Şimdi Ara

KARANTİNALARDAN DOLAYI PSİKOLOJİSİ BOZULAN VARMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 5 aydır evde olmaktan dolayı artık iyice psikolojim bozulmaya başladı pek iyi hissetmiyorum kendimi insanlarla görüşemiyoruz kimse sokağa dahi çıkmıyor tek başınada bi yere gidemiyosun benim durumumda olan arkadaşlar varmı ? VE BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR YİNE HİÇ BİR AÇILMAYACAK VE SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI DEVAM EDİCEKMİŞ İTALYA AMERİKA SOKAKLARDA PARTİ YAPIYOLAR PLAJLARDA

• ben evime gidemediğim için sıkılıyorum. kaç kere seyahat başvurusu yaptım hepsi reddedildi. hayır kardeşim ben gezmeye ya da öylesine dolaşmaya gitmeyecektim ki. ailemle evime gitmek istedim sadece. 65 yaş üzerine konulan 1 aydan önce dönmemek koşuluna da uyacaktım 2-3 ay dönmeyecektim en az. ek belge olarak evin tapu senedini bile koydum evim olduğuna inanmaları için. yok arkadaş sonuç yine red. hep aynı şeyi yazıyorlar sebep olarak copy paste. gittiğim yerde de maskemi de takacaktım mesafeye de uyacaktım. hastalık filan da geçirmedim.

bir de bilim kurulu üyesi temmuz'a kadar seyahat yasağı uzayabilir demez mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 25 Mayıs 2020; 12:58:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

ben evime gidemediğim için sıkılıyorum. kaç kere seyahat başvurusu yaptım hepsi reddedildi. hayır kardeşim ben gezmeye ya da öylesine dolaşmaya gitmeyecektim ki. ailemle evime gitmek istedim sadece. 65 yaş üzerine konulan 1 aydan önce dönmemek koşuluna da uyacaktım 2-3 ay dönmeyecektim en az. ek belge olarak evin tapu senedini bile koydum evim olduğuna inanmaları için. yok arkadaş sonuç yine red. hep aynı şeyi yazıyorlar sebep olarak copy paste. gittiğim yerde de maskemi de takacaktım mesafeye de uyacaktım. hastalık filan da geçirmedim.

bir de bilim kurulu üyesi temmuz'a kadar seyahat yasağı uzayabilir demez mi
    hangi ilden hangi ile geçiceksin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

hangi ilden hangi ile geçiceksin hocam

Alıntıları Göster
    istanbuldan tekirdağa
  • quote:

istanbuldan tekirdağa

Alıntıları Göster
    hocam istanbuldan çıkartmazlar temmuz ortasına kadar
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    yokmu yüksek kademede bir dayın hemen halletsin işi. tek seferde haleder varsaa...
  • valla pandemiden önce memlekete döndüm yaş sorunum vb yok ama burası küçükşehir çok sorun olmuyordu birde şuan burası çay tarımı sezonunde ülke genelindeki yasak belgeli olarak burdaki insanlarara esnetilmiş durumda skntı yok ..
  • Ben de 2,5 aydır evime gidemiyorum. 5 kere red verdiler bugün 6. red için başvuru yapacağım. Sistemden kalkana kadar başvuru yapacağım(Trabzon'dan İstanbul'a). Psikolojimiz zaten iyi değildi hepten gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam istanbuldan çıkartmazlar temmuz ortasına kadar

Alıntıları Göster
    inşallah öyle bir şey olmaz yeter artık ya en azından haziranın 20'sinden sonra uzamamasını ümit ediyorum. hayır bari sadece evi barkı olana özel bir izin verseler 65 yaş üzerine verdikleri gibi. tamam gezmeye tozmaya gidene temmuza kadar uygulansın o konuda haklılar adamın bu pandemide gezme tozmada ne işi var?. evi olana eve girdikten sonra 14 gün karantina da uygulanabilir böyle bir sistem geliştirilebilir aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 25 Mayıs 2020; 13:7:36 >

• quote:

inşallah öyle bir şey olmaz yeter artık ya en azından haziranın 20'sinden sonra uzamamasını ümit ediyorum. hayır bari sadece evi barkı olana özel bir izin verseler 65 yaş üzerine verdikleri gibi. tamam gezmeye tozmaya gidene temmuza kadar uygulansın o konuda haklılar adamın bu pandemide gezme tozmada ne işi var?. evi olana eve girdikten sonra 14 gün karantina da uygulanabilir böyle bir sistem geliştirilebilir aslında.

