Şimdi Ara

KARDEŞİM DİREKSİYON YAĞINA SU KOYDU YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar clio 2001 1.4 rta arabam var kardeşim direksiyon yağına su katmış birbirine karıştırmış...

O kutuyu sökme ihtimalim yok bu şekilde arabayı çalıştırsam ne olur...bu akşam arabayı kullanmam lazım....

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler....

• servisi ara
    2.seçenek hortum sok veya şırınga ile boşalt
  • Bu şekilde arabanın çalışmasına zarar verirmi....

şırıngam yok bugünde pazar....
  • zarar verebilir vermeyebilir de ama şunu diyeyim kumar oynamaya değmez.ondan sonra yüzlerce liralık hasar oluşursa daha kötü olur..
  • Belki önemsiz bir şeydir dedim bilmediğim için.....
  • çok önemli.Çünkü yağı hidrolik sistem basınç uygularken kullanıyor.Yani şöyle düşünün damarlarınızdaki kanın yerine su konulsa ne olursunuz aracın hidrolik direksyion sistemi için de durum o kadar önemli.
  • bir de şu var elbette acaba konulan su miktarı ne kadar? ne kadar fazla ise o kadar risklidir.
  • Anlaşıldı bugün kullanamıyacağız....

Peki yarın pompayla çeksem olur herhalde borunun içinde kalmaz herhalde...
  • Çalıştırmayın.

Direksiyon kutusuna ve pompaya giden hortumları kutu ve pompa girişlerinden sökün. Hortumları ve hazneyi boşaltın. Haznede ve hortumlarda su kalmadığından emin olun. Sonra hortumları tekrar bağlayıp direksiyon hidroliği doldurun.

Çalıştırırsanız su kutuya kadar ilerler.
  • Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar....
  • kardeşim boşaltma işleminden sonra kutudan ve hortumlardan saf alkol geçir ve uçmasını bekle
    eger az bir su bile kalırsa ekliyecegin yagı bozar
  • Arkadaşlar sökmeye çalıştım kutuyu beceremedim arabayı çalıştırmadan hortuma su gitme olasılığı yok gibi....

suyuda çok fazla koymamış 100 ml falan....

su yoğunluğundan dolayı aşağı gidip hortumlara ulaşabilirmi acaba onu merak ediyorum.....
  • Sakın sakın kullanmayın!

Nemin etkisi sebebiyle hidroliğin içindeki su miktarının %1'e bile ulaşması ciddi tehlike arz eder iken sizin bir de özellikle sulandırılmış hidrolikle çok büyük sıkıntılar çekme ihtimaliniz bir hayli yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 14 Haziran 2010; 9:12:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.