Şimdi Ara

(KARDEŞÇE TARTIŞIYORUZ) Bilgisayar Mühendisliği Balondur Diyenler Gelin Bakalım (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
5
Favori
10.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında öneriniz nedir derken bilgisayar okuyanlar için demiştim hocam :D (hem yurtiçi hem de yurt dışı için)

Çok güzel bakış açısıyla yorum yapıyorsunuz, fakat fazla karamsarsınız gibime geldi. Türkiye'de hiç mi iş yok bilgisayar mezununa?
  • Juncker kullanıcısına yanıt
    ellerine sağlık hocam, mf olmayan birisi için gayet güzel örnekler verdiniz
  • Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğim örnek tesla. Şuan yeni bir marka olduğu için daha dünyada yaygınlaşmadı. Ama yazıda ne yazmışım gelecekte bunun gibi markalar artacak ve Türkiye 'ye de gelecek elbet. Gelecek dediğim de 50-100 yıl sonrası değil. Çok daha yakın. Tesla gelip Türkiye'ye fabrika kuracak. Tıpkı Ford gibi. Bu fabrikalarda da bizim mühendisler çalışacak. Tesla gibi yeni markalar kurulacak. Onlarda gelecek. Şuan ki mevcut markalar Tesla gibi dönüşecek. Belki kim bilir bizim de kendi markamız olacak. Tabi bu sadece otomotiv sektörü. Bunun gibi onlarca sektör var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juncker -- 10 Ağustos 2019; 22:15:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __caesar -- 29 Mart 2021; 0:22:44 >
  • ilk cümleye özellikle imzamı atarım, ellerine sağlık hocam

peki hocam ceng okuyanlara ne önerirsin?
  • murphyslaw M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• kaptanyaziyor kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam ben yanlış anlamışım 😂 tek diyeceğim program ve en az 2 dil öğrenmeleri bilgisayar okuyacaklar için önerim . Bunlwrı yapsınlar ki diğer rakiplerinden farkları olsun . Bir de mühendis adam inandırıcı yalan söyleme kabiliyeti olacak . Gözlemlediğim şey bu mühendissen yalan söylüceksin ya . 😂 yaparız hallederiz herkese böyle muamele ama yapmıcaksın bir çocuğu yada geçiştirip sonra yapacaksın çünkü bir anda herkes senden bişi isteyebiliyor

• Konuyla kel alaka bir bölümde okuyorum. Ceng boştur diyen 100 yaşındadır, mouse tutamıyordur.
  • Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanyaziyor

hocam son cümleden emin misiniz?
    https://www.dunyahalleri.com/teknoloji-devleri-artik-universite-diplomasiyla-ilgilenmiyor/
  • Bilgisayar balon diyenler hangi bölümlerle karşılaştırıyor?

SpaceX de çalışacağını sanıyorsunuz diyorsunuz da tıp okuyan hukuk okuyan hangi fantastik yerlerde çalışıyor bir anlatsanıza

CS balonsa tıp da balondur EE de balondur hukuk da balondur. Türkiye şartlarında bu hepsi aynı şey çünkü. Belki biraz(cık) tıp öndedir o kadar.
  • White Death kullanıcısına yanıt
    ben de aynısını düşünüyorum da

bunu diyen çıkmadı yaw şimdiye kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Boş değil ama kesinlikle balon. Her BM yazan hoop kendini yurtdışında SpaceX, Microsoft ile çalışacak sanıyor. Bunu başarabilecek kişi sayısı sınırlı arkadaşlar kimse kendini kandırmasın. Bunu başarmak için de önünüzde çok zorlu bir yolculuk sizi bekliyor olacak. Derece yaptınız Bilkent-Boun BM girdiniz size teklifler yağmayacak. Derece yapamadınız GTÜ, YTÜ, İYTE girdiniz işiniz daha da zor. Oysaki burada her türlü sıralamaya sahip adam kendini Elon Musk sanıyor 4 sene sonra direkt Google ya da Apple ile çalışacağını sanıyor. 50 bin sıralam yapmış adam, küçümsemek için demiyorum, 5-10 bin yapıp tıp yazanları küçümsüyor. Onlar hastanede 10bin alırken kendisi Elon Musk olup yüz bin dolarlar alacakmış Böyle tipler oldukça da balon olmaya devam edecek
    Hocam bmde para kazanmak için illaki microsofta girmene gerek yok bu arada onu belirtiyim,tıpı asla küçümsemem ama ortalama ve üstü bm tıp kadar alır en az maaş olarak ve bence herkes hayalindeki yeri yazmalı parası için değilde çocukluk hayali olmalı veya böyle çok istemeli ben kendimi bildim bileli bm diyorum mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris7777

Hocam bmde para kazanmak için illaki microsofta girmene gerek yok bu arada onu belirtiyim,tıpı asla küçümsemem ama ortalama ve üstü bm tıp kadar alır en az maaş olarak ve bence herkes hayalindeki yeri yazmalı parası için değilde çocukluk hayali olmalı veya böyle çok istemeli ben kendimi bildim bileli bm diyorum mesela

Alıntıları Göster
    Tamamen katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: manavmuhittin

Tamamen katılıyorum

Alıntıları Göster
    Sen zaten bişeye de katılmasan
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris7777

Sen zaten bişeye de katılmasan

Alıntıları Göster
    aaa ayıp
  • Bilgisayar mühendisliğinde aldığınız eğitimle aklınıza gelen bir projeyi kısa sürede hayata geçirebilirsiniz. İnternet ve bilgisayar ihtiyacınızı giderecektir, aç bilgisayarı kodla programını yükle android markete. Bugün bir inşaat mühendisi proje yapmak istese bu lükse sahip mi? veya makine mühendisi.

Balon diyenlere neye göre balon diyorlar? Bilgisayar mühendisliğini sadece yazılım olarak gördükleri için mi yoksa her "hello world" yazanı yazılımcı sandıkları için mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manavmuhittin

aaa ayıp

Alıntıları Göster
    Tamam tamam katıl gel
  • Bilgisayar müh. olup ciddi para kazanabilmek için zeki olman gerekir.Zeki olmazsan bile düzgün bir maaşla iş bulursun.

Doktor olmak için zeki olmana gerek yok.Çalışkan olman yeterli.
  • kaptanyaziyor kullanıcısına yanıt
    kadın reklam yapmak için abartarak sallamış gir odtünün sitesine mezun iş bulma süresine bak elbette her ünide olduğu gibi başarılı öğrenciler erkenden iş buluyor ama ortalama odtü mezununun iş bulma süreside 2.5-3 ay özetlersek çalışırsan bulursun çalışmazsan ister odtulu iste bounlu ol çok da farketmez sadece çalışmayan diğer ünililerin önünde olucaksın o kadar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.