Şimdi Ara

Karakter Alıp Satarken Dikkat Edilecek Hususlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buradaki bilgiler item alım-satımı hakkında değildir. Tarafımca yazılmış "Karakter Alım-Satımları ile ilgili önemli
    bir makaledir"

Aslında kendimi yorup da bu konuyu hiç açmak istemezdim ama bilmenizde fayda var
    diye düşündüm uzunda bir yazı tavsiyemi ister dinlersiniz
    ister dinlemezsiniz ama kesin olan birşey var sıkılmadan bu yazıyı sonuna kadar
    okuyanın canı yanmaz. Bu makalede karakter-alım-satımındaki en uç noktalardan bahsedeceğim.

Knight Online'da 2 yıllık ve WoW'da 1 yıllık deneyimimle konuşmak istiyorum. Bu süreçlerde ilgili
    teknik servislerle çok yazışmak zorunda kaldım (ticket dediğiniz olay)

Bir kaç hukuki detayla başlamak istiyorum. Bu şartları yada benzerlerini çoğu oyuna başladığınızda
    zaten kabul ediyorsunuz.

Firma-Oyuncu arasındaki sorumluluklarla ilgili bölüm

1.) Bütün oyun karakterlerinizin hakları oyun servisi sağlayıcılarına aittir. Bu ne demek oluyor ?
    Karakteriniz süresiz banlanabilir, oyun firması serverleri kapatabilir, yeni patch getirip o patch'i satabilir.
    Eşyalarınız-Karakterleriniz silinebilir ve siz bunun karşısında firmaya dava bile açamazsınız. Açsanızda
    baştan bu şartları kabul ettiğinizden elinize hiçbirşey geçmez.

2.) Oyun Karakterlerini Almak-Satmak-Kiralamak, oyun eşyası ve parası Almak-Satmak-Kiralamak yasadışıdır.
    Diyeceksinizki kardeşim ben 50 kere karakter aldım sattım niye beni tutuklamadılar ? Zaten bu şartı
    seni tutuklamak için kabul ettirmiyorlar. Varsayalım karakter satın aldın parayı verdin ama karakteri
    alamadın ? Firma başta sana bu maddeyi kabul ettirdiğinden "Biz bu işlere bakmıyoruz satın aldıysan bana ne" dese (ki
    bu aldım sattım böyle olaylar oldu diye ticket atarsan sana böyle bir cevap gelir)

EEE ? Bu karakter alım satım işlerini nasıl yapacaz ?

=> Satılan karakterlerin özgün bilgileri vardır.
    1.) Oyun hesabına İLK premium alan c&b üyeliği (9 haneli müşteri numarası mail adresi değil) ,
    kredi kartı son 4 hanesi, paypal üyeliği.... Yani ödeme yapma bilgileri
    2.) Oyun hesabı açılırken kullanılan "doğum tarihi","adres bilgileri","İsim - Soyisim" ve diğer bilgiler...
    3.) Oyun hesabına ait ilk mail adresi, mevcut olan ve şifre-gizli soru kapsamındaki bütün bilgiler.
    4.) Oyun hesabına satın alınan premium günler veya cash - g1 denilen özel paraların satın alma tarihleri
    ve o hizmeti satın aldığınız c&b üyeliği (9 haneli müşteri numarası mail adresi değil) , kredi kartı son 4 hanesi,
    paypal üyeliği.... Yani ödeme yapma bilgileri.

Bu bilgilerinden 1 tanesini bile eksik ise size karakteri satan kişi teknik servise başvurarak karakterini
    geri alabilir ama siz alamazsınız. Tamamı sizde olsada alabilir ama bu seferde siz tekrar alabilirsiniz.
    Bu mücadeleyi yukardaki bilgilerden en fazlasını verebilen kazanır.İş daha ileriye gittiğinde hesabın adına
    açıldığı kişi kimlik fotokopisini k2 ye faxlamaya kadar götürebilir. Bu deneyimle sabitlenmiştir

Tavsiyem nedir ? Oyun karakterini alacağınız kişi eğer karakteriniz çalındığında (ki kendiniz çaldırmadıysanız)
    elinizi attığınızda tutacağınız mesafede olmalı ki böyle birşeye cesaret etmesin. Yada gerçekten güvenilir birisi olmalı.

