Şimdi Ara

Kaportadan yapıştırıcıyı çıkarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cam rüzgarlığını yapıştırmak için kullandığım yapıştırıcı kapının bazı yerlerine ve cama bulaştı. Başka bir işlem için arabayı verdiğim usta camdakini tamamen ve plastik aksama bulaşanı da plastiği 2-3 mm kazıyarak çıkarmış ancak metal kısma bulaşanı çıkaramamışlar. Çıkarmaya çalışırken de birkaç yerde 2-3 mm boyaya zarar vermişler.
    Bu yapıştırıcıyı boyayı kaldırmadan çıkarmak mümkün mü?
    Yapıştırıcı uhu büyüklüğünde tüplerde. 2 farklı tüpün karıştırılarak hazırlanan yapıştırıcılardan. Güçlü bir yapıştırıcı.

• Bahsettiğiniz yapıştırıcı epoxy olsa gerek, onu zarar vermeden çıkarabileceğinizi sanmıyorum.
  • Gazyağı ile sil.
  • O yapıştırıcıyı zarar vermeden çıkarmak çok zor belki de imkansızdır. Babam otobüsçülük yaparken koca otobüsün aynasını yapıştırmıştık.
  • yavaştan kabullenmeye başlaman lazım
  • malesef ben çıkaramamıştım, üstteki mesajımı dalga amaçlı yazmadım. çok can sıkıcı bir durum
  • elma sirkesi işe yarıyor diyorlar
  • metal yüzey ve yapıştırıcı arasında genleşme farkı vardır muhtemelen. sıcak su arkasından hemen soğuk su uygulayarak yapıştırıcının yapıştığı yerden genleşme farkıyla kopmasını sağlayabilirsin işe yaramazsa onun dışında zarar vermeden zor biraz.
  • Benim de başıma benzer bir durum gelmişti. Alkolle rahatça temizledim. Yapıştırıcının çözücüsü alkoldür.
  • Alkol, tiner deneyin, olmazsa ince zımpara ile üstüne zımparalayın, çıkmazsa çözümü bu, üatünede pasta atarsanız düzgün bir hal alır, bunu deneyip gördüm yaptığımda daha iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balata spreyi deneyin hocam

• sulu zimpara+ makinali pasta cila yaptir ama bunu iyi bir poyaci yapsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

sulu zimpara+ makinali pasta cila yaptir ama bunu iyi bir poyaci yapsin

en etkili ve temiz yöntem budur hatta bunu boyacıya yaptırmaya da gerek yok, eli yatkınsa kendi de yapabilir çok zor birşey değil
  • Sanırım en az maliyetli ve kolay olandan başlayarak tüm olasılıkları uygulayacağım.
  • Zippo benzini işini görür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.