Alıntıları Göster
    hocam malesef bazı illerde aşırı serbestlik var mesela adanadaki arkadaşım hiç bir yasak yok burda herkes sokaklarda takılıyoruz diyor haftasonu yasakları bile psikoloji bozmaya yetiyor dışarı çıkıp hava alamamak bile psikoloji bozucu bir durum açın çay bahçelerini kardeşim insanlar maske takıp görüşsün

• quote:

hocam malesef bazı illerde aşırı serbestlik var mesela adanadaki arkadaşım hiç bir yasak yok burda herkes sokaklarda takılıyoruz diyor haftasonu yasakları bile psikoloji bozmaya yetiyor dışarı çıkıp hava alamamak bile psikoloji bozucu bir durum açın çay bahçelerini kardeşim insanlar maske takıp görüşsün

Alıntıları Göster
    hayır şu komik avm'ler açık parklar kapalı mesela. avm'ler kapalı alan parklardan daha tehlikeli değil mi? deniz kenarına yürüyüş yapmaya gitsen maske taksan sosyal mesafeye de uysan yok yasak

• Depresyona girdim.Fazlasını yazasım bile gelmiyor şuanda o derece isteksizim hayattan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Avm ye gidenlerin yaratacağı yükselişi telafi ediyoruz işte evde kalarak

• quote:

hayır şu komik avm'ler açık parklar kapalı mesela. avm'ler kapalı alan parklardan daha tehlikeli değil mi? deniz kenarına yürüyüş yapmaya gitsen maske taksan sosyal mesafeye de uysan yok yasak

Alıntıları Göster
    hocam cevap açık ekonomi bilim kurulu veriyor bu kararları bilim kurulundaki biri çıkmış diyorki bana kalsa herkes kapatırım eve diyor sen kapan kardeşim eve amerikada almanyada adam parti yapıyor bizde parklar yasak parkta düzenleme getirebilirsin maske zorunluluğu 2 kişiden fazla insan yan yana gelemez mesela seyahat yasakları 15 gün daha uzatılacakmış hocam

• Kendi psikolojimi bırak hatununki de bozuldu. Bir ara ayrılma aşamasına geldik. Düşün bir de aynı evler de değiliz.
    Şu mahkemeler açılsın boşanma oranları zirve yapacak diyorlar ya, öyle böyle bir zirve olmayacak.

Herkesin psikolojisi alt üst oldu. Sabretmekten başka çaremiz mi var?
  • Psikolojinin bozulmaması için size tavsiye:

Her gün Saat 4.30 5 gibi balkona çıkıp 1 saat dışarının kokusunu alın. Kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Hiçbir canlı 4 duvar arasında uzun süre yaşayamaz. Bu psikoloji bozulması zamanla tımarhaneliğe dönüşür...

Not: Şaka amaçlı değil, gerçekten. Bende işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 25 Mayıs 2020; 16:18:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar 5 aydır evde olmaktan dolayı artık iyice psikolojim bozulmaya başladı pek iyi hissetmiyorum kendimi insanlarla görüşemiyoruz kimse sokağa dahi çıkmıyor tek başınada bi yere gidemiyosun benim durumumda olan arkadaşlar varmı ? VE BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR YİNE HİÇ BİR AÇILMAYACAK VE SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI DEVAM EDİCEKMİŞ İTALYA AMERİKA SOKAKLARDA PARTİ YAPIYOLAR PLAJLARDA

Neden 5 aydır evdesiniz. Yasaklar Mart ayının 2. yarısından itibaren başladı. Yaklaşık 2 buçuk ay oldu.
  • Yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YananGülYoldaşlığı

Psikolojinin bozulmaması için size tavsiye:

Her gün Saat 4.30 5 gibi balkona çıkıp 1 saat dışarının kokusunu alın. Kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Hiçbir canlı 4 duvar arasında uzun süre yaşayamaz. Bu psikoloji bozulması zamanla tımarhaneliğe dönüşür...

Not: Şaka amaçlı değil, gerçekten. Bende işe yarıyor.
    bro havalarda kafayı yedi 10 derece şuan bulunduğum yer yağmur yağıyor kış gibi ayrıca onu bunu geç haftaiçi 3 gün dışarı çıkıyoruz son pat haftasonu yasak hükümetin suçu yok bilim kurulunun işleri bu yasaklar benim anlamadığım bu kadar yasakla turizm nasıl başlıcak
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bir Adanalı olarak bayram yasakları bize de vurdu hocam .
    Evde pinekliyoruz . Polisler volta atıyor .

Bayram yasağından önce , seyahat yasağı kalktı sonra hafta sonu yasağı .
    Seyahat yasağı varken ilçeden ilçeye bile gidemiyorduk .

3 haftadır yasak yoktu bizde .

Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması "Çok riskli bölgedesiniz " uyarısı veriyorken, şimdi "düşük risk bölgesindesiniz" diyor

Muhtemelen bu son yasak olur

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.