Şimdi Ara

-Karalamalar- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
8
Favori
5.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Minare arkasına gizlenmiş ay kadar sobelenebilir aşkın.
    Ya sen?
    Tahmini ne zaman bana aşık olursun?

Ah Muhsin Ünlü

herkes çekip gidebiliyor, bi biz böyle şey gibi kalıyoz. kaç para ulan bi gitmek?

Dünyada hoş şeyler de var. Hakikaten hoş şeyler yani. Hepsini birden ıskalayacak kadar da salağız biz. Olup biten her şeyi hemen o sefil küçük egolarımıza gönderiyoruz.

Bana diyorsun şimdi içinden anca laf yapıyor,ama herkes unutuyor,unutmak zorunda.Hiçbirşey unutamadığını düşünsene dünya çekilmez bir yer olurdu.Şu an ki halinden daha ne kadar çekilmez olabilirse tam o kadar çekilmez.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama biz yine de eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet

Kapımı çalmanı istiyorum Leyla
    O kadar evde yokum ki anlatamam..

Alper Gencer

Ama ölmedim.
    Yaşamam gerektiği için değil.
    Sadece ölemediğim için...

Hakan Günday

hepimiz her şeyi biliyoruz, haddimiz hariç.

dilek kartal

yalnızlıktan kudurmuş bir çocuğun arabaların kaportasını anahtarla çizmesi gibi ruhumun kemirilişi de hep sinsiceydi. buna rağmen ansızın berraklaştığı oluyor bulanık günlerin hâlâ soğuk biralar oluyor güzel kızlar oluyor. yağmurdan sonra saçlarını havluyla kurulaman gibi olmuyor tabii o kalibrede sevda görmedim. öptüm ama içime çekmedim.

Emrah Serbes/
    Hikâyem Paramparça

Hiçbir zaman duymayacağın, duysanda anlamayacağın bir çığlıkta, sana birikiyorum..

her insanın bir iç dünyası var deniliyor.
    ben buna inanmıyorum. bazı insanların iç köyü var,dünyası yok.

murat menteş

insanın sadece acısı değil, acımasız oluşu da üzüntü
    veriyor.

ibrahim tenekeci

Rakı içilmeyecekse, kavunla peynir niye var? Sigara içilmeyecekse, yağmurla çay? Madem aşık olunmayacak, kadınlar ve adamlar niye? Madem büyük yanlışlar ve acayip maceralar olmayacak, niye hayat?

Ece Temelkuran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "fahişelik de evlilik de biyolojik açıdan aynı etkiyi gösterir. gerek fahişelikte gerekse evlilikte kadın ekmeğini erkeğinden, onunla cinsel ilişkiye girmesiyle kazanır. evlilikte hatta dahası vardır."

• Bizim mahallenin, üç beş arkadaş birleşip aynı anda âşık olabileceğimiz etli butlu güzel bir kadını olmadı hiç. Eğer olsaydı ben aradan çekilirdim. Kardeşlerim buyurun Mualla Abla sizindir derdim. Mualla Abla ondan vazgeçtiğim için bana âşık olurdu. Eve gidip olanları abime anlatırdım, abim hayal gücüme bir altın madalya takardı. Altın madalya gülerek sorardı hayırdır diye, s***** git *** oğlanı derdim.

• Seni aramak sesini duymak istiyorum. Ama olmuyor be canısı. Arayamıyorum. Sana aşkım güzelim bir tanem diyemedikten sonra arayamıyorum. Gece uyuyamadım. Hep düşündüm. Sabah uyandım. Yine düşündüm. Hep seni düşünüyorum. Bilmiyorum amına koyum böyle işin. Hani senin bana karşı bir şey hissetmediğini bilsem kesin olarak. Belki daha kolay olur alışmak. Amma böyle seninde bir şeyler hissettiğine emin olup ayrı kalmak. Çok boktan. Her tarafım ağrıyor. Hep sensizliğin etkisi bunlar. Amca alışırız belki de. Ya da alışamam. Hep böyle giderim. Bilmiyorum..

Hep içimde kalacaksın. Dışarı kusmayacağım seni. Belki okursun bunları, okuman için yazıyorum. Oku ve ne hale geldiğimi gör.

