Şimdi Ara

Karaciğer nakli babannem ve annem arasında kaldım ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babannemin karaciğer nakline ihtiyacı var amcam ve ben (torunu) olarak karaciğer nakli için babaaneme karaciğerimizi vermeye razıyız fakat annem bana karaciğerimi vermemem için baskı uyguluyor hakkımı helal etmem diyor siz bu durumda ne yapardınız ?

• Verme

• 1 parça alıyorlar zaten zamanla kendi yeniden gelişiyor. Annene izah et bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satoshi.

Verme

anneler babannelerle anlaşamaz zaten.amcana durumu anlat o versin, aranız bozulmasın annenle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kozmic Blues -- 8 Haziran 2015; 14:01:14 >
  • Ver kurtul
  • annenle babaannen kavgalımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: son feci adam

anneler babannelerle anlaşamaz zaten.dayına durumu anlat o versin, aranız bozulmasın annenle.

Dayısı niye babaannesine böbreğini versin ne alakaları var

• babaannen bi ayagi cukurdadir zaten salla
  • quote:

Orijinalden alıntı: funky-nd

babaannen bi ayagi cukurdadir zaten salla
    Ben 1.5 ay önce rahmetli olan babaannem için verirdim yaşasaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mollyket

quote:

anneler babannelerle anlaşamaz zaten.dayına durumu anlat o versin, aranız bozulmasın annenle.

çaktırma. kafa değil patates tarlası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozmic Blues

quote:

Orijinalden alıntı: Mollyket

quote:

çaktırma. kafa değil patates tarlası.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum. Babam yaklaşık 4 ay önce kadavradan karaciğer nakli oldu.

Kadavradan gerçekleşen nakillerde organın tamamı alıcıya nakledildiği için daha hızlı iyileşme süreci oluyormuş ama canlılarda organın ancak bir bölümü alınabildiği için alıcının iyileşmesi daha uzun sürermiş, öyle duyduk. Babam bir süredir çeşitli aralıklarla hastanede yatarak tedavi de gördü, bu süre içinde karaciğer vermeye gelip de cayan da görmüşler. Bilgin için söyleyeyim, zor bir iş... Verici de en az 3-4 saat sürecek bir ameliyata alınıyor. Büyük bir kesi atılıyor mecburen karın bölgesine. Tamamen sağlıklıysan düşün derim ancak. Çünkü karaciğerin eski haline gelmesi biraz vakit alacaktır. Amcan oğlu, daha yakın akraba. Büyük ihtimalle onun karaciğeri daha uygun çıkar, bilemiyorum. Şu aşamada aileni bu tür durumlardan haberdar et mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: BetterBosh

Arkadaşım Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum. Babam yaklaşık 4 ay önce kadavradan karaciğer nakli oldu.

Kadavradan gerçekleşen nakillerde organın tamamı alıcıya nakledildiği için daha hızlı iyileşme süreci oluyormuş ama canlılarda organın ancak bir bölümü alınabildiği için alıcının iyileşmesi daha uzun sürermiş, öyle duyduk. Babam bir süredir çeşitli aralıklarla hastanede yatarak tedavi de gördü, bu süre içinde karaciğer vermeye gelip de cayan da görmüşler. Bilgin için söyleyeyim, zor bir iş... Verici de en az 3-4 saat sürecek bir ameliyata alınıyor. Büyük bir kesi atılıyor mecburen karın bölgesine. Tamamen sağlıklıysan düşün derim ancak. Çünkü karaciğerin eski haline gelmesi biraz vakit alacaktır. Amcan oğlu, daha yakın akraba. Büyük ihtimalle onun karaciğeri daha uygun çıkar, bilemiyorum. Şu aşamada aileni bu tür durumlardan haberdar et mutlaka.

Alıntıları Göster
    sana gelene kadar oğlu olarak amcan versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

sana gelene kadar oğlu olarak amcan versin.

Alıntıları Göster
    Annen haklı
  • İnsanlar şerefsiz olmuş birader vefa borcu diye bişey yok diğer amcamda korkuyor olmalıkı bana söylediler zaten babamı kaybettim bide babannemi kaybedemem diye düşünüyorum kendileri utansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah4

İnsanlar şerefsiz olmuş birader vefa borcu diye bişey yok diğer amcamda korkuyor olmalıkı bana söylediler zaten babamı kaybettim bide babannemi kaybedemem diye düşünüyorum kendileri utansın.
    babaanne yasına gore aciliyeti dusun.. ayak cukurda ise tekrar dusun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

babaanne yasına gore aciliyeti dusun.. ayak cukurda ise tekrar dusun..

Alıntıları Göster
    büyük ihtimal amcan dururken senden istenmesine kızmıştır annen
  • quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

Alıntıları Göster
    Ameliyat riskli bir şey.Kalkamama ihtimali var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polene Alerjisi Olan Arı

Ameliyat riskli bir şey.Kalkamama ihtimali var.

Alıntıları Göster
    DOKTORDAN GEREKLİ BİLGİLERİ AL SONRA ANNENE OLDUĞU GİBİ ANLAT.. BEN SENİN YERİNDE OLSAM VERİRDİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyilmaz0

DOKTORDAN GEREKLİ BİLGİLERİ AL SONRA ANNENE OLDUĞU GİBİ ANLAT.. BEN SENİN YERİNDE OLSAM VERİRDİM.

Alıntıları Göster
    Buradaki asıl sorun, bunu söylediğim için üzgünüm belki de seni üzecek ama, annenin sadece kayınvalidesiyle olan anlaşmazlıkarı yüzünden onun hayatıyla oynacak kadar düşmüş olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

Bende öyle düşündüm ve haklıda annesi.
    Mesela benim anneme böyle bir şey olsa benim gidip kuzenimden yardım istemem gibi bir şey bu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.