EEE herşeyi yaptım ama gene husumet çıktı. Karşı tarafın yaptığını düşünüyorsan ve işi hukuksal boyuta götürmek
    istiyorsan ve yüzyüze bir karakter satışı gerçekleşiyor ise ;

Karşı tarafın kimlik fotokopisinin arkasına " xxxxx " oyun firmasının sağlandığı "xxxxx" isimli oyun hesabını
    "xxxxxx" isimli kişiye "xxxxxx" ücret karşılığında sattım. Bu hususdaki bütün haklarımdan vazgeçmiş bulunuyorum.

Şeklinde imzalı mümkünse noter onaylı bir yazı almalısın. (Ne zor iş demi ama ?) Bir evrak elinde olmalı ki sonra
    bilişim suçları kapsamında kişiyi "dolandırıcılık" suçundan şikayet edebilesin. Şahsen ben 80 lvl bir karakter
    alıyorsam ve bu işe 1500 ytl vereceksem bunu yaparım.

Ve bütün bunlar sadece çıplak karakter içindir aralarda geçen zaman kayıplarında kaybolan itemler için hiçbir hak
    iddia edemezsiniz. Diyelimki ettiniz firmaya ticket attınız...

Sizin eski itemlerinizi ve son halinizi bilemeyecekleri için (ki kendileri öyle söylüyor) ve rollback yapamadıkları için....

K2'nin size yapacağı en büyük kıyak; (Rogue için)
    55-65 lvl arası için 2 x md+6 , chitin +6 set ve dex+6 takı seti
    65-70 lvl arası için 2 x md+7 , chitin shell +6 set ve dex 7-8 takılar
    70-75 lvl arası için 2 x shard +7 chitin shell+7 set ve dex10 takı seti
    75-80 lvl arası için ne verdiklerini bilmiyorum böyle bir karakter için henüz bir ticket atmadım.

Bunları yapmadan önce k2 hakikaten hacklenip hacklenmediğinizi araştıracak ve soruşturacaktır.

WoW'un size yapacağı en büyük kıyak; (70 lvl ler için)
    TR setinizi ve weaponlarınızı geri vermektir.Kaybolan oyun paranız için hiçbir garanti vermemektedirler.

k2 nin yaptığı araştırmanın 3-5 katını blizzard yapacaktır.

>>> Yani neymiş ? İş satıcı tarafın art niyetine kaldıysa ve internet gibi kimsenin birbirini tanıyamayacağı
    bir ortamda satış gerçekleşiyorsa ister havale ile al ister ortak bir şehirde buluşup al ister önce sen parayı
    ver al ister o önce karakteri verip sonra alsın satıcı sen gerekli önlemleri almazsan karakterini geri alabilir.

>>> Item Alış-Veriş lerinizi yüzyüze yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Yada bulabiliyorsanız ve sizin için
    yapıyorsa güvenilir aracılar bulun.

>>> Bana kalırsa item alışverişi yapın ama karakter takası - alışverişi kesinlikle yapmayın.
    L.J'den gelen edit:
    Cypher Ring uygulaması ile artık karakterlerde item gibi trade den aktarılabilir bir hal almıştır, dolayısı ile account devretmek zorunluluğu ve bu risklere girme olayı kalmamıştır. Şayet yüksek meblalarda bir karakter alıyorsanız bu riski yok etmek için Cypher Ring kullanmanız tavsiye edilir. Cypher Ring nedir, nasıl kullanılır gibi detaylar için bu linki kullanınız:
    http://forum.donanimhaber.com/m_25996288/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 19 Eylül 2008; 23:18:44 >

• güzel yazı bazılarına yardımcı olabilir
  • çok güzel yapmışsın eline sağlık .
    Bunları yapmadan önce k2 hakikaten hacklenip hacklenmediğinizi araştıracak ve soruşturacaktır.
    soyulup soyulmadığını nasıl anlıcaklar ?
  • Vahit Hocam Eline Sağlık Gerçek'ten Yarar'lı ßir Topic..

