Şimdi Ara

Kardesimi ankara sincan harikalar diyarina goturdum sanki suriyeye gelmis gibi hissettim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
6.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepsi mangal yakmis o mide bulandirici dilleriyle bagira cagira oturuyorlardi.

sahiplenmisler ulkeyi.bu mangala yetecek parayi nereden buluyor bunlar anlamadim ki.bide bir bakis bakiyorlar turklere sanki multeci biziz anasini satayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün benim de şahit olduğum durum. Otobüs durağı çok kalabalıktı (ki çoğunluğu Suriyeli kalabalık ailelerdi) harikaların içinden yürüyeyim dedim. Metrekareye 5 Suriyeli düşüyordu. Mübalağasız 15-20li gruplar halinde nargile keyfi, dans, müzik... Aile halinde gelenler yine 15li gruptan aşağı değillerdi.
    Çok umursamazlar, çok rahatlar, çok kabalar, çok keyiflerine düşkünler, sanırsın ev sahibi onlar da sığınmacı biziz. Dünya umurlarında değil.
    Onları buraya getiren kadar, yüksek kira veriyorlar diye ev veren, dükkan veren, dükkanlarından alışveriş yapan, 2.eş olarak evlenen, ucuz iş gücü diye iş verenler de suçludur! Barınma, iş, ekmek sorunu olmayan herkes her yerde keyfine bakabilir.
    Sadece Suriyeliler değil, Afgan, ıraklı, Kırgız, Özbek, kazak, güney Afrikalı... Vs.. Ne ararsan var ve burada ne arıyorsun diye soran da yok!
  • Şama giremedik.
    Şamı ayağımıza getirdik.
    Hizmet hizmettir.
    Yoksa hezimet midir.
    Bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 23 Temmuz 2021; 20:10:1 >
  • Beğenmiyorsan Orta Asya'ya gidebilirsin.

• AKP Genel Başkan Yardımcısı
  • Şam bize girdi

• bende oraya doğru uzun bir yürüyüş yapacaktım yarın akşam. gitmeyim madem öyleyse.

• İstanbula gel yenikapı hacıosman metrosuna yada metrobüse bir bin. Bir tane Türk göremezsin doğru düzgün. Ne kadar ortadoğulu varsa İstanbul'da. İlk defa böylesine tiksindim memleketimden.

• yurtdışına gidemiyorum diye şikayet ediyorsunuz, yurtdışı ayağınıza geldi hala muhalefet hala muhalefet   

• Türkiye'den tiksiniyorum artık. İçinde kendi halkini barındırmayan , sınırını namusunu korumaya iğrenç bir ülkeyiz gerçekten...

Artık midem kaldırmıyor burayı.

• Mide bulandırıcı dil derken Arapça ya hakaret etmek saçmadır.Arapça dünyadaki en güzel fonetiğe sahip dillerden biridir.Ayrıca cennet lisanıdır.

• Dxdiag36 D kullanıcısına yanıt
    sus

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • th9 T kullanıcısına yanıt

Blokla o zaman tatava yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: Dxdiag36

Mide bulandırıcı dil derken Arapça ya hakaret etmek saçmadır.Arapça dünyadaki en güzel fonetiğe sahip dillerden biridir.Ayrıca cennet lisanıdır.

Fonetiği bilmem de cennet lisanı olduğu kesin mi.

Ona göre biletimi alıcam.

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

Yorma kendini,bilet falan almıyorsun.Yüce yaradan dilediğini cennetine dilediğini cehennemine alır.Senin bu alaycı tavırlarınla cennete girmeni şahsen zor görüyorum.Ama tabi en doğrusunu yüce Allah bilir.Bu benim şahsi fikrim 

• quote:

Yorma kendini,bilet falan almıyorsun.Yüce yaradan dilediğini cennetine dilediğini cehennemine alır.Senin bu alaycı tavırlarınla cennete girmeni şahsen zor görüyorum.Ama tabi en doğrusunu yüce Allah bilir.Bu benim şahsi fikrim 

Cehennemde hangi dil konuşulyor.

Yoksa konuşulmuyor sadece mokoko mu var

• suriyede savaş bitmedi mi? gitsinler artık?

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

Eğer ölünce gidersen(umarım gitmezsin) öğrenirsin

• quote:

Mide bulandırıcı dil derken Arapça ya hakaret etmek saçmadır.Arapça dünyadaki en güzel fonetiğe sahip dillerden biridir.Ayrıca cennet lisanıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Billy

suriyede savaş bitmedi mi? gitsinler artık?

Başkan bitmemiş ara vermişler.

Pazartesi 08.00 itibari ile devam.

Savaşmanın da, gezmenin tozmanında, sevişmeninde bir zamanı olmalı.

Hep savaş savaş nereye kadar. Onlarda insan.

• Dxdiag36 D kullanıcısına yanıt
    şşşş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mangala yetecek paramı :) siz surilere pek tanımamışınız

surilerde her insan gibi çalışıyor vasıflılarıda vasıfsızlarıda zenginleride var temizleride var çingeneleride var ,pasaklılarıda var her türlüsü var

adamlar bakkal tütüncü tamirhane vs gibi dükkanları var ..benim bakkalım yok üstelik adamla aynı yaştayız adam bakkal açtı.adamlar işe saldırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 24 Temmuz 2021; 0:3:45 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.