Şimdi Ara

Kapsama Alanı En Geniş Modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir arkadaşımın kablosuz bir modeme ihtiyacı var ancak kapsama alanının çok büyük olmasını istiyor yani evin icerisinde sorun yaşamak istemiyor. Ayrıca daha sonradan antenleride değiştirilebilen bir modem lazımmış. Ben pek anlamıyorum modemlerden. Böyle bildiginiz kaliteli modemler varsa yardımcı olabilir misiniz?

• şunu biri daha söylese de bizde alsak. bende Sabırsızlıkla merak ediyorum. İlla 220 YTL lik modemmi almak gerekiyor.
  • En iyisi yüksek Dbi antenler alıp modifiye etmek modemi. Tp link in antenleri satılıyor MOdemlerine takılabilinen 8 dbi den başlıyor ki buda gayet iyi bir oran. 2 tane takabildiğini düşün 16 dbi yapar. tanesi 10 YTL den HB de satılıyor. Tp link in bir 3 anten soketli bir modeli var onu almayı ve yüksek anten lerle modifiye etmeyi düşünüyorum. Sana da bu şekilde tavsi ederim dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremg

Arkadaşlar bir arkadaşımın kablosuz bir modeme ihtiyacı var ancak kapsama alanının çok büyük olmasını istiyor yani evin icerisinde sorun yaşamak istemiyor. Ayrıca daha sonradan antenleride değiştirilebilen bir modem lazımmış. Ben pek anlamıyorum modemlerden. Böyle bildiginiz kaliteli modemler varsa yardımcı olabilir misiniz?

slm.
    eğer elinde şuan kullandığı modem kapsama alanı sıkıntısı yaratıyorsa. başka bir modemlede hemen hemen aynı sonuçları alacaktır.
    neden dersen hangi modemi alırsan al wifi çıkış gücü 80-100 mw'ı geçmez.

ayrıca 3 antenli modemler daha iyi çeker diye bişey yok. 3 antenin amacı mimo kullanan bağlantılarda
    3x alış veriş yani her anten ayrı veri alış verişi yapması ve hızı artırması içindir. yani 3x6 dbi 18 dbi anten kazancı olmaz.
    yani bir antenin kazancı ve cihazın cıkış gücü ne ise kapsama alanıda o kadar olur.

bence mevcut modemine hesaplı bir ürün olan tp-5110g tarzı (26 dbm = 400 mw) bir access point yada
    pahalı bir alternatif olan ubiquti power ap n (30 dbm = 1000 mw) tarzı bir access point alması daha mantıklı
    olacaktır.

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Arkadaşlar bir arkadaşımın kablosuz bir modeme ihtiyacı var ancak kapsama alanının çok büyük olmasını istiyor yani evin icerisinde sorun yaşamak istemiyor. Ayrıca daha sonradan antenleride değiştirilebilen bir modem lazımmış. Ben pek anlamıyorum modemlerden. Böyle bildiginiz kaliteli modemler varsa yardımcı olabilir misiniz?

slm.
    eğer elinde şuan kullandığı modem kapsama alanı sıkıntısı yaratıyorsa. başka bir modemlede hemen hemen aynı sonuçları alacaktır.

ayrıca 3 antenli modemler daha iyi çeker diye bişey yok. 3 antenin amacı mimo kullanan bağlantılarda
    3x alış veriş yani her anten ayrı veri alış verişi yapması ve hızı artırması içindir. yani 3x6 dbi 18 dbi anten kazancı olmaz.
    yani bir antenin kazancı ve cihazın cıkış gücü ne ise kapsama alanıda o kadar olur.

bence mevcut modemine hesaplı bir ürün olan tp-5110g tarzı (26 dbm = 400 mw) bir access point yada
    pahalı bir alternatif olan ubiquti power ap n (30 dbm = 1000 mw) tarzı bir access point alması daha mantıklı
    olacaktır.

kolay gelsin.

Söyledikerin mantıklı. bende Güçlü bir modem almak istiyorum. Tavsiyelerin neler hangi marka modeller ?

• quote:

Orijinalden alıntı: desperadotr

quote:

quote:

slm.

olacaktır.

kolay gelsin.

Söyledikerin mantıklı. bende Güçlü bir modem almak istiyorum. Tavsiyelerin neler hangi marka modeller ?

slm.
    ben modeme pek takılmam. eğer modemde ekstra özellikler aranmıyorsa (usb sharing, nas server v.s. gibi) amaç sadece wifi
    internet ise. sıfır kurulumdahttp://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TD-8840T bu modemi tercih ediyorum.
    yanınadahttp://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TL-WA5110G bu access point'i bağlıyorum.

bu şekilde 7-8 arkadaşa kurduk sonuçlar süper.
    hem wifi çok güçlü hemde modem sadece asli görevini yani modemlik yaptığı için kopma kilitlenme ıvır zıvır olmuyot.

maliyette sıradan 4 port wifi bir modem parasını geçmiyor. istediğiniz zaman fişini çekip kapatıp fişini çekip açabileceğiniz wifiniz oluyor.

