Şimdi Ara

Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.275
Cevap
5
Favori
80.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
212 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Dünyanın en büyük yalanı.

Petrol çıkarma sondajını alır çıkarırsin 7 yıl niye beklensin? Hem akp sonraki secimleri kazanmanin tek yolunun bu petrol oldugunu biliyor. Elini cabuk tutacaklar

Alıntıları Göster

Öyle olmuyor o işte.

Gaz tabakası ince mi?

Dağınık mı?

Yoğunluğu ne, nereden deleceksin nasıl taşıyacaksın. 5 sene minumum gaz için. O da senede 7-8 milyar dolar kurtarır en fazla.

Petrol biraz daha çabuk çıkarılır o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MİLLİ MAÇ GİBİ BEKLİYORUZ

• müjdeye yarım saat kaldı

Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU]
  • Bu kadar beklemeye umarım dağ fare doğurmaz 20 yıllık doğalgaz için eksen kayması olacaksa vah ülkenin haline.

• 164 kat mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

hidro gaz deniliyor.

normal gaz dan 164 kat daha etkili.

ve söylene göre şuan ki dünyadaki en büyük hidro gaz yatagının (mısır daymış galiba.) 3 katı büyüklügünde bir gaz yatağı.

egerki böyle bişeyse bizi ucurucak. ve bolgeden gelen haberde bu yataklardan daha cok oldugu ve sadece taranan alanın yüzde 5 inde bulundugu.

Alıntıları Göster
    Bu bilgiyi nereden aldın ?

Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Siz bu ülkenin 20 yıllık doğalgaz yüzünden mi bu hallere düştüğünü düşünüyorsunuz?

Ben büyürken bu ülke dünyanın kendi kendine yetebilen 7 ülkesinden biriydi. 200 ülke içinde sadece 7 ülkeden biri.

Bu ülke bir cennet, cevher, medeniyetin beşiği, taşı toprağı zaten altın.

Bu ülkenin bugün yaşadıklarının sorumlusu Ecevit mi Özal mı? 18 yıldır tek parti var, başında tek sözü ferman padişah. Daha ne olsun, bir sorgulayın yahu, NEDEN diye sorun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 21 Ağustos 2020; 14:11:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Siz bu ülkenin 20 yıllık doğalgaz yüzünden mi bu hallere düştüğünü düşünüyorsunuz?

Ben büyürken bu ülke dünyanın kendi kendine yetebilen 7 ülkesinden biriydi. 200 ülke içinde sadece 7 ülkeden biri.

Bu ülke bir cennet, cevher, medeniyetin beşiği, taşı toprağı zaten altın.

Bu ülkenin bugün yaşadıklarının sorumlusu Ecevit mi Özal mı? 18 yıldır tek parti var, başında tek sözü ferman padişah. Daha ne olsun, bir sorgulayın yahu, NEDEN diye sorun!
    İnsanlar garip ben bu ulke icin direk hedef olarak solemiyorum ortada bisey yokken bisey bulundu diye gene ucucaz kacicaz felan oldu evinde yemek bulamiyorsun anneni karini yemege goturemiyorsun hediye alamiyorsun milletin derdine bak arkadaslarimin hepsi diyor gencligimiz bitti 10 sene sonra ucsak ne olacak diye hepsi emek harcadi cok calsitilar elde bisey yok yatan dayisi olan arkadaslar ozele girdi duzen hep boyle ben hukumeti suclamiyorum

• En son KABATAŞ da kalmıştık. Sahi noldu o konu :)) ????

• Aerospace kullanıcısına yanıt
    Bu insanlara venezuela örneğini anlatamazsın. Kendi burnunun dibini göremiyor daha.

Umarız petrol, doğalgaz yanında deuteryum, adamantine, aether, dakl metal, dillithium, element zero, kryptonite ve en önemlisi mithril falan bulmuşuzdurda bir işe yarar.

Yoksa bu ülkenin çıkışı zor. Hele bu cahil ordusuyla hepten zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Anor~ -- 21 Ağustos 2020; 14:3:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Müjdenin Eurovision'a katılma ile alakası olma ihtimali nedir?

• ya aşı yı bulduk yada petrol rezervi bulundu yeni.

yada istifamı ediyorum diyecek ki hiç zannetmem.