• Teşekkürler Antor ve bizimde görmemize yardımcı olan L.J.
  • hepsini okudum hocam gayet sağlam bilgiler aslında gerçekten karakter alıp satmamak gerek
    bu arada bilgiler için saol
  • eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Seko

çok güzel yapmışsın eline sağlık .

Soyulup soyulmadığını en az senin kadar anlarlar. Karaktere girip bakarlar en son yapılan trade-letterleri bile inceleyebilirler kaldıki Blizzard (yani wowda) accountu bir süre askıya alır karakteri soyanı tespit edip o accountu iptal bile edebilir. Wow da accountlar öyle bedava değil tabiki =) Bu yüzden wow da ytl ile gold alıp satmak bile risklidir süresiz ban sebebidir.
  • eline sağlık yararlı bir topic olmuş
  • Gerçekten güzel bir yazı.
    Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Antor

quote:

Soyulup soyulmadığını en az senin kadar anlarlar. Karaktere girip bakarlar en son yapılan trade-letterleri bile inceleyebilirler kaldıki Blizzard (yani wowda) accountu bir süre askıya alır karakteri soyanı tespit edip o accountu iptal bile edebilir. Wow da accountlar öyle bedava değil tabiki =) Bu yüzden wow da ytl ile gold alıp satmak bile risklidir süresiz ban sebebidir.

Peki son letter kayıtlarımıza bakıp yada trade kayıtlarına hangi itemlerimizin çalındığını ve o chardan silinip yenilerinin bizim charımıza konulmasınıda yapmaları lazım değilmi.Çünkü senin dediğine göre k2network karakterlerin üzerindeki eşyaları silebilir veya üzerine eşya koyabilir.

• Teşekkürler.. İşimize yarayacaktır.. Üst konu olursa dahada çok yarayacaktır..
  • ellerinize sağlık
  • Letter kayıtlarına malesef bakamıyorlar,letter kayıtlarına bakamayan adam trade'e hiç bakamaz.
    Ticket'ıma gelen cevapdan letter'a bakılamadığını anlamıştım..

Ayrıca yazılanlar için teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alp

Letter kayıtlarına malesef bakamıyorlar,letter kayıtlarına bakamayan adam trade'e hiç bakamaz.
    Ticket'ıma gelen cevapdan letter'a bakılamadığını anlamıştım..

Ayrıca yazılanlar için teşekkürler..

O zaman çok kötü bir oyun yönetim sistemi bir iş çıkarıyorsan onun açacağı sorunlarıda hesaplıcaksın.
  • Hacklendim Deyip K2 Ye Ticket Atan Aslında Hacklenmeyen Cok Arkadaşım Var Hepsindede İtem Yolladılar

Yararlı Bilgiler Saol
  • Sağol Emeğe Saygı
  • SSS için saol hacu
  • Eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZamansizKar

quote:

Orjinalden alıntı: Antor

quote:

Peki son letter kayıtlarımıza bakıp yada trade kayıtlarına hangi itemlerimizin çalındığını ve o chardan silinip yenilerinin bizim charımıza konulmasınıda yapmaları lazım değilmi.Çünkü senin dediğine göre k2network karakterlerin üzerindeki eşyaları silebilir veya üzerine eşya koyabilir.

keşke öyle olsa
    tradeden tüm itemlerini vericeksin arkadaşına daha sonra soyuldum diye ticket atıcaksın gelsin itemler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.