Şimdi Ara

KAR YAĞINCA LASTİĞE TAKILAN(ZİNCİR YERİNE PENÇE)PRATİK!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
25.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KAR YAĞINCA LASTİĞE TAKILAN(ZİNCİR YERİNE PENÇE)PRATİK!!!

adı kar pençesi diye geçiyor,ama kararsız kaldım..
    bir alış veriş yerinde görmüştüm,burayada yazayım dedim..kullanışlımıdır.iyimidir,zincir çok zahmetlidir...bu nasıl ne durumda kullanılır,asfalttada olurmu yoksa sadece kar üstündemi..
    detaylı bilgisi olan varsa yazabilirmi..

http://www.sanalmagaza.com.tr/ProductDetails.aspx?Cid=786&Pid=786&ProductId=11288

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 10 Aralık 2008; 13:12:51 >

• up
  • Monte edilmesi açısından son derece pratik. İlk bakışta son derece mantıklı gibi ama tek lastiğe 1 tane takılınca pek verimli olmaz gibi.

Kar paletkleride bunun çoklusu gibi. (takılması biraz daha zahmetli ve sürekli jant ta bi aparat takılı durmalı)

Eğer lastiğe 2 - 4 adet takılırsa karda güzel sonuç verebilir ama kardan asfalt açıkıldığı anda çıkartılmalı yol tutuşu diye bir şey kalmaz.
  • ok
  • Yabancı televizyonlarda kablo bağlama cırtları gibi bişey var o çok daha pratik bişeye benziyor... Zincir yakında tarihe karışacak galiba...
  • Alın bir takım kış lastiği, böyle boş beleş şeylerle uğraşmayın. Markası da önemli değil o kadar, kış lastiği olması önemli; hamuruyla, diş derinliğiyle, deseniyle. Marangoni Meteo Grip+ kış lastiklerimle önden çekişli aracımla 3 yıldır çok şükür bir kez olsun karda kışta yatmadı araba. Dağ bayır gezdik.
  • araçta caddy dir joushkunun
  • quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

araçta caddy dir joushkunun

çorum'a a3 satacam
  • kış lastiği gerçekten çok iyi oluyo, bir kere takıyosun bütün kış rahat ediyosun, her yönden en iyisi
  • Peki kış lastiği taktık. Polis amcam durdurdu. Zinciri takmadan gidemezsin dedi. Çözüm ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Peki kış lastiği taktık. Polis amcam durdurdu. Zinciri takmadan gidemezsin dedi. Çözüm ??

bagajda zincirin olacak; geçen kışlarda valilik kış lastiği olanlara kolaylık sağlanacak vb gibi bir açıklamada bulunmuştu.

bazı ülkelerde zincir yasak, kış lastiği mecburi mesela.

sen gene uygun ölçüde zincirinide al; polis tak derse takarsın.

hayırlı günler.
  • o plastik parçanın zincir kadar etkili olacağını zannetmiyorum
  • Çekişe hiçbir pozitif etkisi olmayacak bir aparat. Boşu boşuna masraf olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Alın bir takım kış lastiği, böyle boş beleş şeylerle uğraşmayın. Markası da önemli değil o kadar, kış lastiği olması önemli; hamuruyla, diş derinliğiyle, deseniyle. Marangoni Meteo Grip+ kış lastiklerimle önden çekişli aracımla 3 yıldır çok şükür bir kez olsun karda kışta yatmadı araba. Dağ bayır gezdik.

en kolay en ekonomik en güvenli çözüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: kedhy

Monte edilmesi açısından son derece pratik. İlk bakışta son derece mantıklı gibi ama tek lastiğe 1 tane takılınca pek verimli olmaz gibi.

Kar paletkleride bunun çoklusu gibi. (takılması biraz daha zahmetli ve sürekli jant ta bi aparat takılı durmalı)

Eğer lastiğe 2 - 4 adet takılırsa karda güzel sonuç verebilir ama kardan asfalt açıkıldığı anda çıkartılmalı yol tutuşu diye bir şey kalmaz.

kırılıyo diye duymuştum.
  • zinciele uğraşması gerçekten zor. bu iyi bir çözüm gibi ama ne kadar faydalı olabilir bilmiyorum.

asfalt a çıkınca kırılabilir arkadaşın dediği gibi..

çok şükür benim böyle bir derdim olmuyor. ankarada yaşıyorum. bana sadece kış lastiği yetiyor bugüne kadar bir veya iki kez kullandım zincir..
  • sürekli karlı yollarda lastik başına 2 tane takarsan eh işte yolda kalmazsın ama dedikleri gibi yol tutuş
    tehlikeye girer.Tabii kar erimiş bir yola girersen işte o zaman sakat.Zira ön takımı çok zorlar.
    Uzun vadede sakıncalı ve masraflı tamirlere yol açar.
    Bizim şirket arabalarında da kar lastiği vardı,kar kış demedik yolda gayet stabildi araçlar.En güzeli kar lastiği...
  • zincirle uğraşmak çok zor.
    ben zincir olayını 4-5 sene önce kapattım.
    her kış mutlaka kar lastiklerimi taktırıyorum. yazın normal lastiklerimi kullanıyorum.

çok zor koşullarda kar paletleri kullanılabilir. zincir kadar araca zarar vermez en azından.
  • Rusya'daki günlerim aklıma geldi.
    Zaman kış vakti, dışarıdaki sıcaklık -30 civarında.
    Yollara kar yağmış.
    Sonra o kar buza dönüşmüş.
    onun üstne bir daha kar yağığ gene buzlaşmış.
    Bütün yollar, kaldırımlar bu halde.
    Yollarda arabalar vızır vızır gidiyor.
    Ne kayan var ne yoldan çıkan var ne de sağa sola çarpan.
    lastiklere bakıyorsun dandirik kış lastiği.
    öyle ahım şahım markaların falan değil, en adisinden.
    Arabalara bakıyorsun, 30-40 yıllık lada, jiguli, moskovich, volga falan.
    ne ABS var ne TCS ne GCS ne ZCS ZRB vsvs.
    4 tekerlek 1 motor arabalar.
    Zincir kullanan bir Allah'ın kulunu görmedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

Yabancı televizyonlarda kablo bağlama cırtları gibi bişey var o çok daha pratik bişeye benziyor... Zincir yakında tarihe karışacak galiba...

Bu tür bir zinciri n( plastik cırt cırtlar ) reklamını ben de bir İtalyan kanalında izledim. 2-3 cm kalınlığında dayanıklı kauçuk-plastik karışımından yapılmış, lastik yüzüne gelecek yerleri metal ile takviye edilmiş, son derece basit münferit şeritler.
    Bunlardan bir demet satın alıyor ve bagajda bulunduruyorsunuz. Gerektiğinde lastiklere istediğiniz aralıkta jant arasından geçirip kablo toplama cırt cırtları gibi gerdirip bağlıyorsunuz.
    Geçici kullanım için son derece pratik. Bayan sürücüler görse kapış kapış gider. Bir adedini takmak 30 sn den az sürüyor.
    Ama ismini hatırlayamadığım için nette bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa lütfen bilgi versinler.
    Teşekkürler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.