Şimdi Ara

Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.275
Cevap
5
Favori
80.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
212 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kyhnzcn

15.00

sağolun  

• Karadeniz Tuna1 kuyusunda Türkiyenin 20 yıllık ihtiyacı 800 milyar metreküp doğalgaz bulundu.

• Inşallah Karadeniz'de değilse Akdeniz'de bulunmuştur

Akdeniz'deki tahmini rezerv +500yıllık.Kuran çarpsın bunca çektiğimiz çileye değer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye'de o gazi cikaracak para var mi ?

50 milyon bulamadigi icin tank palet fabrikasini satanlar, kuyuya milyar mi gomecek ?

Tabii ki de kuyunun cikarmak hakki ve isletmesi Katarliliara verilecek. Rez alin, not alin.

Sen de enayi turk vatandasi olarak, katarlidan alacaksin kendi ulkende cikan gazi.

• 10 yıl sonra gazı çıkaramayınca kimsede sorgulamaz. Tam bir peri masalı  

• pprodigyy kullanıcısına yanıt
    20 yıllık doğalgaz reservi bulundu gibi laflar dolaşıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bomi01

Sıkıntı bu zaten. Türkiye Cumhuriyeti Devleti nasıl bir duruma düştü? Her şey partiye bağlı ve bu partide bizi çok fena ayırt ediyor.

Tamamda ayırıcı taraf neden hep hükümet görülüyor bende onu anlamıyorum. Hükümetin zibilyontane yanlışını sayabiliriz. Herşeyi diyebilirsiniz.

Ama bana mesela CHP'nin İHAya karşı çıkmasını mantıklı bir temelde anlatmanıza imkan yok, çünkü mantığı yok. En basit örnekten gidiyorum. Yani ayrışma var malesef evet, ama bu tek taraflı değil hatta bi tarafın çok daha ağrı basmasıyla oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Boş bir yazı. Kaldı ki emre kim ki burada örnek veriyorsun.

Eğer bir ülke ambargo yerse küresel güç Amerika dan. İsterse Dünyanın tek Petrol rezervi o ülkede olsun sonuç farketmez. Ya topraklarına demokrasi gelir yani Amerika tarafından işgal edilir yada iflasa sürüklenir.

İran da aynı şekilde Amerika ambargo koyduğu an iş biter.

Alıntıları Göster

Amerika’nın Türkiye’ye ambargo koymayacağını garantisi varmı ?

• 20 yıllık doğangazın değeri, vatandaşa yansıması nedir, bilgili bir arkadaş cevap verebilir mi, bildiğim rusya tarafında insanlar aç ama evleri doğalgazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

Dünyanın en büyük enerji rezervlerine sahip olan Venezuela'da. fakat gel gelelim ülkenin ekonomisi içler acısı..belki 1 bidon 1 dolardan daha bile az.

hatta youtuber Emre Durmuş oranın ekonomisi hakkında birde video çekmişti merak edenler bakabilirler .. Petrol bulsak da seçim malzemesi yaparlar.. bunu işlenmezsi felan halka umut dağıltacak.. ülkenin ekonomisi kötü zaten.. Erken seçim ile milletten oy koparmaca..

Ya bu neyin kafası anlamıyorum. Petrol bulalım ama çıkartmayalım bak venezuella bu durumda. İki gün sonra "bunlar yüzünden dışa bağımlı kaldık"

İHA üretmeyelim çok maliyetli dışardan alsak daha az maliyetli, iki gün sonra " Bunların aldığı ihalar bağlı olduklarından izinsiz kaldırılmıyor "

ne yapalım arkadaş bi anlatın ya. Ne yapsınlar da sizin isteğiniz olsun ?

dışa bağımlı olmayalım ama üretmeyelimde.

dışarıdan alalım ama dolarda düşük olsun

dış borç azalsın ama ben iphone xs i asgari ücrete alayım

araba,gaz,iha vs. üretmeyelim ama ülkede üretim problemi var

ABD'de hayvan gibi rezervlere sahip, ne yapıyorlar venezuella gibi oluruz diye çıkartıp işlemiyorlar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

''üretime başlanması 7-10 yılı alabilir''

İyi miktar ama 7-10 yıl batmadan dayanmamız lazım  

Şu linki buraya bırakalım. İlgili Profesör çok güzel anlatıyor, ne kadar sürede çıkar çıkarsa nasıl işe yarar.

• İyi yönetilmedikten sonra, doğalgazın olsa'da, zengin bir ülke olamazsın. Örnek:Rusya

• Aşı ?

• Bence yarın kendini peygamber ilan edecek, sonra moonwalk yaparak kılıcını kaldırıp cihad ilan edip amerigaya saldıracak, amerikayı aldıktan sonra cebrail a.s gelip ona madalya takacak, bizde galaksinin liderinin rütbesini yükseltip kuantum lideri ilan edeceğiz toplum olarak ve sonra mahmut tuncer halayı cekerek bu olayı kutlayacağız...  

• 11 saat kaldı xD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt

Söylediğin aynen arkadaşın dediği gibi, Reisi sevmemek din düşmanlığı değil aksine dini kurallara uymakdır. 

• Yorumlara bak tr nin özeti

• Göbeklitepe ibadete açılacak.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.