Şimdi Ara

karbüratör benzin sorunu yardim! benzinde çalışmama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 91 model mazda 323 sedan 1,6 tuplu aracim var.
    Aldigim gunden buyana lpg bitince benzine gecislerde sorun yasiyordum cok zor geciyordu. 1 yildan fazladirda hic benzine almadigim icin calismaz oldu.

Karburatoru komple soktum ici hertarafi kurum olmus benzin ve firca yardimiyla deliklerine varana kadar temizledim tum delikleri nefes yordamiyla tek tek kontrol ettim tikaniklik yok.

Aracim yinede benzinde calismadi ama lpg ile motor performansi ciddi artis gosterdi.

Tespitlerim soyle;

-Karburatorun icindeki hazneye benzin doldurdugumda hazneyi bitirene kadar arac benzinde calisiyor.
    -benzin hortumunu karburatorden sokup araci calistirmaya zorladigimda yeterli tazzikte hortumdan benzin geliyor
    -lpg benzin role sistemden ayirip direkt benzin hortumunu baglasamda sonuc ayni rolelerden degil yani
    -samandirayi ve ignesini temizleyip duzgunce ayarladim karburatorde benzin yokken samandira acik benzin girisinden ufleyince nefes iceri giriyor karburatorin ici doluyken samandira kapaniyor ufleyince hava girmiyor yani sorun yok gibi.

Peki neden samandira icerisindeki benzin bitince iceri tekrardan benzin girmiyor kafayi yiyecegim ustalardan yardim bekliyorum.

Not: motor ustasi degilim elektronikciyim elimden tarif edeceginiz herturlu yontemin gelecegini dusunuyorum saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembeler -- 29 Ağustos 2014; 11:28:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benzin filtresi
  • gaz-benzin kes i kontrol ettinmi ? orada sorun vs varmı yokmu o kontrol edilmeli + üzerinde varsa vana kapalı olmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.Canky

gaz-benzin kes i kontrol ettinmi ? orada sorun vs varmı yokmu o kontrol edilmeli + üzerinde varsa vana kapalı olmalı..

Hocam yukarida belirtmistim tam anlasilmadi demekki,

Soylediginiz durumu dusunerek lpg benzin rolelerini sistemden tamamen ayirip denedim yani benzin filtresi-benzin otomatiginden cikan hortumu direkt karburature bagladim sonuc ayni.
    Tabi sokunce benzin ve gaz kesicilerinin rolelerinide elden gecirdim hepsi saglam.

Karburature kadar oluk oluk benzin geliyor sorun yok ama iceri hazneye girmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Benzin filtresi

Filitreden kaynaklandigini pekde sanmiyorum neticede karburatore kadar benzin aliyorum

• Hocam şimdi çıkıyorsun lpg ile 70-80 km hıza. Araç viteste olsun tabi benzine geçir aracı araç usul usul giderken aynı anda gazı pompala yaklaşık 10-15 saniye içerisinde çalışması gerek. Benzinde çalışır. Sonra biraz gezin devirli kullan . Sonra benzinde çalıştırmayı falan dene çalışacaktır. Olmadı benzin pompasında sorun vardır diye tahmin ediyorum

Benzer sorun bende de vardı. Araç benzinde uzun süre kullanılmadığında pompa işlevini yitiriyor. Ama dediğim gibi yaparsan büyük ihtimal çalışır. Çalışmassada pompaya baktırırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lego95 -- 28 Ağustos 2014; 21:01:17 >
  • Lego95 kullanıcısına yanıt
    Birazdan deniyecegim buraya yazarim...

Pompadan benzin geliyor ama basincimi az acaba dediginiz gibi. Calisan bi araba bulsam sokup bakarimda

• Karbüratöre kadar benzin geliyorsa sorun zengin yada fakir karışım olabilir. Hava-benzin karışımı uygun oranda değilse araç boğuluyordur. Karbüratörün bakımı yanı sıra ayarlarını da yaptırmanız gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

Birazdan deniyecegim buraya yazarim...

Pompadan benzin geliyor ama basincimi az acaba dediginiz gibi. Calisan bi araba bulsam sokup bakarimda

Deneyin hocam çalışması gerekli
  • ES3NT kullanıcısına yanıt
    Karburatore kadar geliyor ama iceri dolmuyor samandra kismi bos yukarida belirttigim gibi. Karburatoru sokup icindeki hazneyi benzinle doldurdugumda o benzini bitirene kadar sorunsuz calisiyor. Ama bitince bitiyor yani iceri hazneyi doldurmuyor.

Denedim malesef olmadi benzin otomatigi basinci yetersizmi acaba?

Yoksa samandira ignesinin oldugu delik acikliginda tikaniklikmi var

• quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

Denedim malesef olmadi benzin otomatigi basinci yetersizmi acaba?

Yoksa samandira ignesinin oldugu delik acikliginda tikaniklikmi var

Hocam en iyisi bir ustaya gösterin derim
    Bukadar ugrastiktan sonra ustaya gitmeye niyetim yok hicbisey yapamassam delerim karburatordeki hazneyi benzin hortumunu direkt baglarim sorunu cozerim... yine tahminimce buseferde samandra sistemi devredisi kaldigi icin karburator surekli benzin tahriginde kalip tuketimi arttirabilir.

Ama samandra ignesinin deliginden supelenirken
    Anlattiklarinizla listeye pompayida ekledim

Hala dusunuyorum

• arkadaşlar konu güncel fikirlerinizi bekliyorum
  • konu gnceldir
  • Aynı karbüratör sorununu bende yasiyorum. Siz sorunu nasıl çözdünüz.konu çok eski ama ben sorunu şu an yaşıyorum.

• ayni sorun bendede var bir çözüme ulaşabildiniz mi

• Emircan41 E kullanıcısına yanıt

Sorunu karburotorcuye getirerek hallettim. Sorunun zengin karisim oldugu belliydi yeniden ayari yapildi. Hatta karburotorcu beni kaziklamaya calisti karburotor degisecek tasirma yapiyor diye aramisti beni 😀 fazla benzin alsim diye samandirasini buktugumu duzeltirse degismesine gerek kalmayacagini sadece ondan istedigim isi yapmasini soylemistim. Arabayi satali yillar yillar oldu umarim isinize yarar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.