Şimdi Ara

Kara kuvvetleri Astsubay MYO adayları. [Yeni gelişmeler ilk mesajda editlendi.] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
8.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet hocam danışacağım. zaten milli savunma üniversitesi kuruldu fakat bunların içinde astsubay okulları mı var mı ki? ben şimdilik sadece harp okullarını biliyorum. bir de sen 2 ya da 4 yıllık bölüm okuyup başvursan olmaz mı? yani lisans eğitimini alıpta başvurabiliyorsun diye biliyorum..
  • PhiLum P kullanıcısına yanıt
    Milli Savunma Bakanı astsubay meslek yüksek okulu hayatiyesini sürdürecek dedi.

2 yıllık üni okuyorum zaten, asker olmayı bir gün düşünürsem denizci olmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • destinati0n kullanıcısına yanıt
    bahriyeli yani :) düşün bence hocam zaten mülakatlardan geçmişsin, yeniden denesen çok daha rahat geçersin.. aaba bu msü nin baraj puanları ne olur? tahminim 350 ve yukarısı gibime geliyor..
    Deniz astsubayı değil de işte sözleşmeli düşünüyorum, damyo zaten 20 yaş sınırı var biz çoktan aştık o sınırı, ha karadaki gibi hızlandırılmı kurs olasydı iyi olurdu ama sözleşmelinin de şartları iyi geliyor bana göre. Zaten sahil kentinde ikame etmekteyim alışkınım denize

Artık msü nin eğitiminde köklü değişikliğe gidilecek, büyük ihtimal baraj puanları da aşağı yukarı oynar, ne kadar oynar bilemem ama yine de asil olup seçilmek için ygs puanının yüksek olması şart.
  • destinati0n kullanıcısına yanıt
    hocam milli savunma üni için 27 yaş sınırı diyor nasıl oluyor yani sen başvuramıyor musun? köklü derken iyi mi kötü mü değişikler olacak sana göre?
    Bütün askeri okullar ''Milli savunma üniversitesi'' adı ile tek çatı altına alındı.
    27 yaş büyük ihtimal sözleşmeli askerler için. (Harp okulu 20, astsubay myo 21 yaş sınırı)

Bana sorarsan bütün okulların tek çatı altında olması iyi bir değişiklik, müfredatsa demokrasi ağırlıklı olacak.Bu okulda eğitim görecek olan öğrencilere aileden sosyal medyaya kadar kapsamlı derin bir araştırma yapılacak.

Benim bildiğim değişiklikler bunlar.
  • Günceldir takip edecekler baksın.
  • Sistem değiştirilmeseydi güzel bilgiler verebilirdim sonra gelmekten vazgeçerdiniz zaten
  • Aman hocam beni mesul etmeyin zaten beni de soğttular askeriyeden

Daha iyisi var ise sistemi değiştirip bulsunlar o zaman
  • Şu an lise sonda okuyorum. Bu sene değilde seneye tercih yapacağım.Gözlerim bozuk olduğu için lazer tedavisi yaptırmam lazım. Sizce mülakattan geçebilme şansım var mı? Yoksa umudumu keseyim mi? (kara harp için)
  • Bu konuları doktora danışın arkadaşlar onlar size daha iyi yardımcı olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up;

Düşünenler, araştıranlar ve fikir sahibi olmak isteyenler yazı uzun ama her şeyi detayına kadar indim.
  • Ben 2016da mezun oldum. Eşeklik edip bu sene Ygsye kayıt olmadım gelecek sene astsubay MYOya başvurabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roofroof

Ben 2016da mezun oldum. Eşeklik edip bu sene Ygsye kayıt olmadım gelecek sene astsubay MYOya başvurabilir miyim

21 yaşını aşmayıp ygs puan türlerinden herhangi birinden 190 puanı geçerseniz her halükarda başvuru yapabilirsiniz.
  • Düzenlemeler ile meslek liselilerin asker olabilmesi doğru mu acaba? Bu yıl sağlık meslekten mezun olacağım ama ygsye kayıt yaptırmadım, seneye gireceğim. Ben şimdi Milli savunma ünisine veya astb. myo başvurabilir miyim?

