Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kargo ücreti + garanti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
3.991
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kargo ücreti + garanti
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    594 Mesaj
    Bir ürün aldınız ve yakın zamanda bozuldu,tabi bunu aldığınız yere garantiye yolladınız.Sorum şu

kargo ücretini müşteri mi öder,yoksa satıcı mı?

|
    |
  • Yarbay
    9370 Mesaj
    müşteri öder
    |
    |
    279 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: JR

Bir ürün aldınız ve yakın zamanda bozuldu,tabi bunu aldığınız yere garantiye yolladınız.Sorum şu

hahaha, neden kazık yedin abi

:lol2:
    |
    |
    A+ sınıfı nofrost buzdolabı Arçelik, A++ 1200 devir elektronik çamaşır makinesi Arçelik, otomatik emniyetli buharlı ütü Philips, 37 ekran uzaktan kumandalı TV Sony, VCD + MP3 player, çok fonksiyonlu mutfak robotu Moulinex, dakikada 1800 devir vantilatör Raks, 1400 Watt elektrikli süpürge Arçelik ama uçmuyo, 21 inç jant 21 vites çift amortisör Biyanki daa bisikleti, İtalyan Malı full takım elbise
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wise

quote:

Orjinalden alıntı: JR

hahaha, neden kazık yedin abi

:lol2:
    ulen git,zaten moralim bozuk,sigaramda yok
    |
    |
  • Yüzbaşı
    279 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Motun94

ulen git,zaten moralim bozuk,sigaramda yok

Alıntıları Göster
    kargo parasını bana ver, ben elden teslim ederim servise

walla bak
    |
    |
    A+ sınıfı nofrost buzdolabı Arçelik, A++ 1200 devir elektronik çamaşır makinesi Arçelik, otomatik emniyetli buharlı ütü Philips, 37 ekran uzaktan kumandalı TV Sony, VCD + MP3 player, çok fonksiyonlu mutfak robotu Moulinex, dakikada 1800 devir vantilatör Raks, 1400 Watt elektrikli süpürge Arçelik ama uçmuyo, 21 inç jant 21 vites çift amortisör Biyanki daa bisikleti, İtalyan Malı full takım elbise

• Binbaşı
    1212 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wise

walla bak

Alıntıları Göster
    Bu kanun değil ki. Yani firma böyle hizmeti verebilirde, vermeyebilirde.Biz Adana'da olduğumuz için, güncel ürün bulmakta zorlanıyoruz.

Mecburen İstanbul'dan ürün getirtmek durumundayız.Bir bozukluk olması halinde sorunlu ürünleri aracı firmaya (distrübitör), yani aldığımız yere götürünce onlar kargo ücretini veriyorlar. Eğer garanti dahilinde ise hiçbir para ödemiyoruz. Garanti kapsamı dışında olursa bir ücret ödüyoruz. Sanıyorum garanti haricinde olduğunda her nekadar bize söylemiyorlarsa da kargo ücretini dahil ediyorlar.
    |
    |

• Yüzbaşı
    594 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: samray

Bu kanun değil ki. Yani firma böyle hizmeti verebilirde, vermeyebilirde.Biz Adana'da olduğumuz için, güncel ürün bulmakta zorlanıyoruz.

Mecburen İstanbul'dan ürün getirtmek durumundayız.Bir bozukluk olması halinde sorunlu ürünleri aracı firmaya (distrübitör), yani aldığımız yere götürünce onlar kargo ücretini veriyorlar. Eğer garanti dahilinde ise hiçbir para ödemiyoruz. Garanti kapsamı dışında olursa bir ücret ödüyoruz. Sanıyorum garanti haricinde olduğunda her nekadar bize söylemiyorlarsa da kargo ücretini dahil ediyorlar.

Alıntıları Göster
    samray:

peki ürün garanti kapsamındaysa verdiğim kargo ücretini bana iade edicekler mi.

bu arada 3-5 milyonun hesabını yapmıyorum ama hem mağdur olup hem para ödemek garibime gitti
    |
    |

• Yüzbaşı
    279 Mesaj
    quote:

samray:

bu arada 3-5 milyonun hesabını yapmıyorum ama hem mağdur olup hem para ödemek garibime gitti

Alıntıları Göster
    Baba, dur geyiği bırakiim, derdine derman oliim.

Mantık ve ilke olarak, garanti durumu serviste yapılan uygulamalar ve serviste geçen zamanla ilgilidir.

Senin eşyayı servise ne şekilde ulaştırdığın adamları ilgilendirmez.

Taksi tutup götürsen, adamlardan 40 ytl taksi parası istesen haklı olur musun? Aynı mantık işte.

"Banane kardeşim, elinle getirseydin, ben mi dedim kargoya ver" diyebilirler ve bu durumda haklı olurlar bence.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

samray:

Alıntıları Göster
    abi hepsiburada gibi firmalar benim bildiğim üründe sorun olması halinde kargoyu karşılıyorlar...

Ama eğer bir firmanın atıyorum istanbulda mağazası varsa, sen izmirdeysen , sana kargoyla yollamış ise, ve kampanya olarak senden kargo ücreti almamış ise, bozulduğu zaman da kargo ücretini karşılayacak diye bir şey yok...Sonuçta orası o firmanın mağazası, ve müşteriye hizmet babında kargo ile yolluyor, eğer sizin oturduğunuz yerde byisi yok ise bu o ücreti karşılamaycak demektir... Eğer bayisi varsa zaten kendileri yollar....
    |
    |

Renault Clio 1.6 RXT

• Yüzbaşı
    594 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: wise

walla bak

amerikadan ufak parçalar fedex ile 70$a geliyo, sana 100dolar veriyim,ordan bana parça getir

bu arada,dedikleriniz mantıklı,demek kargo müşteriye ait
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Masal
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.