Şimdi Ara

Kardesimi lise cikisinda beklerken gorduklerim (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
28.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • söyledikleriniz polisiye müdahele gerektirir, okul müdürünün kolluk kuvvetlerine durumu bildirmekten başka yapabileceği bir şey yok. duruma bizzat kendi müdahele etmeye kalksa bunu canıyla ödeyebilir ki yaşanmış örneklerinden haberiniz vardır herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Forumun yas ortalamasi gercekten yerlere dusmus

Bu konumda bir kezde ben gormus oldum
    Elinizdeki cihazda hele bir Türkçe'yi düzgün kulöanın sonra insanları yaşlarıyla yadırgarsınız.Kime çocuk muamelesi yapıyorsunuz.Onu anlamayamadım herkes sizinle aynı düşünmek zorunda mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İTÜinş kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuna kadar katılıyorum. Bu konuda o kadar uzun şeyler yazabilirim ki. Yıllarca yaptığım dikkatli gözlemlerim var.

Normalde eğitimde serbestlikten yanayım ancak bizim ülkemiz henüz iyi niyeti suistimal etmeyecek kapasitede olmadığı için sert bir eğitim şart. Aslında bizim sistemde de suç yok. Öğrenci kötü. Kim ne derse desin, aileden eğitimlerini alamıyorlar. Nezaket, görgü, empati, hoşgörü, edep; bunlar aileden alınması gereken şeyler. İlkokulda da mümkün olduğunca aktarılıyor ama yeterli değil. Çocuk 7-8 yaşına kadar ne görmüş geçirmişse gerisi de öyle geliyor. İyiler var mı? Evet var. Ama bahsettiğimiz sert eğitim olmayınca o iyi öğrenciler arada kaynıyor.

Dediğiniz gibi eğitimin de zor ulaşılması önemli. Sırf bu yüzden üniversitelerden kalitesizlik akıyor. Önüne gelen üniversite okursa böyle olur. Emek vermeden üniversite okuyor insanlar.
  • Üst kuşaklar ne ki biz(onlar) ne olsun? Ülkeyi yönetenlerin vizyonuna, meclise bakın en basitinden. Tv programlarına çıkan halktan insanların yavanlığına, sokakta iki muhabbet çevirdiğimiz adamların sığlığına bakın. Kibirli konuştuğumu düşünmezsiniz umarım, sizin de fark ettiğinizi sanıyorum bunları. E haliyle onların elinde yoğurulan karakterler de bu kalitede olacak. Eski kuşaklardan bu günlere, yarınlara geldikçe terbiye, nezaket, gelenek gibi konular önem kaybediyor. Bir yerlerde yanlış yapılıyor, belki de iletişim imkanlarının artmasıyla gelen küresel dejenerasyon falandır bilmiyorum. Tek bildiğim, değişmeyen tek şey değişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Forumun yas ortalamasi gercekten yerlere dusmus

Bu konumda bir kezde ben gormus oldum
    Yöneticiler sağolsun. Bunları besleye besleye forumu bitirdiler. Adam gibi sohbet etmeyi, eğlenmeyi bilen kimse kalmadı ama noldu? Bu saatlerde en az 100 kayıtlı kullanıcı, yüzlerce misafir olurdu burda bi de şimdiki haline bak.
  • Sınavsız yapılırsa liseler olacağı bu işte. Allahtan ben sınavlı mezun oldum, şuan liselerin durumları hiç iyi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Her isi ters giden adam

Eskiden böyle değildi.

Liselerin icine ettiler. Yok her düz lise Anadolu oldu, sınav sistemini kaldırdılar, öğretmen liseleri kalktı ki ben öğretmen lisesi mezunuyum

İlkokullarda her yerde sözleşmeli ogretmen

L

Anasını sayın yazmicam ne halimiz varsa görelim
    96 doğumlu olup ne kadar eskiden bahsedebilirsin ki? 82liyim ve senin doğum senende liseye başlamış biri olarak söyleyeyim okullarımızın çoğu rezaletti hala rezalet. Değişen pek bişey yok. Güllük gülistanlıkmış gibi bahsetmeyin eğitim düzeninden okullardan falan. Kötüydü ve kötü devam ediyor o kadar. İstisnalar olmakla beraber okulların çok büyük çoğunluğu boş yapıyor

Benim 96 da okuduğum okulda silahla yaralama da eroinde tecavüzde vardı şimdi de var aynen devam ediyor. Hala aynı çevrede yaşayan biri olarak diğer çevre okullarında pek ala iyiye gittiği söylenemez. Sözleşmeli mevzuları atanamayan öğretmenler hep vardı hala var. Hiiç değişmeyecek şeyler bunlar

Eğitim sisteminiz adam olmayacağı gibi toplumdan da pek fayda beklememek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTech -- 22 Ekim 2018; 0:48:21 >
  • Öğretmenler öğrencilerine göz koymuş sen daha neyden bahsediyorsun.

