Şimdi Ara

Karşınızda Android O (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden sadece nexuslara geliyor. Google un sonuçta ama arka planda çalışan uygulamalar çok yoruyor cihazları. Android 8 ile değişen özellikler umarım olumlu sonuçlar verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: underlater

Arayüz o kadar sıkıntı değil. Çünkü Google Play'de Launcher diye aratınca onlarca arayüz çıkıyor. Touchwiz benzeri arayüzde dahil.

Bence asıl sıkıntı uygulamaların güncellenmesi. Her güncellemede uygulamanın tamamı iniyor. Hem internet yavaşsa sıkıntı oluyor. Hemde kotadan yiyor. Buna çözüm bulacaklardı ama görünen o ki daha çözememişler!...

Her güncellemede uygulamanın tamamı inmiyor. 2012'den beri "delta" paketler kullanılıyor.
  • google play store doze mode'a girmiyor ve çoğu zaman en çok pil yiyen uygulamalardan.onu da doze'a alma seçeneği gelse
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

google'ın android kısmında arayüz ile alakalı çalışan ne kadar insan varsa ...... ! bu kadar kötü bir arayüz.bu kadar kötü ve sıkıcı bir renk paleti görmedim ben. buna android M ve android N dahil.

kıytırık touchwiz bile daha tatlı duruyor be.insanın kullanası geliyor.şu saf android arayüzüne baktıkça midem kalkıyor

Kasten yapıldığını düşünüyorum.

Yani düşünsene. Google Pixel de çok iyi kamera kullandılar bunun üstüne en iyi ses çipi ve %85 Ekran Kasa oranı gibi şeyler yapılsa idi ne samsung ne LG ne de Sony veya başka bir marka. Telefon satamazdı.

Mesela benim şu an Pixel almamamdaki en önemli etken ses kalitesi. LG V10 kullanıyorum yaklaşan başka bir telefon yok buna. G6 yı denemedik tabi daha ki o kısımda da ikinci tercih sebebim devreye giriyor. Fiyat görünüşe göre G6 3000TL den fazla bir fiyatlandırma ile gelecek ülkemize. ( Aslında minimum hafıza 64GB olsa idi ses çipi iyi çıkarsa 3000TL verebilirdim. )

Benim idealimdeki telefon.

1 - Kesinlikle en az V10 kadar iyi bir ses çipi.
    2 - En az 5.5 inç boyutunda 2K/4K çözünürlüğünde Oled ekran. %80 den fazla ekran kasa oranı.
    3 - Ekranın kesinlikle kenarları 2.5D olmayacak G3 ve G4 teki gibi kenarlar düz olacak. Arkası da eğer cam ise; aynı Xperia z1 z2 z3 deki gibi düz olacak.
    4 - Telefon siyah ise; çerçeve ile kapalı ekran aynı renk olacak yani telefonun ekranı kapalı iken belli olmayacak yekpare duracak.
    5 - En az 64GB dahili hafıza olacak.
    6 - Hoparlör sesi iyi olacak ve stereo hoparlör olacak.
    7 - Kablosuz şarj olacak.
    8 - Pil değiştirilebilir olacak ve kart yuvası olacak. Ayrıca telefonda ekstra bir pil daha olacak 100mAh kadar. Ben pili değiştirene kadar telefon kapanmayacak.
    9 - Kızılötesi olacak ( TV, ses sistemi, bilgisayar kasasının ışıklandırması, bilgisayarı açma, odanın ışıkları. Hepsini kızılötesi ile kontrol edebiliyorum. Eski bir teknoloji gibi görünebilir ama aynı 3.5mm gibi. Eski olması en iyi seçim olduğu gerçeğini değiştirmiyor. )
    10 - Su gerçimez olacak.
    11 - Biri Type-C diğeri manyetik olmak üzere iki tane şarj/data soketi olacak. ( Cidden yani. Cidden ama. Ne apple ne başkası yapmıyor. Ben telefonumu müzik dock a koyduğumda şak diye oturmasını istiyorum arkadaş. Deliği tutturacağım diye niye bir taraflarımı yırtayım. Hadi Android de yüz tane marka var diyelim. Apple yıllardır tasarımı bile değiştirmedi onda bile hala deliği tutturma gibi bir dert var. Ayrıca kabloya takılıp telefonunu düşüren veya soketi bozan çok fazla kişi var. Şükür başıma gelmedi ama 50 yıllık teknolojiyi hala kullanmıyorlar ya yanarım ona yanarım. )

