Şimdi Ara

Karayiplerde Korsanlık-Yeni CSB Dizi-1. ve 2. Bölüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beğenilir ise her gün bir bölüm olmak üzere devamı gelir.Umarım beğenirsiniz.Hatalarım varsa affola.Ana karakteri hikaye içinde çok fazla anlatmayacağım merak eden olursa diye buraya yazıyorum.

Dizide Dawy Jones un benim aklımda kurguladığım Uçan Hollandalıya kaptan olana kadar ve Uçan hollandalı ile batana kadarki bölümü ele alıcak.

Bilinen ad:Davy Jones
    Meslek:Korsan
    Doğum yeri:Nassau
    Doğum tarihi:1680
    Ölüm Tarihi:1718
    Kaptanlığını yaptığı gemi:Uçan Hollandalı(sonradan anlatılacak hilkaye içinde)

1.Bölüm

Tüm denizciler ayağa!Uyansanıza pislik domuzlar! diye bağıran güverte başının seslenmeleri ile gözümü açtım ne var ki çok yorgundum gözlerimi kapadım ve yeniden uykuya daldım.Lakin gözümü kapamam ile uyanmam bir oldu.Güverte başı hamağımı sallayıp beni yere düşürmüş ve yüzüme sinirli sinirli bakıyordu.Sana uyan demedim mi denizci? Niye uyanmuyorsun? dedi sinirlice ben tam cevap vericekken cezalısın.Cezan gözcü kulesinde halatlarla 1 bir gün boyunca bağlı durmak yemek yok tuvalet yok.Cezam halatlar ile gözcü kulesine bağlanmaktı. Kendi kendime tayfasına bir gram değer vermeyen bu kaptanın gemisinde soğuk hava ve sert rüzgar dışında bu hafif bir ceza sayılırdı...

2.Bölüm

Gözcü kulesinin direğine halatlar ile bağlandım.bir yandan yüzüme doğru esen sert rüzgar ile iliklerime kadar donarken bir yandanda aldığım cezanın hafifliğinden dolayı seviniyordum.Ne yazık ki bu sevincim uzun sürmedi.Deniz bize kızmış,dalgalar hırçınlaşmıştı.En büyük aşkım deniz adeta beni öldürmek istiyor gibiydi.Kendimi en azından cezam hafif ve gözcüyle konuşuyorum yalnız değilim diye teselli ediyordum.Fakat sert rüzgara daha fazla dayanamadım ve yenik düştüm.Uyandığımda gök gürüldüyor,deniz kocaman aç dalgalar yolluyordu üzerimize.Dahada kötüsü gözcü Kraliçe Anna'nın İntikamı! Kralçenin İntikamı! diye bağırıyordu.İlk başta inanmak istemedim ama çalan çanın sesi Kralçenin İntikamına aitti.Zira bu sesi önceden gemi Nassau'yu topa tutarken duymuştum. duymuştum.Benim ve tayfanın içini çok büyük bir korku kaplamıştı.Tayfanın söylediği şarkılar bir anda durmuş romlar ellerden düşmüştü.Lanet olası Edward Thatch gemimizi batırıcaktı...

• Merhl kullanıcısına yanıt
    yokmu bakan hiç
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.