• Bu daha senın gordugun buz dağının gorunen kısmı. Bır de okulun ıcını gorsen neler neler oluyor.

Yaşım 26, sımdı daha beterdır liseler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChiefOfficer

Hocam sonuna kadar katılıyorum. Bu konuda o kadar uzun şeyler yazabilirim ki. Yıllarca yaptığım dikkatli gözlemlerim var.

Normalde eğitimde serbestlikten yanayım ancak bizim ülkemiz henüz iyi niyeti suistimal etmeyecek kapasitede olmadığı için sert bir eğitim şart. Aslında bizim sistemde de suç yok. Öğrenci kötü. Kim ne derse desin, aileden eğitimlerini alamıyorlar. Nezaket, görgü, empati, hoşgörü, edep; bunlar aileden alınması gereken şeyler. İlkokulda da mümkün olduğunca aktarılıyor ama yeterli değil. Çocuk 7-8 yaşına kadar ne görmüş geçirmişse gerisi de öyle geliyor. İyiler var mı? Evet var. Ama bahsettiğimiz sert eğitim olmayınca o iyi öğrenciler arada kaynıyor.

Dediğiniz gibi eğitimin de zor ulaşılması önemli. Sırf bu yüzden üniversitelerden kalitesizlik akıyor. Önüne gelen üniversite okursa böyle olur. Emek vermeden üniversite okuyor insanlar.
    Aynen öyle işte hocam. Zordan kastım maddi değil aslında başarı olarak zor ulaşılsın çünkü kolay elde edilen şeyin değeri anlaşılmaz çoğu zaman.
  • doktor mühendis olacakları , koç lisesi çıkışında görürsün

zaten herkesi kurtaramazsın , 100 kişiden 3 tanesi vatana faydalı olsa, yeterlidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • okul müdürünün sorumluluğu değil. Müdüre takar bıçağı geçerler.
    Kolluk kuvvetlerinin gelmesi lazım
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Mudur cikipda dagilin gencler desin demiyoruz zaten hocam

Gozlem sorumlulugu var mudurun

Uygun gormedigi hareketleri emniyete bildirmek zorunda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    82 doğumlu bir öğretmen olarak yazayım, burada kötü olan eğitim sistemi değil o bölgede yaşayan halk, bu insanlara ne kadar eğitim verebilirsin, çeşitli şehirlerde görev yaptım hala da yapıyorum aynı eğitim sistemi ve aynı öğretmen bir bölgede süper öğrenciler çıkarırken diğer bölgede donup kalıyor, ne yapabilirsin, öğretmen olarak ne yapabilirsin, yolda karşılaşsan yönünü değiştireceğin insanların çocukları, ne olacak alim mi olacak, cinsine çekecek tabi, böyle yerlerde ancak günü sorunsuz bitirmeye çalışıyorsun, bu okullar okuldan çok rehabilitasyon merkezi gibi, bu insanlarla uğraşırken öğretmenin de psikolojisi bozuluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dndd

82 doğumlu bir öğretmen olarak yazayım, burada kötü olan eğitim sistemi değil o bölgede yaşayan halk, bu insanlara ne kadar eğitim verebilirsin, çeşitli şehirlerde görev yaptım hala da yapıyorum aynı eğitim sistemi ve aynı öğretmen bir bölgede süper öğrenciler çıkarırken diğer bölgede donup kalıyor, ne yapabilirsin, öğretmen olarak ne yapabilirsin, yolda karşılaşsan yönünü değiştireceğin insanların çocukları, ne olacak alim mi olacak, cinsine çekecek tabi, böyle yerlerde ancak günü sorunsuz bitirmeye çalışıyorsun, bu okullar okuldan çok rehabilitasyon merkezi gibi, bu insanlarla uğraşırken öğretmenin de psikolojisi bozuluyor
    Aynen katılıyorum hocam..
  • O tip insanlar yok ya da yalan söylüyorsunuz demiyorum kesinlikle, ama kalıbımı basarım ki o dediğiniz kekolar doktor, mühendis olmayacak, ülkenin geleceği de olmayacaklar, ucuz iş gücü olup kimsenin yapmak istemediği ama yapılması gereken işleri yapacaklar. Çalıştığım yerde pek çok firmanın ofisi var, çoğunluk mühendis ve daha öyle keko bir tip görmedim. Onlar anca kargocu, nargileci vs oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Yapmayın hocam siz yapmayın bari