• TP-Link WA5110G Türkiyede 59$ + KDV den satışa sunuluyor ve uygu anten ile 50 KM mesafe yeteneği olduğu söyleniyor. Bu cihazın çıkış gücü hakkında neler düşünüyorsunuz ?
  • quote:

TP-Link WA5110G Türkiyede 59$ + KDV den satışa sunuluyor ve uygu anten ile 50 KM mesafe yeteneği olduğu söyleniyor. Bu cihazın çıkış gücü hakkında neler düşünüyorsunuz ?

yok o kadar pahalı diil. 58 tl. kdv dahil satılıyor.

evet ürünün çıkış gücü diğer ürünlere göre epey yüksek 400 mw = 26 dbm çıkış gücü var ve bu fake diil gerçek.

50 km konusunda birşey diyemem ama karşılıklı 2 adet tp-link 5110g ve 2 adet tp-link 24 dbi grid anten kullanarak
    9 km mesafede 10 mbit bağlantı kuran arkadaşlarımız var.

ürün gerçekten ev içindede etkili ben kendi evimdede kullanıyorum ve birçok kullanan kişidende aldığım
    cevap gücünün gayet yeterli olduğu.

bu arada 5110g atheros çipset kullandığı için en düşük sinyal seviyelerde bile sorunsuz ve stabil kopmayan bağlantılar kurabiliyor.

• quote:

quote:

TP-Link WA5110G Türkiyede 59$ + KDV den satışa sunuluyor ve uygu anten ile 50 KM mesafe yeteneği olduğu söyleniyor. Bu cihazın çıkış gücü hakkında neler düşünüyorsunuz ?

yok o kadar pahalı diil. 58 tl. kdv dahil satılıyor.

evet ürünün çıkış gücü diğer ürünlere göre epey yüksek 400 mw = 26 dbm çıkış gücü var ve bu fake diil gerçek.

50 km konusunda birşey diyemem ama karşılıklı 2 adet tp-link 5110g ve 2 adet tp-link 24 dbi grid anten kullanarak
    9 km mesafede 10 mbit bağlantı kuran arkadaşlarımız var.

ürün gerçekten ev içindede etkili ben kendi evimdede kullanıyorum ve birçok kullanan kişidende aldığım
    cevap gücünün gayet yeterli olduğu.

bu arada 5110g atheros çipset kullandığı için en düşük sinyal seviyelerde bile sorunsuz ve stabil kopmayan bağlantılar kurabiliyor.

Büyük ihtimal tercihim bu modem ve 2 adet anten olacak. Bütün katkıların için teşekkürler.

• Vay be 2-2.5 sene gecikmeli de olsa cevap geldi
    Teşekkürler...
  • quote:

Vay be 2-2.5 sene gecikmeli de olsa cevap geldi
    Teşekkürler...

Vay be.
  • quote:

Vay be 2-2.5 sene gecikmeli de olsa cevap geldi
    Teşekkürler...

olsun geç olsunda güç olmasın.
  • Dalgınlıkla direk konuya odaklanınca böyle hort oluyor. Geçende 7 yıllık konuyu hortlatmışım malzeme olduk iyimi eğer 2009 dan kalma yine problemlerin varsa burda çözüm bulmaya çalışalımda kurtaralım durumu
  • quote:

Dalgınlıkla direk konuya odaklanınca böyle hort oluyor. Geçende 7 yıllık konuyu hortlatmışım malzeme olduk iyimi eğer 2009 dan kalma yine problemlerin varsa burda çözüm bulmaya çalışalımda kurtaralım durumu

Haha yok yok iyi ki hortlatmışsın sağolsun utkanizmit arkadaşımız da konuyu güzel anlatmış, öğrenmiş olduk böylece.

• arkadaşlar sorum olacak bu konuyla ilgili. inca 300NX modem aldım, fakat ekteki gibi bir sistemde uzaktaki bilgisayar 2/5 çekiyor. 2 tane 2dbi'lık anteni var oysaki. ZyXEL P-660HW v3 ile değiştirsem artış olurmu sinyal gücünde? 5dbi lık tek anteni var onun.
  • ne kadar db o kadar kanser
  • ama sorum bu değildi. ayrıca şu anki ürünü kendime daha yakın bir yere koymak zorundayım, db'si yüksek ürünü en azından daha uzağa koyma şansım var.
  • Arkadaşlar,

Geniş menzilli uygun bir ADSL modem desem, güncel öneriniz ne olur? 50, 100, 150 - 300 Mbps olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sallaso -- 22 Temmuz 2015; 14:18:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.