Yağmur yağıyor ya bugün. Elini tutup ıslanalım demek istiyorum. Ama cevabın belli. Hayır. Çok mu şey istiyorum? Belki de. Hasta olmak için elimden geleni yapıyorum. Ama olamadım daha. O kadar hasta olurum belki bir gün her şeyi unutup başlarım baştan. Ama zor. Sadece saçmalıyorum belki de.

Şeytan diyor ki ara hemen lan kızım de ben böyle kanka olarak duramam. Ama diyemiyorum lan. Kaybetmekten korkuyorum.

Sonunda hasta olmayı başarabildim galiba.

19MuzaffeR03

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hep bir şeyler yazasım var artık. Sana söyleyemiyorum sonuçta. Söylediklerimi de biliyoruz aslında. Hı hı diye cevap vermen mesela. Amına koyum böyle işin diyorum. Boşa uğraşıyorum diyorum. Yakıyorum bir sigara. Sonra kendime geliyorum. Saçmalama oğlum lan. Olmaz öyle şey. Boşa uğraşmak diye bir şey yok. Seviyorsun sevdiğin için uğraşıyorsun. Umursamamak onun sorunu. Amına koyum böyle işin. Çok küfür ediyorum kızım kusura bakma. Ama çok kullandığım keşke olmasaydı , keşke tanımasaydım gibi kelimeleri inan sana karşı hiç kullanmadım. Kullanmam olanaksız be yavrum.

Hiç vakit kaybı olarak görmedim seni. Hep tatlı bir işkence gibi geldin be yavrum:)

Sonra çalışamadığım dersler sensin. O sırada hep sana çalışıyordum ben.

Sana çalışıyorum hep. Mesela fotoğraflarını kimler beğendi teker teker bakıyorum hepsine. Kimler yorum yaptı durumlarına. Paranoya biliyorum. Ama öyle işte be yavrum. Bunlar hep sensizlikten. Sensizliğin de amına koyum.

19MuzaffeR03

• Sensizliğin de amına koyum.

Ben seni üzmemek için seni sevindirmek için, senin için uğraşmaya çalışılırken senin kendini benden soyutlama işine de koyum.

Ben gece gündüz seni düşünürken , senin beni umursamaz hallerine de.

Dünyanın adeletsizliğine de.

Dünyanın saçmalığına da.

Sana benim gibi bakanların da.

Seni benden başka sevenlerin de.

Gece gündüz düşünüyorum. Ne olacak acaba ? Acaba benim böyle ilgi göstermem kızı bunaltıyor mu diyorum ?
    Sıkılıyor mu yoksa filan geçiyor aklımdan. Sıkmamaya çalışıyorum. Mesele ben sana her gece onlarca mesaj atardım, hala da atmaya çalışıyorum. Ama içerik belli. Sen pek hoşlanmıyorsun gibi yazdıklarımdan.

Sonra bir şeye canın sıkkın oluyor. Soruyorum yok bir şey diyorsun. Ama biliyorum ki bir şey var. Dinlerim ben seni. Konu ne olursa olsun be güzelim. Biliyorsun hep dinlerim ben seni.

Saatlerce sıkılmadan dinlediğimi hatırla. Dersleri bırakıp seni dinlemek için geldiğim zamanları hatırla. Sırf seni biraz daha görebilmek için, seni biraz daha sevebilmek için.

Yüzünün sıcaklığı mesela. Parmaklarım yüzüne dokunduğunda hissettiğim o sıcaklık. Senin o muhteşem gülümsemen. Benim dudaklarını izleyerek kaybolmam.

Belki bunlar senin için pek bir şey ifade etmiyor. Ama ben senin gözlerinle, senin parmaklarınla tutunuyorum hayata.

19MuzaffeR03

• Her ne halt olursa olsun ben yanında oldum, yani en azından olmaya çalıştım. Ama sen attığım mesajlara cevap vermedin bile amına koyum.

Düşünüyorum da fazla yüz verdim sanki. Fazla abarttım seni.

Tamam seviyor olabilirim. Ama yaşamak için sana muhtaç değilim.

Bu konuşmayı yapmayı denediğimde be olduğunu hatırlıyorum. Hayat bitmiş gibiydi. Evet bitmiş gibiydi. Ama atladığım bir nokta vardı ki gibiydi. Bitmemişti.

Yeni bir başlangıç yapmak zor olur, olacak da. Ama zaten böyle de zor zaten.

