Şimdi Ara

Karaciğer ve Cilt hastalıkları İlişkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
8.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bir ilişki mevcutmuş. Dermatoloji'nin genelde bir çözüm ortaya koyamamasının nedeni de buymuş. Ancak şöyle bir durum var ki cilt hastalıklarında dermatoloji'ye değil dahiliyeye gittiğinizde dahiliye karaciğerinizde ciddi bir sorun görmediğinden yahut görse de ilerlemesini bekleyeceğinden hiçbir tedavi uygulamaz yahut alakasız bir ilaç yazıp gönderir. Bu da egzama sedef seboraik dermatit vs gibi rahatsızlıkların önüne bir türlü geçilememesine neden oluyor. Yani dahiliye doktoru diyor ki senin karaciğerinin biraz büyümesi yağlanması beni ilgilendirmiyor. 50li 60lı yaşlara geldiğinde karaciğerin artık iflas bayrağını çektiğinde gel o zaman bakarız demeye getiriyor. Günümüzde tıb anlayışı önleyici olmaktan ziyade ölmek üzere olan hastaya bir bardak su uzatmaktan ibaret haline geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle bir ilişki mevcut....*muş* kısmı biraz fazla olmuş...kesinlikle MeVCuT.
    Her kelimene aynen katılıyor ve onaylıyorum arkadaşım.

Yalnız her kişide ve her durumda sadece karaciğer tek başına hastalık sebebi
    olmayabilir karaciğere ilave yapacak olursak pankreas ve mide enzimlerindeki
    sorunlar, barsak sendromu veya barsak mantarı gibi nedenlerle yediğimiz
    gıdalardaki proteinlerin amino asitlere parçalanamadan barsaktan emilmesiyle
    oluşan inflamasyon neticesinde savunma sistemi harekete geçer. Bunun sonucunda
    vücutta bir takım olumsuz reaksiyonlar meydana gelir. Bunlardan en önemlisi de
    cilt hastalıklarıdır. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki cilt hastalıkları ile
    gıda intoleransı arasında direk bir bağlantı vardır.

Benim başımda, alnımda ve burnumda egzama var, son 10 yılda çıktığım 10 kadar
    dahiliyeci kan ve idrar tahlilleri, rontgen, tomo ve ultrason tetkikleriyle
    anormal bir durum bulamayınca egzama için beni cildiye bölümüne sevkettiler.
    çıktığım 3 ayrı doktorun üçüde oturduğu yerden yüzüme bakarak bu asitli yağlı
    egzamadır, istersen ilaçla dışardan tedavi edebiliriz dediler ve üçüde farklı
    isimde birer cilt kremi yazdılar. Her 3 kremde ilk kullanımda daha çok azdırdı
    ve daha kötü oldum. Yani diyeceğim bu tip hastalıklarda sorunu deride değil
    içerde aramak gerekiyor, ben 10 yıldır ne sebebini nede çaresini bulamadım.

Doğru demişin, doktorlar ölmek üzere olan hastaya anca bir bardak su veriyor.!.

• Karaciğerde bir anormallik, hastalık olması çoğu kez ciltte belirtiler gösterir. Örneğin cildiniz sararır, morluklar oluşabilir veya sivilceler, kızarıklıklar oluşur. Ciltte oluşan sürekli kendini tekrar eden bu tür rahatsızlıklar karacigerinizdeki bir sorunun habercisi olabilir.

Karacigerinizin kontrolü için en iyi adres gastroenterolog uzmanlarıdır. Bunun dışında diger hekimlerin de izleyeceği basit kan tetkiklerinde ALT, AST'ye bakılarak ilk etapta bir karacigerinizde anormallik olup olmadığına ilişkin bir fikir verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electro_Magnetic -- 3 Ekim 2018; 12:3:57 >
  • Electro_Magnetic kullanıcısına yanıt
    Benim karaciğerimde büyüme yağlanma yahut bana açıklanmayan başka bir problem var. Ultrason sonuçlarında görünüyordu. Muhtemelen kortizonun bir yan etkisi sonucu. Alt astler hep normal çıkıyor. Geçen mart'ta bir operasyon geçirdim. Ondan sonra alt ast biraz yükseldi ama yine normal sınırlarda. Yıllardır tahlillerimi inceleyen doktorlar karaciğerimden şüphelenip bir takım sorular sorar. Karnında ağrı oluyor mu, idrarın koyu mu vs gibi. Safra kesende taş olabilir diyolardı ancak şimdilik öyle bir sıkıntı yok. Yine geçen mart'ta ameliyattayken cerrah karaciğerimi sirotik görüp biyopsi yapmış. Biyopsi raporunda da bir takım sorunlardan bahsediyor ancak gösterdiğim doktor önemsemedi, bir şey yok dedi. Ben ne zaman kortizonun dozunu düşürsem ya da tamamen bıraksam ellerimde egzama çıkar, saç derimde de seboraik dermatit. Kortizon karaciğer ve cilt ilişkisi bende bir paradoks yarattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkatak

Benim karaciğerimde büyüme yağlanma yahut bana açıklanmayan başka bir problem var. Ultrason sonuçlarında görünüyordu. Muhtemelen kortizonun bir yan etkisi sonucu. Alt astler hep normal çıkıyor. Geçen mart'ta bir operasyon geçirdim. Ondan sonra alt ast biraz yükseldi ama yine normal sınırlarda. Yıllardır tahlillerimi inceleyen doktorlar karaciğerimden şüphelenip bir takım sorular sorar. Karnında ağrı oluyor mu, idrarın koyu mu vs gibi. Safra kesende taş olabilir diyolardı ancak şimdilik öyle bir sıkıntı yok. Yine geçen mart'ta ameliyattayken cerrah karaciğerimi sirotik görüp biyopsi yapmış. Biyopsi raporunda da bir takım sorunlardan bahsediyor ancak gösterdiğim doktor önemsemedi, bir şey yok dedi. Ben ne zaman kortizonun dozunu düşürsem ya da tamamen bıraksam ellerimde egzama çıkar, saç derimde de seboraik dermatit. Kortizon karaciğer ve cilt ilişkisi bende bir paradoks yarattı.
    Kortizon kesinlikle karaciğeri iflas ettiriyor.yapılan biyopside fibrosiz terimi geçiyormuydu ?

• 39 yaşına kadar gelmiş ve bu karaciğerin cilde etkilerinden dolayı siyah noktasından sivilcesine çekmiş biri olarak bir kaç haftadır bu işten kurtuldum.

Hem de bedavaya. Bana iyi gelen şey Kombu çayı içmek oldu. Face de paylaşan insanlara ulaşıp mantar alıp deneyin. Düzenli olarak hergün için. Tadı da güzel

Ha bir de bana Allah razı olsun derseniz Allah'da sizden razı olsun inşallah :)
  • abu34 A kullanıcısına yanıt
    Şöyle bişey.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/960476/89ca2e5d-7610-4c15-9d80-4baf5a8e60b7.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: turkatak

Şöyle bişey.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/960476/89ca2e5d-7610-4c15-9d80-4baf5a8e60b7.jpg
    Biyopside çok hafif fibrosiz (bağ dokusu oluşumu)görülmüş.çok fazla önemli bulunmamış.bu arada fibrosiz önemlidir.ikinci seviyeden sonra geriye dönüşü çok zor olur ve sonu muhtemelen sirozla biter.Dikkat edin sakın kortizon v.s hatta mecbur olmadıkça antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramanujman

39 yaşına kadar gelmiş ve bu karaciğerin cilde etkilerinden dolayı siyah noktasından sivilcesine çekmiş biri olarak bir kaç haftadır bu işten kurtuldum.

Hem de bedavaya. Bana iyi gelen şey Kombu çayı içmek oldu. Face de paylaşan insanlara ulaşıp mantar alıp deneyin. Düzenli olarak hergün için. Tadı da güzel

Ha bir de bana Allah razı olsun derseniz Allah'da sizden razı olsun inşallah :)
    Face de aldığınız gurubun linkini paylaşabilirmisiniz ?
  • abu34 A kullanıcısına yanıt
    Dalağımı aldırmamın nedeni belki kansızlığıma bir faydası olur da kortizonu bırakabilirim diyeydi. İki kere bırakmaya çalıştım düşmeye devam etti. Şu an minimum dozda(2 mg) almaya çalışıyorum. Ancak düşerse dozu yükseltmek zorunda kalacağım. Bir de ağrı kesici demişsiniz her gün aspirin alıyorum. Dalağım alındığından beri plt yüksek çıkıyor. Paradoks.

• Kombucha kardeşliği diye geçen gruptan bulabilirsiniz. Allah şifa versin

• quote:

Orijinalden alıntı: Selin82

Böyle bir ilişki mevcut....*muş* kısmı biraz fazla olmuş...kesinlikle MeVCuT.
    Her kelimene aynen katılıyor ve onaylıyorum arkadaşım.

Yalnız her kişide ve her durumda sadece karaciğer tek başına hastalık sebebi
    olmayabilir karaciğere ilave yapacak olursak pankreas ve mide enzimlerindeki
    sorunlar, barsak sendromu veya barsak mantarı gibi nedenlerle yediğimiz
    gıdalardaki proteinlerin amino asitlere parçalanamadan barsaktan emilmesiyle
    oluşan inflamasyon neticesinde savunma sistemi harekete geçer. Bunun sonucunda
    vücutta bir takım olumsuz reaksiyonlar meydana gelir. Bunlardan en önemlisi de
    cilt hastalıklarıdır. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki cilt hastalıkları ile
    gıda intoleransı arasında direk bir bağlantı vardır.

Benim başımda, alnımda ve burnumda egzama var, son 10 yılda çıktığım 10 kadar
    dahiliyeci kan ve idrar tahlilleri, rontgen, tomo ve ultrason tetkikleriyle
    anormal bir durum bulamayınca egzama için beni cildiye bölümüne sevkettiler.
    çıktığım 3 ayrı doktorun üçüde oturduğu yerden yüzüme bakarak bu asitli yağlı
    egzamadır, istersen ilaçla dışardan tedavi edebiliriz dediler ve üçüde farklı
    isimde birer cilt kremi yazdılar. Her 3 kremde ilk kullanımda daha çok azdırdı
    ve daha kötü oldum. Yani diyeceğim bu tip hastalıklarda sorunu deride değil
    içerde aramak gerekiyor, ben 10 yıldır ne sebebini nede çaresini bulamadım.

Doğru demişin, doktorlar ölmek üzere olan hastaya anca bir bardak su veriyor.!.
    Bende 3 yıl egzama çektim kortizonlar kremler doğal takviye gıda çözümü buz koymak ve soğuk havada koşmakta buldum elim tertemiz allahtan senelerdir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.