Eğer böyle bir şey yoksa jandarma astsubaylığını düşünüyorum. Türkiye'de askeriyenin ne kadar mağdur edildiğinin farkındayım ama yok arkadaş askerlik benim için bir takıntı. Üniformayı giyme hayali bile beni çok heyecanlandırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

Düzenlemeler ile meslek liselilerin asker olabilmesi doğru mu acaba? Bu yıl sağlık meslekten mezun olacağım ama ygsye kayıt yaptırmadım, seneye gireceğim. Ben şimdi Milli savunma ünisine veya astb. myo başvurabilir miyim?

Eğer böyle bir şey yoksa jandarma astsubaylığını düşünüyorum. Türkiye'de askeriyenin ne kadar mağdur edildiğinin farkındayım ama yok arkadaş askerlik benim için bir takıntı. Üniformayı giyme hayali bile beni çok heyecanlandırıyor.

Milli savunma üniversitesi YGS den alım yapıyor. Baraj astsb MYO da 190 harp okulunda kaç bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

quote:

Düzenlemeler ile meslek liselilerin asker olabilmesi doğru mu acaba? Bu yıl sağlık meslekten mezun olacağım ama ygsye kayıt yaptırmadım, seneye gireceğim. Ben şimdi Milli savunma ünisine veya astb. myo başvurabilir miyim?

Milli savunma üniversitesi YGS den alım yapıyor. Baraj astsb MYO da 190 harp okulunda kaç bilmiyorum.

Hocam benim demek istediğim şey sadece ygsden istenen puanı almam yeterli mi yoksa mezun olduğum lisenin bir önemi var mı? Siz de bilirsiniz, kara-hava-deniz astsubay okullarına girebilmek için belirli liselerin, belirli dallarından mezun olmak gerekiyor. Artık böyle bir şey yok mu onu merak ettim.

• quote:

quote:

quote:

Hocam benim demek istediğim şey sadece ygsden istenen puanı almam yeterli mi yoksa mezun olduğum lisenin bir önemi var mı? Siz de bilirsiniz, kara-hava-deniz astsubay okullarına girebilmek için belirli liselerin, belirli dallarından mezun olmak gerekiyor. Artık böyle bir şey yok mu onu merak ettim.

Belirli liseler var meslek lisesi anadolu ve fen in ardından geliyor liseler kriterinde.
    Evet ygs den istenen puanı almak yeterli.
    Meslek liselerinin yerleştiği kadrolar avantajlı asker kimliği taşıyıp öğrendiğin mesleği icra ediyorsun askeriyede.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Belirli liseler var meslek lisesi anadolu ve fen in ardından geliyor liseler kriterinde.
    Evet ygs den istenen puanı almak yeterli.
    Meslek liselerinin yerleştiği kadrolar avantajlı asker kimliği taşıyıp öğrendiğin mesleği icra ediyorsun askeriyede.

Peki teşekkürler hocam. Kendi bölümüme baktım sadece sağlık astb. olabiliyorum gataya gidip. Son bir sorum var acaba sağlıkçıların diğer askerlere göre farkı ne? Ben şimdi nerede görev yaparım asker olursam?

Çok fazla soru sordum kusura bakmayın ama takdir edersiniz ki internette çok fazla bilgi kirliliği var. Bu tür konular hakkında tecrübe sahibi kimselerle fikir alışverişi yapmak benim için daha sağlıklı olur.

• Kardeş bende harp okulunu istiyorum 12.sınıfım. En büyük hayallerimden birisi subay olmak. Ama güvercin göğüs var heralde bende yani emin değilim internetteki güvercin göğüsü fotolarındaki gibi değil ama şansım olur mu az bi şekil bozukluğlundan hemen elenirmiyim her günüm bunu düşünmekle geçiyor derslerimde iyi yani tıp kazansam bile harp okulu tercih ederim yani o kadar çok istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.