Şimdi Ara

Kaput altında ölen fare ve sebep olduğu koku (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
9.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Erir hocam merak etmeyin. Lavoboya koyduğumuz top naftalinlerde eriyip gidiyor sonuçta. Hava alması yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcidebu

Bu mesaj silindi.
    Renault araçlardaki kabloları kemirmeyi seviyorlarmış. Daha önce böyle bir şey duymuştum bir kaç kere. Ne kadar doğrudur bilmem. Neyse ki sizde bir şey kemirmemiş.
  • O kokuyu bilirim,iğrenç kokuların "leş kokusu" olarak tarif edilmesinin sebebi o koku zaten. Hayatımda böyle iğrenç bir şey koklamadım hala midemi kaldırıyor

• araç detaylı temizlik yapılan yerlerde ozon temizliği yaptırabilirsiniz. polen filtresini değiştirmeyi işlen sonrasında unutmayın
  • rudeboytr kullanıcısına yanıt
    Çıkaramadığımız bir parça motor alanındayken bu işlemleri yaptırmak bir fayda sağlar mı ki bu durumda? Yaptırıp da yine o kokuyu duymak istemem açıkçası. Öyle bir alana girmiş ve ölmüş ki bu hayvan, tam havalandırmayı sağlayan sistemin olduğu kısımda olmuş her şey, kalan parça da o alanda. Önce serviste tamponu söktürüp parçanın bulunmasını umut ediyorum. Parça çıktıktan sonra tüm temizlik işlemlerini yaptırmayı düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • webcidebu W kullanıcısına yanıt
    bu fare koku yaptığı zaman siz klima yada kalorifer açtığınızda tüm sistemin içine siniyor, kalan kısımlar muhtemelen kurumuş ve koku yapmayı kesmiştir fakat yinede tamamı çıktıktan sonra yaptırabilirsiniz. serviste çalıştığım zaman başımıza çok geldiği için yapılacaklar bundan ibaret.
  • rudeboytr kullanıcısına yanıt
    Kaput altında ölen fare ve sebep olduğu koku

Fotoğraf çekmemiştim görünce şok olduğum için ama benzer bir motor bölümü fotoğrafı üzerinde işaretledim bulduğumuz bölümü.
    Fareyi tam kırmızı okların olduğu kısımdan çıkardık. Tamponun sökülmesi ile alt taraftaki parçaya ulaşılabilir mi acaba?

• webcidebu W kullanıcısına yanıt
    yüksek ihtimalle ulaşırsınız, tampon söktürmeniz daha sağlıklı olur.
  • Hocam guclu kimyasallar kullanmadan gecmez diye dusunuyorum. Boyle fareyi eritecek ama motora zarar vermeyecek seylerden dokseniz fare olusune erisecektir saniyorum. Tuz ruhu gibi birsey olabilir sanirim. Ama sonrasinda nasil kokar orasini bilemem
  • Migros’tan iki tane koku mıknatısı al birini menfezlere diğerini de ortalığa koy bişey kalmaz

• saveyourself S kullanıcısına yanıt
    Servisten döndük şimdi. Tampon sökülürse ulaşılabileceği söylendi. Tamponu söküp takma ücreti 350 lira ekstra bir şey yapılırsa sanırım 400 lira kadar bir tutara mâl olacak bana. Yarın bırakacağım aracı. İki parça görünüyor ışık tutunca. Biri kafası diğeri ayakları da olabilir. Araç içerisinde bulunduğum süre boyunca midem bulandı, ellerim ayaklarım titriyor kokunun ağırlığından . O kadar parfüme oto kokusuna rağmen hissediliyor koku. Camlar açıktı yol boyunca. Sanayide herhangi bir yerde mi yaptırmak mantıklı yoksa serviste yaptırayım mı direkt?

• Servise gittik bugün. Telefon ışığı ile o bölüme baktı personel, bir parça sağ tarafta bir parça da sol tarafta. Tam havalandırma ızgarasının altında ya da arkasında parçalar. Bugün yetişmeyeceğini söylediler. Yarın bırakacağım. Ücret olarak da sadece tampon söküp takmaya 350 lira fiyat verdiler. Bir de filtre değiştirilecek sanırım 400 kadar bir ücret ödemem gerekecek. Şu an tek temennim, işlem sonrası fareye ait hiçbir parçanın kalmaması orada.
    Ayrıca öneriniz için teşekkür ediyorum. Farenin kalan parçaları çıkarıldıktan sonra klimaya ve arabanın içine sinen kötü koku için önerilerinizi deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webcidebu -- 21 Eylül 2020; 20:13:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcidebu

Servisten döndük şimdi. Tampon sökülürse ulaşılabileceği söylendi. Tamponu söküp takma ücreti 350 lira ekstra bir şey yapılırsa sanırım 400 lira kadar bir tutara mâl olacak bana. Yarın bırakacağım aracı. İki parça görünüyor ışık tutunca. Biri kafası diğeri ayakları da olabilir. Araç içerisinde bulunduğum süre boyunca midem bulandı, ellerim ayaklarım titriyor kokunun ağırlığından . O kadar parfüme oto kokusuna rağmen hissediliyor koku. Camlar açıktı yol boyunca. Sanayide herhangi bir yerde mi yaptırmak mantıklı yoksa serviste yaptırayım mı direkt?
    Hocam servis 400 diyorsa yaptir gitsin, 400 lira cok para degil. Sanayide ugrastigina kokuyu cektigine deymez
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.