbat
    gerçek bir ölçüm olsa 5 mp. bile çıkacağından şüphem var

Hocam 13 denilmesine bakmayın lensler önemli. Telefon hakkında çok konuşulmuş arkadalar yönetici midir ceo mudur nedir adam en son general mobile videosunda (5 mart donanimhaber) 1000tl altı diyor. Ve ederi cidden 900. Yani çıkana kadar g4 1250 liralara kadar indi. 900 yapsınlar rahat alalım. Hatta keşke vergiden biraz yırtıp da 800-850 yapabilseler de cidden bu ürünler satış rekorlarını kırarlar. General Mobile çok takip ettim arkadaşlarım aldı sürekli hep kullanıcı dostu olmaya çalıştılar. Umarım bu görüşüm zedelenmez, boşa beklemem max 900 olur.

edit= imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat57 -- 14 Mart 2016; 4:13:31 >

• swat57 kullanıcısına yanıt
    zaten ben sadece bu telefon için demedim ,çoğu telefon 13 mp. kamera denilerek satılıyor ve çekimleri çok kalitesiz
    yani bu işte bir aldatmaca olduğunu düşünüyorum
    gerçi bu aldatmaca bilgisayar ve tablet gibi cihazlarda da olduğu kanaatindeyim
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.