Vurdunuz öldürdünüz. Adam gibi muamele ile herkes cinsine çekmeyebilir. İnanıyor musunuz eğitim aşkı işe yanan bir çok öğretmen adam gibi bir eğitimden, medeni bir yaşam olan mahalleden ve eğitmen eğitici medeni bir aileden yetişmiş birey olsun? Veya tonlarca doktor mühendis yönetici gibi bir çok saygın iş koluna ait insanlar, bahsettiğiniz saygın toplulukların ürünü müdür? Gayette değil.

Cinsine çeker deyiminiz bir çok örnekle anlamsızlaştırılabilir ama 2 örnekle de ne bekliyorduk cinsi böyle dedirtebilir. Ben bu fikre kapılmıyorum. En canlı örnek ana baba savcı hakim bir vatandaşın daha geçen haberlere düşen sicili. İnsanlara silahla ateş etmeler araba ile üzerine sürmeler vs. Ataköy en medeni zengin yaşamın olduğu muhitlerden ana baba en saygın iki meslekten ama çocuk cinsine çekmemiş işte.

Ben bu fikrinize açıkcası katılmıyorum. Ama düşüncenize saygımı sunarım

• İyi bir lisenin edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktaydım...aynı zamanda okulun disiplin kurulundaydım...bu sene ilk defa sınavsız sistemle öğrenci almaya başladık...her sene ortalama 5 sınıf alırken bu yıl 18 9.sinif öğrencisi aldık ve işleyen adil bir sistemi Reisin tek sözüyle darma duman edip mahalle mektebine döndük... Sınıf sayısı yeterli olmayınca da ikili eğitim sistemine geçtik...Sabah 7.30 ders başı,akşam 19.30 ders çıkışı...! İlk haftadan itibaren kavga dövüş, haraç kesme,taciz olayları dosyalarından uğraşmaktan işimizi yapamaz hale geldik...yeni gelen 9.siniflar diğer sınıflarla kavga etti,sigara içti,onlardan haraç kesti...huzursuzluk hat safhada... Geçen hafta sonu veli toplantısı yapıldı 9.siniflar icin girdiğim birçok sınıfta veliler gelmemişti,heleki sorunlu öğrencilerin velilerinin hiçbiri yoktu... Olan da Fen bilgisi öğretmeninden memnun olmadığını kime şikayet etmesi gerektiğini soruyordu...(lisede fen bilgisi öğretmeni yoktur) demem o ki adamlar kendi çocuklarından vazgeçmiş,devlet kayıp bir nesil olarak görmüş, MEB aman bana ne demiş, ilçe milli eğitim bana sorun getirme kendi aranızda çözün demiş,vali ikili eğitim olsa da olur demiş,bakan yepyeni bir model getireceğiz demiş, üniversiteler sistem değişirken amannn bize ne demiş görüş bildirmemiş, sendikalar siyasal partilerin arka bahçesi olmuş kimse bir şey dememiş! Ama iş öğretmene gelince sihirli değneğini neden kullanmamış olmuş, günah keçisi olmuş! Vurun beyler ağalar vurun ne de olsa bizim sesimiz çıkmaz, vicdanınız rahat edecekse vurun! Ama bilin ki bu iş bizimle başlamaz bizimle de bitmez! 3 ay tatilimiz -ki 2 aydır tatilimiz- gözünüze batar ama daha kaç nesil bu eğitim çarkında ezilir gider de sesiniz çıkmaz! Gün gelir bu cenazeyi yine biz taşırız

• Bundan bir kaç yıl önce Anadolu'nun güzel bir ilçesinde "Güvenli İnternet ve Sosyal Medya" üzerine eğitim vermeye gittiğimde bu yazılanların x10 katını gördüm desem yalan olmaz.

Anadolu'da bile durum buysa büyükşehirleri siz düşünün artık.

Herkes evladına/kardeşine (kız erkek farketmez) dikkat etsin. Bu yaşlarda yalayacağı olumsuzluklar bütün hayatlarını etkileyebilir.
  • Neresi hocam hayatta kalmaya çalışan bi yoldaşım varmış burada benim çapraz mahalle çingene semtiydi üniye gittimde kurtuldum allahtan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.