Şimdi Ara

Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.275
Cevap
5
Favori
80.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
212 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence büyük bir doğalgaz yatağı keşfedildi eksen kayması derken de enerjide dışa bağımlılıktan kurtulacağımızı söyleyebilir.

• RevengeRain kullanıcısına yanıt

eksen değişikliği derken ? atlantik ve batı arasında gibi mi ?

• Bu tarz konuşmaları hep görüyoruz, gerisi yok. İcraat görelim, İspanya ya da İtalya seviyesine çıkalım, yapacaklarsa hemen yapsınlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Bana en büyük ihtimal Kanal İstanbul gibi gözüküyor. Cümle bu: "Erdoğan, cuma günü verecekleri müjde ile Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağını söyledi."

Doğalgaz olsa, borsaların kapandığı gün olmazdı. Aşının da "yeni dönem" açıklamasıyla bir ilgisi yok bana göre.

Kanal İstanbul kalıyor geriye.

Alıntıları Göster

Kazı töreni olsa etrafta bir hareketlilik olurdu. civarda oturuyorum en azından benim bulunduğum bölgede bir şey yok. ki çalışma sahası yokken kazı töreni tam olarak nasıl olacak ? :)

Ayrıca borsa hareketlerinde az çok tahmin edebiliyoruz ki bunun üstüne enerji sektöründe iki haftadır bir hareketlilik var. haberleri ve gündeme çıkmaları çok oldu bu sıralar. borsanın kapanması ile açıklamanın tam olarak alakası nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 19 Ağustos 2020; 16:46:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

eksen değişikliği derken ? atlantik ve batı arasında gibi mi ?

Eksen değişikliğini Erdoğan dememiş ama Albayrak demiş. (Bugün)

"Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak:

"Türkiye için bir eksen değişikliği, değişim ve dönüşüm noktasında önemli bir süreç ve önemli bir haber olacak. Ülkemizi çok güzel günler bekliyor."

Kamuoyunda bilinmese de Kanal İstanbul büyük oranda Çin'in işine gelen bir proje. ABD-İngiltere (Nato) karşı çıkıyor, çünkü Çin'in "Yeni İpek Yolu" projesinin üzerinen geçiyor o bölge.

Tüm işaretler Kanal İstanbul'u gösteriyor bana göre.

Yeni İpek Yolu'nun güzergahı bu da:

Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 19 Ağustos 2020; 16:47:20 >
  • Link yok, kaynak yok, haber yok. Önüne gelen konu açıyor!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Gaz bulur onu satarsak hiçbir sıkıntımız kalmaz ekonomik olarak.

Alıntıları Göster

Hocam gaz falan bulsan ne olur. Ülkenin kimliğini bozduk. 6 Milyon Suriyeli. 10-15 yıl sonra 15 milyon ve belki daha fazla. Umarım bir şey buluruz çünkü bizi ancak bu kurtarabilir.

Bence kanal istanbul projesine başlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 19 Ağustos 2020; 16:46:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F6A14216

Hocam gaz falan bulsan ne olur. Ülkenin kimliğini bozduk. 6 Milyon Suriyeli. 10-15 yıl sonra 15 milyon ve belki daha fazla. Umarım bir şey buluruz çünkü bizi ancak bu kurtarabilir.

Bence kanal istanbul projesine başlanacak.

Alıntıları Göster

Hiç yoktan iyidir 10-20 yıl rahatlarız en kötü ve aynı hataları tekrar yapmayıp bu sefer daha doğru yatırım yapma şansımız olur. Kanal İstanbul daha olası geliyor bana da ama keşke gaz olsa.

• Bu arada kanal istanbul olacağını pek sanmıyorum. hele şu an aşırı tepki alacak iken.

büyük ihtimalle enerji sektörü ile alakalı he ama tabii ayder yaylasına avm inşaatı sözü de olabilir :)

• "Güneş Paneli Fabrikası" açılışı

• Merkez Bankası ibadete açılacakmış Danıştay kararını açıklayacak diyorlar cuma günü

Hadi şimdi ne diyeceksiniz içimizdeki Yunanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andres Escobar -- 19 Ağustos 2020; 16:50:46 >
  • Beyaz eşya fabrikası bence.

Vizyon buzdolabı, çamaşır makinesi olunca.

• Petrol mu dogalgaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Hiç yoktan iyidir 10-20 yıl rahatlarız en kötü ve aynı hataları tekrar yapmayıp bu sefer daha doğru yatırım yapma şansımız olur. Kanal İstanbul daha olası geliyor bana da ama keşke gaz olsa.

Alıntıları Göster

Ben erken seçime gidileceğini düşünüyorum açıklanacak şeyde mutlaka seçimde kullanılacak bir şey falan olacak bence. Ne işine yarar partinin bilemiyorum.

• Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU]

• Tahminim Ayasofya'da Cuma namazi kilip ardindan aciklama yapacaktir.

Yeni moda heralde bu artik sanirim.

Ayasofya'da Cuma namazina muteakip basin toplantisinda Turkiye'nin kaderini degistirecek aciklamalar. Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Rezervi [ANA KONU] 

• Üç olasılık var.

Biri doğu Akdeniz'de doğalgaz petrol bulduk.

Hiçbir anlamı yok, zira çıkarması kar getirmiyor. Büyük firmalarda buldu, inceledi, uğraşmaya değmez diyip bıraktı. Ama bizim millet gaza gelir 2 3 hafta.

İkincisi elbette kanal İstanbul.
    Yalnız buysa nasıl müjde diye yutturacak onu merak ediyorum.

Üçüncüsü Libya. Orada ateşkes sağlanmak üzere. Anlaşmalar bayaa ilerlemiş. Yalnız işin sonucunda Libya ikiye bölünür ve işe yarar kısmı hafter'de kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Link yok, kaynak yok, haber yok. Önüne gelen konu açıyor!!!

Kafanı kaldırıp tv kanallarına baksan görürsün.Link yokmuşmuş...

• Konuşmasının bir kısmında “...kimse bizi Doğu Akdeniz’de var olduğu tahmin edilen kaynaklardan mahrum bırakamaz” tarzında bir şey söyledi .
    Orada bir şey bulsak var olduğu iddia edilen demeyeceğini düşünüyorum .

Müjde denilen Petrol ve doğal gaz olsa bile bu Doğu Akdeniz’de değil bence .

Edit: *Tahmin edilen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedPyro -- 19 Ağustos 2020; 17:5:35 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.