• Ben yenilik bulamadim, bulabilen varsa haber versin

• Saf Android Lollipop sürümü ile harika bir görünüm kazandı. Kim ne derse desin şu an ki ara yüz bu. Uzun bir süre daha böyle devam edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel haber

• quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

quote:

Arayüz o kadar sıkıntı değil. Çünkü Google Play'de Launcher diye aratınca onlarca arayüz çıkıyor. Touchwiz benzeri arayüzde dahil.

Bence asıl sıkıntı uygulamaların güncellenmesi. Her güncellemede uygulamanın tamamı iniyor. Hem internet yavaşsa sıkıntı oluyor. Hemde kotadan yiyor. Buna çözüm bulacaklardı ama görünen o ki daha çözememişler!...

Her güncellemede uygulamanın tamamı inmiyor. 2012'den beri "delta" paketler kullanılıyor.

Google çalışanı isen bilebilirsin tabi ama değilsen benim için 8 aralık 2016'da çıkan bu haber geçerli. Haberde çözüm getirileceği yazıyor. Yani daha çözülmemiş bahsettiğim sıkıntı. Senin bahsettiğin uygulamanın kendisinin değil mesela navigasyon programının haritalarının güncellenmesi olabilir. Uygulamanın kendisi Google Play'den güncelleniyor ve indirilen kapasite hep yüksek oluyor. Yani yüksek kapasiteye sahip bir uygulamanın düşük kapasiteyle indiğine daha şahit olmadım.

https://www.chip.com.tr/haber/google-guncellemeler-icin-dugmeye-basti_66635.html

• çözünürlük düşürme fikri gerçekten iyiymiş
  • Yeni sürümde Sony yaklaşık 30 hatanın düzeltilmesinde yardımcı olmuş.

sony bu işi biliyor Ilove sony...

ama birde kendi ses ve kamera yazılımına el atma zamanı gelmedi mi :D

telefon otomatik modda saçmalama rekorları kırıyor manuel modda da ayar ayar ayar ,en sonunda ayar oluosun kapatıyosun ...

yani yan uygulamalar olmasa elimizdeki 23 mp lik kameralar çöp olacak

ses olayında da aynısı

sony kutusundan çıkan kulaklığı kendi telefonumda ses seviyesi sonda cılız ses ve bas ,

iphone tele takıyorum aynı kulaklığı ateş ediyor ..

çıkış gücünde mi problem var yazılım mı izin vermiyor anlamadım gitti.

ama herşeye rağmen yine de son sözümüz I LOVE SONY sen bitanesin ...

• android merdiven altı telefonlara hatta akılsız telefonlara bile girerek kullanıcıdaki kalite algısını bitirdi.ortalık malı haline geldi adeta.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

quote:

Google çalışanı isen bilebilirsin tabi ama değilsen benim için 8 aralık 2016'da çıkan bu haber geçerli. Haberde çözüm getirileceği yazıyor. Yani daha çözülmemiş bahsettiğim sıkıntı. Senin bahsettiğin uygulamanın kendisinin değil mesela navigasyon programının haritalarının güncellenmesi olabilir. Uygulamanın kendisi Google Play'den güncelleniyor ve indirilen kapasite hep yüksek oluyor. Yani yüksek kapasiteye sahip bir uygulamanın düşük kapasiteyle indiğine daha şahit olmadım.

https://www.chip.com.tr/haber/google-guncellemeler-icin-dugmeye-basti_66635.html

http://www.androidpolice.com/2016/05/02/the-play-store-now-shows-delta-update-size-when-an-app-update-is-available/

• "Android O işletim sistemi radikal değişikliklerden ziyade kullanıcı deneyimini güçlendirecek dokunuşlara imza atıyor. "

Bu radikal değişiklikler hangi sürümde olacak acaba :)

• Sadelik iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google şu saf temada zincirlerini kırıp daha canlı renkler kullanmalı en kaliteli ekranda bile berbat bir görsellik sunuyor. onun dışında google a ve android e söylenecek söz yok bazı firmalar gibi boş boş ve hatalı güncelleme göndermiyorlar. her güncelleme dolu dolu..