İyi ol ya da olma. Ama ol insansın sonuçta. Bundan sonra mesaj atmamayı , seni olabildiğince az görmeyi düşünüyorum. Uygulamaya koyacağım umarım bu sefer.

Sen için fark eden bir şey yok zaten.

Bundan sonraki hayat felsefem koy götüne gitsin anasını satayım.

Eski halime dönüyorum. Hiç umursamayan, hiç bir şeyi takmayan o eski mutlu günlerime 😉

19MuzaffeR03

• Eski günlerime dönmeye çalışırken sürekli seninle konuşuyorum zihnimde. Niye olmadık ?

Sonra diyorum vardır bir hayır.

Şu günlerde de hep seninle konuşmak isterken bir yandan , diğer yandan Bi konuşmak istemiyorum bir daha.

Senin attığın her mesaja cevap veririm gibime geliyor. Ama ben atar mıyım atabilir miyim bilmiyorum.

Senle öyle soğuk , sıradan konuşmak hiç mi hiç hoşuma gitmiyor.

Isınmamız lazım kızım. Bu böyle gitmez...

Ya da bir daha hiç konuşmayız ki bunu ikimizde istemiyoruz. Değil mi ?

19MuzaffeR03

• Aslında tek bir isteğim vardı. Beni biraz sevmen. Birazcık. Ama olmadı. Olamadı. Ben sna hep sevgiyle yaklaştım. Hala da öyle yaklaşacağım. Hiç değişmedi. Tek isteğim gerçekleşmedi, o kadar.

Dostun olarak gör. Hatta kardeşin olarak gör amına koyum. Ama yanında olayım hep. Gel mutluluklarını benimle paylaş, üzüntülerini gel beraber atlatalım. Yanında olmak istiyorum. Yanında durmama izin ver. Soğutma kendini. Soğumayalım birbirimizden. Oldu mu?

Ben seni hiç üzmem, üzemem ki. Yapamam kızım. Yaparsam vicdanım rahat bırakmaz beni. Üzmemek için , destek olmak için yanındayım. Sen de benim yanımda dur. Tamam mı?

19MuzaffeR03

• "Senin de kıyılarını elinden aldılar mı?"

İbrahim Tenekeci

Hiç sahip olamadığın bir şeyi kaybettin mi ?
    Ve ardından kaybettiğin için ağladın mı ?
    Gidenler aslında hic gelmemiş olanlardı, sahip
    olamadık ama hep kaybettik .

İç sesimin deneylerinde kobay olarak kullanılmaktan bıkan kalbimin, bütün hıncını gözlerimden çıkarmasına, katlanamıyor beynim...

Beynime reset atma çalışmalarımı boykot eden kalbimin, solcu söylemleri bitmek bilmiyor.Neymişefendim resti çeker,kriz geçirirmiş.Bu sefer teğet falan da geçmezmiş.Global dünyanın unutmaya dayalı düzenine ayak uyduramıyor artık...

yanlış çağda yaşamanın stresi içindeyim.

murat menteş

- Yüreğimde 'gitme' diyecek takat kalmadı benim. Sevmeye mecalim yok anlıyor musun Asuman? Zaten senin pederin kara listesinin kenar süsü olmuşuz. Ne yapayım seni de kendimle beraber yakayım mı? Hem bakma sen evleneceğin adam kötü biri değil. En azından parası var yaparsın bi çocuk oturursun aşağı. Merak etme, Mükremin Çıtır'ı da unuttuğundan daha az hatırlarsın. Hani insanın canı bazen, hiç hesapta yokken içli köfte ister ya, öyle bir şey işte. O gün de köfte yemeyiver be Asuman..
    Bir Demet Tiyatro

Mesela Leylayı çekti leylakların gün doğuşu ürperişinden. Ellerini çekti denizin dibinden kadının, ellerinden belli olmasın. Kuklaları o kıpkırmızı perdeden, kukla olmadıkları besbelli..

