Şimdi Ara

Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.145
Cevap
103
Favori
631.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    satıcı 60$ göstereceğim fiyatı dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

kargo nosu feyk olabilir..

Yok değil hocam, süper zeka PTT çalışana Çankaya yazısını görünce Ankaraya yollamış ürünü. İzmir'de Konak'ın içinde çankaya var, gerisini okumamış bile arkadaş. Neyse bir kaç ticket açtırdım müşteri hizmetlerine birde telefon açtığım Ankarada'ki yere, dediklerine göre bugün izmir'e gönderecekler
  • bi kargom vardı akıllı saat, istanbuldan malatya pidm ye geldi fakat " Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi" diye bir ibare var. bu tam olarak ne oluyor endişelenmem gerekir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aqhuan

bi kargom vardı akıllı saat, istanbuldan malatya pidm ye geldi fakat " Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi" diye bir ibare var. bu tam olarak ne oluyor endişelenmem gerekir mi ?

meraklanma bir iki güne eline geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

quote:

Orijinalden alıntı: aqhuan

bi kargom vardı akıllı saat, istanbuldan malatya pidm ye geldi fakat " Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi" diye bir ibare var. bu tam olarak ne oluyor endişelenmem gerekir mi ?

meraklanma bir iki güne eline geçer

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigrap

quote:

Orijinalden alıntı: alimmutlu

Arkadaşlar merhaba. Almanya'dan oto teybi aldım 427 dolara. Satıcı sitesinde fiyatı düşük göstereceğini ve vergi çıkmayacağını söyledi. Ayrıca hediye olarak gönderecekti. 03/10/2015 tarihinden beri bir hareket yok. İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR'de bekliyor. Son durum aşağıdaki gibi. Ne yapmam gerekiyor acaba? Beklesem gelir mi? Yoksa daha PİM'e mi girecek?

ÜCRETLER
    Gümrük Verigisi : 0.0 TL
    Damga Vergisi : 0.0 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 0.0 TL

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
    SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
    1 24/09/2015 16:11:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
    2 25/09/2015 08:35:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
    3 25/09/2015 11:48:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
    4 26/09/2015 07:25:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Germany (Yurt Disi)
    5 01/10/2015 08:02:23 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    6 01/10/2015 11:17:29 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    7 01/10/2015 11:17:29 PTT İşyerine Girdi Gümrüğe Sevk Edildi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    8 03/10/2015 11:39:13 PTT İşyerinde Bekliyor İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
     Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)

Valla bence sus sesini çıkarma :D gümrükten nasıl geçti bilmiyorum ama 75 dolar üzeri geçirilmesi yasak. 427 dolarlık şeye ses etmemişler

Ses etmemişler değil bence büyük ihtimal ya incendi yada daha incelemeye girecek gümrükte. Yasaklı ürün değil ise internetten araştıracaklardır ve değerini ölçüp vergi biçeceklerdir.
    İbareye dikkat UKİM (gümrük kontrolünde şu an)diyor , yani uluslararası kargo işleme bölümü.
    Olası büyük ihtimalle kargonun alıcısına ya ihbarname gider değerini biçemezler ise ve oraya çağırıp ödeme belgesi isteyeceklerdir, yada değerini bir şekilde biçip vergisini hesaplayıp alıcının adresine yollayacaklardır.

• lavaboo kullanıcısına yanıt
    bana da öyle geliyo. Bu siparişimden sonra Aliexpress.com dan arabam için geri görüş kamerası sipariş etmiştim. Çin'den 16 günde geldi. Bir günde geçti gümrükten. 22$ dı gerçek fiyatı. satıcı webcam yazmıştı üzerine. ben teybin önce gelmesini beklerken kamera önce geldi. neyse bekliyorum bakalım.
  • Arkadaş ürün malezyadan sıkıntısız gönderildi, Türkiyede İstanbul'dan İzmir göbeğindeki Konak dağıtım merkezine bir türlü gelemedi. Tövbe yarabbim ileri zekalılar önce Ankaraya yanlış gönderdi, ordan da yine İzmir'de taaa Bornova'ya yanlış gönderdiler. Hayır özenlemi seçiyorlar çalışanları anlamadım, 1 kere hata olur tamamda, bu nedir ya...
  • tadanyz kullanıcısına yanıt
    acaba yanlışlıkla mı yoksa aşırı yoğunluktan dolayı mı başka şehirlere gönderiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmutlu

acaba yanlışlıkla mı yoksa aşırı yoğunluktan dolayı mı başka şehirlere gönderiyorlar.

Mallıktan hocam, başka açıklaması yok
  • sorgulamamda tam 2 günde 17 sinde cumartesi yurda giren kayıtlı int std. kargo.. 18 ekim pazar sabahı ankara pim de torbaya eklendi yazıyor.. PTT kendi içinde pazar günü çalışıyor mu? ya da cumartesi gecesi istanbuldan araç yola çıkıp pazar sabahı ankara pime torba nakledebiliyor mmu? nasıl oluyor da pazar günü kayıt torba işlemleri yapılıyor.. ya acayip ballıyım ya da bu işte bir terslik var ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 18 Ekim 2015; 12:47:45 >
  • scoupman S kullanıcısına yanıt
    hafta sonu dağıtım falan yok ama şehirler arası çalışılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim.. bilmek istediğim buydu..demek nöbetci ekipler var.. pazar günü bekciler hariç tüm personel tatilde değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 18 Ekim 2015; 16:40:04 >
  • arkadaşlar kargomun son iki hareketi bunlar

İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, PTT İşyerine Girdi, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2015-10-19 16:40
    Turkey, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb)

ben geliboludayım kaç güne gelir sizce?cep telefonu ekranı gelecek
  • Büyük ihtimal bir sonraki hafta sonuna doğru gelir. Ayrıca gelibolu da belli dağıtım günleri varsa, daha da uzayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: viperc

Büyük ihtimal bir sonraki hafta sonuna doğru gelir. Ayrıca gelibolu da belli dağıtım günleri varsa, daha da uzayabilir.

Hocam naptın o kadar sürer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başakşehir den en az 2 gün de çıkar. Oradan Zeytinburnu Avpim e gidebilir veya direkt Çanakkale ye. Çanakkale PİM de en az 1 gün durur. PİM den sonra ise bağlı olduğun posta dağıtıma gidecek. Eğer gelibolu merkezdeysen, 1 gün sonra gelir. Ama bulunduğun yere postacı belirli günlerde dağıtım yapıyorsa, daha uzun sürer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viperc -- 20 Ekim 2015; 11:14:39 >
  • std int shippingle pim e giriş yapan ve gümrüğe tabi olmayan bir paketime hiçbir masraf yazılmamışken, economy int shipping ile ukim e gelen ve gümrüğe tabi olmayan diğer paketime sadece 0.6 krş damga vergisi çıkarılmış... bunu neye göre belirliyorlar. birinin posta ötekinin koli sayılmasına mı yani pim veya ukime gelmiş olmasına mı yoksa büyüklüğüne göre mi?
  • scoupman S kullanıcısına yanıt
    Hocam UKİM e girmeden direk AVPİM e giden gönderilere masraf çıkarılmaz.Fakat UKİM e giren her gönderiye en azından 0,60 krş damga vergisi çıkarılır. UKİM e gidip gitmeyeceğini ise ilk kontrolü yapan AVPİM deki gümrük memuru karar verir.
  • teşekkürler..gelsin de 60 krş feda olsun.. sistem en son ankara kim nde torba giriş kaydı yapıldı diye kaldı.. gidip elden almak için sordum henüz gelmedi diyorlar.. torbanın işlemleri kendisinin gelmesinden önce yapılıyor heralde. peh peh peh :)))
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.