• bence asus daha güzel..

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

google'ın android kısmında arayüz ile alakalı çalışan ne kadar insan varsa ...... ! bu kadar kötü bir arayüz.bu kadar kötü ve sıkıcı bir renk paleti görmedim ben. buna android M ve android N dahil.

kıytırık touchwiz bile daha tatlı duruyor be.insanın kullanası geliyor.şu saf android arayüzüne baktıkça midem kalkıyor

Kasten yapıldığını düşünüyorum.

Yani düşünsene. Google Pixel de çok iyi kamera kullandılar bunun üstüne en iyi ses çipi ve %85 Ekran Kasa oranı gibi şeyler yapılsa idi ne samsung ne LG ne de Sony veya başka bir marka. Telefon satamazdı.

Mesela benim şu an Pixel almamamdaki en önemli etken ses kalitesi. LG V10 kullanıyorum yaklaşan başka bir telefon yok buna. G6 yı denemedik tabi daha ki o kısımda da ikinci tercih sebebim devreye giriyor. Fiyat görünüşe göre G6 3000TL den fazla bir fiyatlandırma ile gelecek ülkemize. ( Aslında minimum hafıza 64GB olsa idi ses çipi iyi çıkarsa 3000TL verebilirdim. )

Benim idealimdeki telefon.

1 - Kesinlikle en az V10 kadar iyi bir ses çipi.
    2 - En az 5.5 inç boyutunda 2K/4K çözünürlüğünde Oled ekran. %80 den fazla ekran kasa oranı.
    3 - Ekranın kesinlikle kenarları 2.5D olmayacak G3 ve G4 teki gibi kenarlar düz olacak. Arkası da eğer cam ise; aynı Xperia z1 z2 z3 deki gibi düz olacak.
    4 - Telefon siyah ise; çerçeve ile kapalı ekran aynı renk olacak yani telefonun ekranı kapalı iken belli olmayacak yekpare duracak.
    5 - En az 64GB dahili hafıza olacak.
    6 - Hoparlör sesi iyi olacak ve stereo hoparlör olacak.
    7 - Kablosuz şarj olacak.
    8 - Pil değiştirilebilir olacak ve kart yuvası olacak. Ayrıca telefonda ekstra bir pil daha olacak 100mAh kadar. Ben pili değiştirene kadar telefon kapanmayacak.
    9 - Kızılötesi olacak ( TV, ses sistemi, bilgisayar kasasının ışıklandırması, bilgisayarı açma, odanın ışıkları. Hepsini kızılötesi ile kontrol edebiliyorum. Eski bir teknoloji gibi görünebilir ama aynı 3.5mm gibi. Eski olması en iyi seçim olduğu gerçeğini değiştirmiyor. )
    10 - Su gerçimez olacak.
    11 - Biri Type-C diğeri manyetik olmak üzere iki tane şarj/data soketi olacak. ( Cidden yani. Cidden ama. Ne apple ne başkası yapmıyor. Ben telefonumu müzik dock a koyduğumda şak diye oturmasını istiyorum arkadaş. Deliği tutturacağım diye niye bir taraflarımı yırtayım. Hadi Android de yüz tane marka var diyelim. Apple yıllardır tasarımı bile değiştirmedi onda bile hala deliği tutturma gibi bir dert var. Ayrıca kabloya takılıp telefonunu düşüren veya soketi bozan çok fazla kişi var. Şükür başıma gelmedi ama 50 yıllık teknolojiyi hala kullanmıyorlar ya yanarım ona yanarım. )

bu dediklerini tek bir telefonda toplanırsa haber et hemen gidip alalım birer tane :)

• güzel haber
  • Android Obur

• aycibin A kullanıcısına yanıt
    bende android os,android sistem,medya sunucus,marsmolow arayuzu cilginlar gibi şarjı yiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.