Yazmak yaralarıma merhem oluyor. İçimin yangınını dindiriyor şu ateşin önünde. Yazmak başka türlü bir şey

• hepimiz bazen birileriyle o kadar yakınlaşırız ki dostluğumuzu ya da kardeşliğimizi hiçbir şey engellemiyormuş gibi görünür, bizi ayıran küçücük bir köprü vardır, hepsi o kadar.

ama tam sen bu köprüye adım atacakken sana şu soruyu sorsam : "bu köprüyü geçip bana gelir misin?" işte o anda artık bunu istemeyiverirsin, sorumu tekrarlasam öylece suskun kalırsın.

o andan itibaren aramıza dağlar ve azgın nehirler girer, bizi ayıran ve birbirimize yabancılaştıran duvarlar bitiverir önümüzde ve bir araya gelmek istesek de artık yapamayız.

ama o küçücük köprüyü düşündügünde sözcüklere sıgmayacak kadar büyüyüverir gözünde; yutkunur ve şaşar kalırsın...

friedrich nietzsche

bu yazıyı facebookta paylaşıp onunda beğenmesini istiyorum ümitsiz :(

• "Felek, tesad¨¹flerle sa0Ž6 g0‹2sterir ve ger0Š4eklerle sol vurur. Mutluluk, bu ikisi aras03nda ge0Š4en s¨¹rede ya0”6an03r."

..~Murat Mente0”6 - Ruhi M¨¹cerret~..

biz d¨¹nyay03 r¨¹yam03zla donatal03m sevgilim
    ger0Š4ek dedi0Ž6in devlet kadar pu0”6t bir yalanc03d03r.

alpergencer

Uyku k¨¹0Š4¨¹k intihardir.
    Kendinize bir 0”6arki se0Š4ip tekrara al03n ve yast030Ž6a ba0”603n03z03 koydu0Ž6unuzda 0”6u s0‹2zlerim ge0Š4sin akl03n03zdan;
    "Hi0Š4 bir g¨¹nah sizden m¨¹him de0Ž6ildir.
    Sizi de0Ž6ersiz k03lan t¨¹m de0Ž6erlerin y¨¹z¨¹ne t¨¹k¨¹r¨¹n."
    Iyi intiharlar.
    6¦7

"Akl03m ba0”603mda de0Ž6ildi, k¨¹f¨¹r gibi huzursuzdum.
    herkes beni unutmu0”6tu, ben kimseyi unutmam030”6t03m."

"Her g¨¹n ayn03 uzunlukta ge0Š4miyor
    annenin 0‹2ld¨¹0Ž6¨¹ g¨¹nle sevgilinle bulu0”6tu0Ž6un g¨¹n
    cumartesi g¨¹n¨¹ oldu0Ž6u halde.."

"Duvarlara ta0”6lara toslaya toslaya
    buluyor en son ve as03l halini
    kalp ile kafa!"

¡°bana y¨¹re0Ž6ini y¨¹k etme. y¨¹re0Ž6ime serinlik ol. kafi.¡± dedi adam. kad03n; ¡°benim y¨¹re0Ž6im sana y¨¹k de0Ž6il. dayanak olur.¡± dedi.

Hi0Š4 sahip olamad030Ž603n bir 0”6eyi kaybettin mi ?
    Ve ard03ndan kaybetti0Ž6in i0Š4in a0Ž6lad03n m03 ?
    Gidenler asl03nda hic gelmemi0”6 olanlard03, sahip
    olamad03k ama hep kaybettik .

• "Felek, tesadüflerle sağ gösterir ve gerçeklerle sol vurur. Mutluluk, bu ikisi arasında geçen sürede yaşanır."
    ..~Murat Menteş - Ruhi Mücerret~..

• sana doğru son sürat koşarken beni vurdular
    sen vurdun demiyorum ama beni vurdular
    benim de bu kadarcık kurşundan geçmeyen bi yaram olsun.

alpergencer

biz dünyayı rüyamızla donatalım sevgilim
    gerçek dediğin devlet kadar puşt bir yalancıdır.

alpergencer

Uyku küçük intihardir.
    Kendinize bir şarki seçip tekrara alın ve yastığa başınızı koyduğunuzda şu sözlerim geçsin aklınızdan;
    "Hiç bir günah sizden mühim değildir.
    Sizi değersiz kılan tüm değerlerin yüzüne tükürün."
    Iyi intiharlar.

• "Aklım başımda değildi, küfür gibi huzursuzdum.
    herkes beni unutmuştu, ben kimseyi unutmamıştım."

"Duvarlara taşlara toslaya toslaya
    buluyor en son ve asıl halini
    kalp ile kafa!"