• Ey doğalgazı petrolü buldu diye küçümseyen sevinmeyen eleştiren güruh, dürüst olsaydınız yine yeri geldiğinde eleştirir doğru bir şeye evet güzel ve faydalı bir icraat derdiniz, her şeye muhalefet her vatana faydalı şeyi beğenmeyen sırf Tayyip Erdoğan dan dolayı tukaka yapanlar;bu topraklara heykel dikmek den başka icraatı olmayan yıllarca İslami inanç ve yaşam ile mücadele eden 28 şubatları yaşatan, devlete taş üstüne taş koyamayan ki, İmamoğlu başta olmak üzere tüm CHP belediyeleri ortada iken hadi dürüst iseniz İmamoğlunu da eleştirin, derdiniz bağcıyı dövmek se tabiki sevinmezsiniz, dürüst olsaydınız iyiye iyi kötüye kötü dersiniz, herşeye mi muhalefsiniz, millete faydada mı ortak paydada birleşemiyorsunuz, Reisin dediği gibi onlar konuşur biz icraat yaparız, aynı ağızlardan da çıkın artık yanlışı söyleyin dürüstseniz doğruyu da söyleyin itimatınız olsun

• Tamamen iyi niyetle soruyorum. Bu kaynağı çıkarmaya başlayınca neler değişecek. TL değerlenecek mi? Vatandaşa yansıması olacak mı? Doğalgaz petrol fiyatları düşer mi? Fiyatlar dolarla belirlendiği için avucumuzu mu yalayacağız? Doğal kaynaklara sahip bazı ülkeler gibi para birimi değerli olmasına rağmen yokluk içinde yaşayan bir halk olmaya devam edecek miyiz?

• Sektörün uzmanları açıklamış doğalgazı bugün bulsan çıkarılma taşıma yatırımı en kısa vadede 7 ile 10 yılı buluyor, üzerine de 3 milyar dolar yatırım maliyeti diye unutmayın her seçim sürekli petrol bulunur içilecek kalitede diye haber yapılır. Kısa vadede fayda görmemiz çok mümkün değil

• eagleblack51 kullanıcısına yanıt
    dürüstüm ve yazıyorum: o sürekli tu kaka yaptığınız dönemlerde kurulan her şeyi sattınız, yediniz yediniz, doymadınız. devamında sana çok ağır küfür ederim . bonus niyetine.

• eagleblack51 kullanıcısına yanıt

Dur bir kardeşim İmamoğlu geleli daha 1 sene oldu. Hele bir 20 sene geçsin, o zaman Reisin İstanbul dahil 25 senelik icraatı ile kıyaslarız.

İstanbul 'a 25 sene Reis hükmetti, ben sonucu beğenmedim, ruhsuz bir beton yığını. Gönül isterdi ki bir metrobüs yerine yolun üstünden giden sky train tarzı bir ulaşım ağımız olsaydı, aşağıda trafik rahatlasaydı, inan müteşekkir olurdum, bu sistemin olduğu 40-50 ülkeyi saydırmayın bana, mesela Tayland.

Mesela tarım ve hayvancılık yok edilmek yerine daha da gelişse idi, biz de banane dolardan, eti, sebzeyi ve meyvayı, pirinci ve pamuğu, hayvan yemi ve samanı,........... DOLARLA MI alıyoruz yahu, bize ne dolardan diyebilseydik. İnan çok mutlu olurdum.

Mesela 1910 yılında Osmanlı'nın verdiği 12 adaya takılmak, bunu zırt pırt dillendiren, Atatürk ve İnönü' yü suçlayan bir Reis, 2004'ten sonra 18 ada ve kayalığı Yunan'ın ele geçirmesine gıkı dahi çıkmayan bir Reis olmasa idi, çok mutlu olurdum.

Suriye'de Şam'da emevi camisinde namaz kılacaz ile yola çıkıp, 6 milyon mülteciyi bize sokan, yüzlerce şehide sebep olan, 50 milyar doları sadece mülteciye harcayan, savaşın bedelini söylemiyorum bile, bunlar olmasa idi, çok mutlu olurdum.

Açılımı saçılımı, Hayır sever Reza'sı, kol saatleri, ayakkabı kutuları, gemicikleri, a.. k.. Cengize 50 milyonluk teşvikleri, aynı 50 milyona Katar'a tank paket fabrikası satılması,..... bakın bunları yazmaya kalksam inanın bu yazı bitmez, sırf doları tutmak için 1,5 sene içinde 100 milyar dolarımızın satılması merkez bankası, halk bank, ziraat ve vakıf. Bakınız bunlar çokomelli ama trolle laf anlatılır mı?

Keşke bunlar farklı olsa biz de inansak güvenseydik, ama olmuyor nitekim normal aklı başında insan 2 bilemedin 3 kere kandırılır, biz buraları çoktan geçtik.

Sizlere Ayasofya'da hayırlı cumalar, bol ve tatlı rüyalar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 21 Ağustos 2020; 14:35:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B9F331545

Bu bilgiyi nereden aldın ?

Alıntıları Göster

dün bir yetkili ile muhabir yorum yapıyordu. yarım saat sonra nedir ne değildir belli olcak hocam.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.