Şimdi Ara

Karar veremedim Samsung, Sharp, Lg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç gündür araştırdım bunlar hoşuma gitti 42-39 inç arası bakınıyorum hz takıntım filan yok fakat frame atlaması, titreme yapmasın, renkler canlı ve kumlanma olmasın diyorum 2000 tl sınırım var aktif 3D gözlükler pahalı olması dezavantaj değil bence yeterki 3D içinden çıkacakmış gibi olsun şimdi neden kararsız olduğumu anlatıyım

Lg'de akıllı kumanda var, 3D ses yakınlaştırma var 3D özelliği diğerlerine göre daha gelişmiş diye duydum,sert paneli var eksileride sönük renkleri var gibi azda olsa kumlanma hissettim %80 yayındandır.

Samsung'da renkler canlı, kumlanma yok, atlamada görmedim ama parlak paneli renkleri canlı yaptığı gibi ayrıntıları yok eder diye duydum misal karlı dağdaki izler gibi veya siyah takım elbiseli bi adamın elbisesindeki yaka kıvrımları belli olmaz düz siyah gibi görünür dediler. 3D izlemedim Lg'den ne farkı var bilemiyorum ama genel görüşler baş dönmesi gibi rahatsızlıklar olduğu yönünde .

Sharp'da her yönden kalite gibi duruyor fakat renkleri mat panel olduğundan sönük kalıyor bunuda 3D olarak bilemiyorum, zaten pekde inceleyemedim.

Benim görebildiklerim bunlar sizde artı eksilerini, görüşlerinizi ve deneyimlerinizi söylerseniz yanlış bi seçimden kurtarmış olursunuz hepinize iyi forumlar.

Modelleri bunlar;
    Sharp'da 39LE652
    Lg 42la660s
    Samsung F6340 veya 40f6800

• SAMSUNG 'U ELE panel parlak ve sanal renkler kullanıyor.. LG de mat ekran ve doğal renkler vardır .. sharp paNEL OLARAK KALİTELİDİR

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeytinburnulular Z kullanıcısına yanıt
    Muhteşem 3d hiç bir yerde yok.
    hele 42 inç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elenor55 E kullanıcısına yanıt
    ama lg artık mat ekran değil görüntü olarak biraz samsunga benzetmiş bu yıl modelleri ... dizayn olarak her markadan arak yapmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 906

Muhteşem 3d hiç bir yerde yok.
    hele 42 inç

yani bunların arasından,demek istedim ve tv ünitesi küçük olduğundan büyük ekranlara çıkamıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

ama lg artık mat ekran değil görüntü olarak biraz samsunga benzetmiş bu yıl modelleri ... dizayn olarak her markadan arak yapmışlar

la serisi mat ekran galiba satıcılar öyle diyor doğru mu yalan mı bilemiycem ama samsung daha güzel sanırım sahte renk filan işi götürüyor ve hiç samsung kullanmadım kullanmamda ama bu tvler bi istisna olabilir
  • Sonuç olarak sharp mı diyorsunuz ve biraz daha açarsanız iyi olur sanal renkler olsa ne olur veya lg neden böyle canlı renkler yerine mat panel kullanıyor
    hee benimki de sığmıyor
    hanım tv'yi beğeniyor. bana yetiyor Konsolu değiştir baskısı başladı o ayrı
     Karar veremedim Samsung, Sharp, Lg
    lm serisi mat
    la serisi samsung gibi parlak ama samsung paneller daha parlaktır ...

bu modellere bakabilirsin. tvleri mağazada inncele , kullanıcı yorumlarına bak öyle karar ver.

42LA690 2000 tl
    42LA660 2000 tl

42PFL6008 2000 tl

40F6800 1800 tl
    40F6510 1900 tl

39LE752 1400 tl
    39LE652 1350 tl

smart önemliyse lg , samsung bak
  • 906 kullanıcısına yanıt
    Lg var galiba sizdede ama bizde bu görüntü olsun istemiyoruz tam kararınca otursun uyum sağlasın zaten ünite özel yapım olacak bina kirişlerin filan kapatan yoksa alt sınırım 47" olurdu
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    şimdi anlamadığım yer parlak ekran olunca renklerde sapma yada ayrıntı kaybı olurmu eğer olmazsa neden büyük çoğunluk mat ekran kullanıyor bide sharp ve sony nasıl panel kullanıyor ve özellikle sony parlak kullanıyor galiba çok şahane renkleri var tv önerileriniz de için teşekkür ederim
    parlak ekran olarak samsung ve diğer tvleri yanyana izlersen anlarsın aslında

samsung vivid daha parlak yani yapay görüntü sunar. kişisel tercihler farklı tabiki ama tvden anlayan çoğu kişi bu farkı görüyor .

panel farkları var tabiki

görüntü kalitesi olarak panasonic plazma - sony -philips -panasonic önerebilirim ---
    smart olarak samsung ve lg ...
    sharp ve toshiba fazla tutulmuyor ....biraz pahalı yada avrupa malları önerilmiyor . büyük ekran almak isteyen genelde sharp bakıyor .
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    Lg 42LA690 aldım bugün smart önemli değil görüntü lazım bana ama sony pahalı philips de haddinden çok fazla yavaş sanki 2 gb drr2 ram ile windows 8 kurmuşsun gibi ses açmak için bile kıvranıyor panasonic de plazma ve mkvlerin bazılarında sıkıntı yaşıyormuş o yüzden tercihim Lg'den yana oldu sihirli kumandasıyla alır bunları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeytinburnulular -- 17 Kasım 2013; 19:50:58 >
    Güle güle kullan.
  • ayhanjan kullanıcısına yanıt
    Sağlasın hdd yanıyo kavuşmak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.