Şimdi Ara

Kara Cuma alışverişinin yüzde 39'u akıllı telefonlarla yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ülkemizde çeşitli isimlerle adlandırılan ve dünya genelinde ise Kara Cuma (Black Friday) olarak bilinen alışveriş gününün istatistikleri yayınlandı. Adobe'un verileri, alışverişlerin büyük kısmının mobil cihazlarla yapıldığını gösteriyor.

Ayrıca Bkz.iPhone SE 2 modelinin 399 dolar fiyat etiketiyle geleceği iddia ediliyor

İnternet satışları tavan yaptı

Adobe alışveriş verileri, çevrimiçi Black Friday alışverişlerinin yüzde 39'unun akıllı telefonlarla yapıldığını gösteriyor. Bu geçen sene yüzde 33 olan oranın yukarıya doğru tırmanması demek. Ayrıca 2018 yılında cep telefonlarından yapılan harcamalar 2.1 milyar dolarken, bu yıl ise bu rakamın 2.9 milyar dolara çıktığı belirtiliyor. Black Friday alışverişlerinin sadece mobil cihazlarda rekor kırmakla kalmadığını da belirtmemiz gerek.

Açıklanan rakamlara göre, geçtiğimiz yıl 6.2 milyar dolar olan internet tabanlı Black Friday alışverişleri bu yıl 7.4 milyar dolar olarak gerçekleşti. Kırılan bu rekorun en dikkat çeken noktası ise kişi başına düşen ortalama alışveriş tutarının 168 dolar olması. Adobe'a göre alışveriş yapmak için PC başına geçmek yerine telefonlarını kullanmayı daha konforlu ve rahat buluyorlar. Önümüzdeki yıllarda bu yüzdelerin gittikçe artacağını beklemek ise yanlış olmayacaktır.

• Kapitalizm 2.0

• Oturduğu yerden alışverişe iyi alıştık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben asıl Türkiye'deki rakamları merak ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kargolar bitik berbat. İnternet alisverisin yuzde 10 diyorlar. O yuzde 10 bikti artik.. kulaklik alanlar sahte geldi. Kargolar hala dagitilmis degil . Sahte bozuk urun geldimi iade etmek ayri bi sikinti.. bi takim cakal esnaf interneti kesfettigi icin internet ortaminda cok guvensiz bir hal aldi artik.. internette butik ve durust satici bu cakal esnaflar yuzunden madur olacak ve sadece sığ bi alanda kalacak internet satisi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaki83 -- 3 Aralık 2019; 19:26:4 >
  • Artık kıyafeti, elektronik eşyayı geçtim market alışverişini bile internetten yapar olduk. Nereye varacak bakalım bu tenbelliğimizin sonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az kesinlikle. Hala bilgisayara geçip alışveriş yapmaya çalışmak hamallık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargolarda bi ulaşsaydı artık iyiydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 gündür bekliyorum hala kargoya verilmedi ürünüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.