Ama sağ olduğu halde sana uzak bir babanın yokluğunu , onun acısını hiçbir şey hafifletemiyor.

Hiç sahip olamadığın bir şeyi kaybettin mi ?
    Ve ardından kaybettiğin için ağladın mı ?
    Gidenler aslında hic gelmemiş olanlardı, sahip
    olamadık ama hep kaybettik .

Herkesin gitmek istediği ve yanında olmak istediği birileri var. Gecenin üçü, sabahın körü, hatta cehennemin dibinde olsa bile.

• "Tamam, aşk ile mantığın yolları ayrılalı çağlar oluyor.
    Tamam, aşk sadece kör değil aynı zamanda aptaldır.
    Tamam, aşk kişinin kendini aldatmasıyla başlar ve başkalarını aldatmasıyla sona erer.
    Tamam, aşk hayal gücünün zekâyı yere sermesidir.
    Tamam, aşk sonsuzluğa heveslendirirken imkânsızlığa hapseder.
    Ama ben bu mucizevî aldanışa, hayırlı anormalliğe, sigortalı dengesizliğe hazırdım."

• Şiirden anlamayan,popüler
    kitaplar okuyarak postmodern
    çağın kölesi olan bir nesil var ve
    ben bu nesille paylaşılacak kadar
    değersiz görmüyorum
    şiirlerimi.Yanıp kül olmalarını
    istiyorum.Küllerini rüzgarlar
    taşısın istiyorum.Şiir
    kasırgasında yok olun istiyorum.

• Yine karanlık bir gece saatlari
    daha. Yanlızlıgin uyusukluguyla
    kapadım soğuk kapımı ve boş boş
    yürümeye koyuldum bugünde. Her
    gece demini alınca yaptığım bir
    alışkanlığın sonucu bu.
    Yanlızlığıma çay düşüyor bir
    kafenin çift kişilik masasında tek
    basıma oturarak. Ve çok
    duramıyor gökyüzü görmeden
    ruhum.Yürüyorum soğuk rüzgarın
    selamıyla...
    "Arkadaşlarım itham ediyor artik
    "çık dışarı oğlum, nefes al, yüzünü
    gören cennetlik." Hepsin de bu
    kalıplaşmış cümleler duymaktan
    sıkıldım. Bilmiyorlar, ben hergun
    çıkıyorum ama onlar yataklarında
    mışıl mışıl uyuyorlar. Geceye ve
    gökyüzünün karanlık halina aşık
    insanların saatleri onlara
    uymuyor. Yalnızlığa da aşık bu tür
    insanlar.Yanlız yemek yemeğe ,
    yanlız
    yürümeye ,dolaşmaya ,sokakların
    onlarsiz sessizliğinde düşünceye
    dalmaya. Her türlü onlarsız
    olmaya .Dostlarının sadece 3 kişi
    olduğu ; gökyüzü, kağıt ve
    kalemine aşık olanlar. Sessizliğin
    doldurduğu sokaklarda gezinmeyi
    seven ve arkadaşlarıyla görüşme
    isteği olmayan kişiler. "
    Düşünceler dolaştı bugünde
    aklımda. Kendi kendime
    konuşmaya başladım sanırım.
    Yanimdam geçenler, suratıma
    bakiyor bos gözleriyle
    bakıyorlar.Ve korkuyorum artık
    kendimden..
    Anlamsız günün sonunda eve
    dönüyorum artık. Yalnızlığın
    ısıttığı kumar sofrasına oturmak
    üzre..

• "Bana fikrimi sormadan,beni var
    eden bu doğayı ve tanrıyı yok
    edemediğim için sadece kendimi yok
    ediyorum..."deyip evinin balkonunda
    atlayıp bu köhne hayata en
    afillisinden bir selam çakıp
    aramızdan giden güzel kadın Nilgün
    Marmara ve
    "Hepimizin yerine balkondan düşeni
    hatırla
    Şiir bazen öyle de çarpabilir
    hayata"diyen güzel adam Haydar
    Ergülen.
    Kuşları bilirsiniz öyle değil mi?
    Nilgün de bir kuştu.

• Ah nasıl güzeldir kim bilir,o uyku
    kokan boynundan öpüp günaydın
    diyebilmek.Ben bilemem...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.